گردشگری کشاورزی چیست؟ ، کشاورزی چگونه جاذبه گردشگری شود؟

به گزارش مجله یگانه، دستورالعمل صدور مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی و نظارت بر آن توسط دفتر همکاری و توافق های ملی وزارت میراث فرهنگی تهیه شده در این دستورالعمل نحوه فعالیت افراد در حوزه گردشگری کشاورزی تشریح شد.

گردشگری کشاورزی چیست؟ ، کشاورزی چگونه جاذبه گردشگری شود؟

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

خبرنگاران - دستورالعمل مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی صادر شده تا افراد و یا کشاورزانی که می خواهند از زمین یا باغات خود در راستای رونق گردشگری استفاده کنند، با مراجعه به این دستورالعمل از نحوه صدور مجوز آن مطلع شوند.

این دستور العمل با هدف بهبود معیشت کشاورزان و توسعه پایدار روستایی، حفظ حقوق و منافع قانونی فعالان بخش گردشگری کشاورزی و استفاده از ظرفیت آنها در جهت پیشبرد اهداف گردشگری و نظارت بر فعالیت و عملکرد آنها، کاهش بیکاری و افزایش درآمد روستاییان و کاهش نامطلوب آثار زیست محیطی مصوب و برای اجرا ابلاغ شده است.

گردشگری کشاورزی شامل فعالیت هایی می شود که در آن بازدیدکننده در مزرعه و یا دیگر محیط های کشاورزی با اهداف آموزشی و تفریحی و یا گذران اوقات فراغت انجام می دهد. بنابراین گردشگری کشاورزی شاخه ای از گردشگری روستایی است که در آن کارآفرینان کشاورزی و اعضای خانوار آنها، خدماتی را برای فراهم شدن امکان مشارکت عملی و اقناع نیازهای بازدیدکنندگان در محیط های کشاورزی ارائه می کنند و گردشگران در ازای برخورداری از خدمات مذکور هزینه ای را به کشاورز و خانوار وی می پردازند.

کسب و کارهای گردشگری کشاورزی عموماً فعالیت محور یا تجربه گرا بوده و فعالیت های مشروحه ذیل را شامل می شود:

فعالیت های بدون نیاز به سازه مانند کسب تجربه و همکاری در امور کشاورزی تولیدی از قبیل میوه چینی، گل چینی، ماهیگیری، هرس درختان و آبیاری.

تماشای امکانات و تجهیزات مزارع (باغات) و مراکز پرورش گونه های حیوانی و پرنده نگری و بازدید از ابزار کاشت محصول.

فعالیت های تفریحی مانند برگزاری تور پیاده روی و تفریح و بالن سواری بر فراز مزرعه، عکاسی و نقاشی.

ارائه فرآورده ها و محصولات کشاورزی و دامی و عرضه غذاهای محلی. برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با کشاورزی. برگزاری جشنواره رویداد و همایش های مرتبط و موضوعی.

رشته های مرتبط با گردشگری هم شامل گردشگری مزرعه، گردش در باغات، گردشگری برای بازدید از شیوه دامداری و دامپروری، گردشگری برای بازدید از شیوه پرورش ماکیان، گردشگری در مراکز وابسته کشاورزی و شیلات.

منبع: چمدان
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 682

به "گردشگری کشاورزی چیست؟ ، کشاورزی چگونه جاذبه گردشگری شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری کشاورزی چیست؟ ، کشاورزی چگونه جاذبه گردشگری شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید