گلایه مسعود روشن پژوه از اجحاف در حق مجری های باسابقه تلویزیون

به گزارش مجله یگانه، مسعود روشن پژوه درباره به کار گرفتن بازیگران و فوتبالیست ها در تلویزیون به اسم مجری و به تبع آن منزوی شدن مجریان باسابقه توضیح داد: من تلویزیون را به علت وام گرفتن از موفقیت بعضی هنرمندان و فوتبالیست ها و وارد کردن آن ها در فضای تلویزیون به علت شهرتشان نمی بخشم.

گلایه مسعود روشن پژوه از اجحاف در حق مجری های باسابقه تلویزیون

مسعود روشن پژوه که یکی از مجریان باسابقه رادیو و تلویزیون است و به مدت 12 سال اجرای برنامه ای با نام مسابقه محله را بر عهده داشت، اخیرا با اجرای برنامه در رادیو از تلویزیون فاصله گرفته است. این مجری در رابطه با تجربه اجرا در فضای رادیو، به ایسنا گفت: رادیو فضای مناسبی برای خیلی از فعالیت هایی است که شاید نگردد در قالب کارهای تلویزیونی انجام داد.

او با اشاره به این نکته که رادیو فاقد منابع تصویری است، اظهار داشت: در اجرای رادیویی شما باید منابع تصویری را به گونه ای در کلام و اجرای خود لحاظ کنید.

به گفته این مجری، اجرا در رادیو انرژی مضاعفی را طلب می نماید که در نهایت فضای جالبی را می سازد.

روشن پژوه در پاسخ به این پرسش که علت کمرنگ شدن حضور او در تلویزیون چیست؟ اظهار کرد: نمی توانم در این زمینه نظر بدهم که تلویزیون چه سیاستی را دنبال می نماید. این مجری در ادامه با اشاره به این نکته که فضای مجازی تبدیل به رقیبی برای تلویزیون شده است و بخشی از کارهای تلویزیون به فضای مجازی واگذار شده است، گفت: تلویزیون نمی تواند در مقابل فضای مجازی برنامه بسازد.

به اعتقاد او بخشی از علت این امر که چرا تلویزیون نمی تواند در مقابل فضای مجازی برنامه بسازد، به محیط آزادتر فضای مجازی بازمی گردد. به گفته مسعود روشن پژوه بعضی از حرف ها هستند که گفتن آن ها در فضای مجازی منعی ندارد؛ در حالی که اگر همان سخنان در تلویزیون و در مقابل دوربین زده شوند، ممنوعیت شامل آن ها می گردد؛ بنابراین به گفته این مجری علتی ندارد زمانی که مخاطب می تواند این حرف ها را بدون سانسور در فضای مجازی دنبال کند، با وجود ممنوعیت های موجود در تلویزیون در پی آن باشد. از آن جهت که مخاطب آنچه را که در فضای مجازی بدون ممنوعیت گفته می گردد را دنبال می نماید، فضای مجازی رقیبی جدی در مقابل تلویزیون محسوب می گردد.

این مجری رادیو و تلویزیون در ادامه با اشاره به شیوع کرونا به اسم علت اصلی وقفه در ساخت مسابقه محله، گفت: در پی بحث کرونا و عدم حضور بچه ها به علت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ساخت برنامه دچار وقفه شده است.

او که برنامه مثبت صباهنگ را با موضوع پخش موسیقی های درخواستی در رادیو اجرا می نماید، بعلاوه در پاسخ به این پرسش که با توجه به صندلی ویژه پخش موسیقی در رادیو، می توان از این طریق انرژی مثبت به مردم تزریق کرد، بر این باور است: گوش دادن به موسیقی همواره برای انسان ها در همه زمینه های موسیقیایی حس خوبی داشته است.

او در عین حال تاکید نمود: اینکه صرفا با پخش کردن یک موسیقی در رادیو، شما بخواهید جامعه ای را شاد کنید دور از انتظار است؛ چراکه چنین شادی ای لحظه ای است.

روشن پژوه بعلاوه با اشاره به لزوم ساخت برنامه های طنز در شرایط نامساعد مالی و شیوع ویروس کرونا، برنامه سازی در این زمینه را ضعیف دانست و گفت: در شرایط موجود که رقبای تلویزیونی و رادیویی زیاد شده اند، برنامه ریزی و برنامه نویسی خیلی سخت شده است.

این مجری با تأکید بر اینکه باید سیاستی اتخاذ گردد تا از رقبا در زمینه ساخت برنامه عقب نیفتیم، با اشاره به سریال های طنزی که با هزینه های هنگفت ساخته می شوند، این سریال ها را دارای تبعات نامطلوبی دانست و اظهار کرد: بعضی از این سریال ها به قدری فضای آرمانی ای را ترسیم می نمایند که مخاطبانی که به تماشای آن می پردازند با این سوال روبرو می شوند که آیا می توان این چنین زندگی کرد؟

مجری برنامه مسابقه مجله در نهایت با اشاره به اینکه هر رسانه ای در پی جذب مخاطب است، گفت: من تلویزیون را به علت وام گرفتن از موفقیت بعضی هنرمندان و فوتبالیست ها که آن ها را وارد فضای تلویزیون نموده است، نمی بخشم. این مجری ضمن اشاره به غیرتخصصی بودن این اتفاق، آن را اجحاف در حق افرادی دانست که سال ها در تلویزیون فعالیت می کردند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1269

به "گلایه مسعود روشن پژوه از اجحاف در حق مجری های باسابقه تلویزیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه مسعود روشن پژوه از اجحاف در حق مجری های باسابقه تلویزیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید