همکاری ایران، یونیدو و ژاپن در توسعه صنعت شیلات در چابهار

به گزارش مجله یگانه، پروژه همکاری مشترک بین ایران، یونیدو و ژاپن برای توسعه صنعت شیلات در چابهار و به ارزش 180 هزار یورو به امضا رسید.

همکاری ایران، یونیدو و ژاپن در توسعه صنعت شیلات در چابهار

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، پنج پروژه مشترک همکاری بین ژاپن و یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد)، در مقر این سازمان و با حضور مدیرکل یونیدو و سفرا و نمایندگان دائم ژاپن، عراق، ایران، پاکستان، آفریقای جنوبی و اوگاندا امضا شد.

در این چارچوب، پروژه همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران، یونیدو و ژاپن، آغاز فاز سوم توسعه صنعت شیلات در چابهار و به ارزش 180 هزار یورو تعریف شده است. پیش از این نیز فازهای یک و دو این پروژه به ارزش 680 هزار یورو به خاتمه رسیدند که تماما از سوی دولت ژاپن تامین شده است.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، نیز در این مراسم طی سخنانی ضمن تاکید بر جایگاه راهبردی چابهار، این بندر را به عنوان مرکز توسعه شرق کشور از طریق توسعه راه های ترانزیتی بین کشورهای شمال اقیانوس هند و آسیای مرکزی خواند.

نماینده دائم ایران همچنین بر اهمیت همکاری های بین المللی در جهت توسعه پایدار کشورها و مقابله با چالش های توسعه اقتصادی از طریق تبادل دانش و تجربه، انتقال فناوری و ظرفیت سازی و همچنین رفع محدودیت ها و تحریم های غیرقانونی در این زمینه تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 393

به "همکاری ایران، یونیدو و ژاپن در توسعه صنعت شیلات در چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری ایران، یونیدو و ژاپن در توسعه صنعت شیلات در چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید