پشتیبانی از فعالیت علمی دانشگاه منجر به رفع نیاز کشورمی شود

به گزارش مجله یگانه، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه های سطح یک کشور با توجه به رویکرد تبدیل ایده دانشجویان به محصول و ثروت اگر پشتیبانی های لازم از فعالیت های علمی و پژوهشی شود به مرحله رفع نیازهای کشور خواهند رسید.

پشتیبانی از فعالیت علمی دانشگاه منجر به رفع نیاز کشورمی شود

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با اشاره به اینکه پشتیبانی از فعالیت علمی دانشگاه منجر به رفع نیاز کشور می شود ، گفت: اقدامات ابتدایی برای رسیدن به دانشگاه کارآفرین اجرا شده است اما فاصله زیادی داریم و باید به سرعت با ایجاد زیرساخت های لازم راستا حرکت ثروت آفرینی را مهیا کنیم، در واقع باید در سیر تحول، دانشگاه ها از مقوله آموزش محوری به دانشگاه کارآفرین تبدیل شوند.

تزریق بودجه پژوهشی سرعت رسیدن به مهارت افزایی را زیاد می کند

وی افزود: اکنون شرایط دانشگاه ها برای پوست اندازی و قرار دریافت در راستا مقوله کارآفرینی مناسب است و تنها باید با توجه به قوانین و مقررات حاکم بر دانشگاه ها و اختیاراتی که دارند دولت امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در کنار تزریق بودجه پژوهشی به مراکز علمی بدهد که با این کار سرعت رسیدن به مهارت افزایی و کارآفرینی همه دانشجویان مهیا می شود.

نوآوری یکی از عوامل مهم در رسیدن به تکنولوژی است

معتمدی شرح داد: نوآوری یکی از عوامل مهم در رسیدن به تکنولوژی است که می تواند در کنار مهارت افزایی دانشجویان تکمیل کننده پیشرفت علم باشد. این موضوع درحالی است که تجهیز آزمایشگاه ها و بودجه مورد نیاز فعالیت های علمی باید تأمین شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 525

به "پشتیبانی از فعالیت علمی دانشگاه منجر به رفع نیاز کشورمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشتیبانی از فعالیت علمی دانشگاه منجر به رفع نیاز کشورمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید