22 کشته و 171 زخمی؛ حاصل واژگونی قطار مسافربری تایوان

به گزارش مجله یگانه، خارج شدن یک قطار مسافربری از ریل در تایوان، حداقل 22 کشته و 171 مجروح به جای گذاشت. این حادثه، بدترین حادثه ریلی در 20 سال گذشته است.

22 کشته و 171 زخمی؛ حاصل واژگونی قطار مسافربری تایوان

اداره راه آهن تایوان تایید کرد که در حادثه ای که در در شمال شرقی شهرستان یلیان رخ داد، 22 نفر کشته و 171 نفر مجروح شده اند که از این بین، حال 10 نفر وخیم گزارش شده است. آن ها می گویند که این اتفاق در ساعت 4:50 دقیقه عصر و در مورد قطاری که به سمت تایتونگ می رفت، رخ داد که 366 نفر مسافر با خود حمل می کرد. مقامات این موضوع را تایید نکردند که آیا مسافر زنده ای در قطار گیر افتاده است یا خیر.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فرانسه که در صحنه حضور داشت، اجساد زیادی از واگن های واژگون شده بیرون آورده شده اند. تصاویری که از سایت حادثه منتشر شده است، نشان می دهد که قطار پویوما اکسپرس به طور کامل از ریل خارج شده و به شکل زیگ زاگ روی زمین واژگون شده اند. مقامات می گویند هر هشت واگن قطار از خط خارج شدند و به پهلو در کنار ایستگاه شین ما افتاده اند.

جیسون لو، رییس اداره راه آهن تایوان، به خبرنگاران گفت:

چهار واگن هستند که به صورت 90 درجه واژگون شده اند و بیشترین تلفات مربوط به این واگن ها ست. علت دقیق این حادثه در دست بررسی است.

شانگ یی-لونگ، 62 ساله، یکی از حاضرین در محل گفت زمانی که مشغول کار در همان اطراف بود، ناگهان صدای بلندی شنید. وقتی که به محل حادثه رسید دید که ساکنین محلی مشغول کمک به مسافران بودند. یکی از مسافران به روزنامه Apple Daily تایوان گفت قطار دو بار از ترمز اضطراری استفاده کرد و منبع برق قطار تکه تکه شد.

خبرگزاری RTHK از هنگ کنگ گزارش داد که مسافر دیگری گفته است قطار قبل از واژگونی خود را برای سرعت گرفتن آماده می کرد که به شدت لرزید. او می گوید که برخی از مسافران در زمان حادثه خواب بودند.

وزارت دفاع گفته است که 120 سرباز را برای کمک به عملیات امدادرسانی به منطقه اعزام کرده است. رئیس جمهور تسای اینگ-ون این حادثه را یک فاجعه بزرگ نامید. او در توییتر خود گفت:

همه فکر من پیش قربانیان و خانواده های آن ها است.

این حادثه، بدترین تصادف ریلی تایوان از سال 1991 است که در آن سال، در پی برخورد دو قطار در میائولی، 30 نفر کشته و 112 نفر زخمی شدند. 30 نفر هم در سال 1981 کشته شدند؛ در این واقعه، یک قطار مسافربری با یک کامیون که در حال گذشتن از ریل بود برخورد کرد و در اثر شدت برخورد، واگن های قطار از روی پل به پایین پرت شدند.

بدترین حادثه در سال های اخیر مربوط به سال 2003 است که یک قطار در راه آهن کوهستانی آلیشان به پرتگاه عظیمی که در کنار جهت قرار داشت، سقوط کرد و 17 کشته و 156 مجروح از خود به جای گذاشت.

منبع: کجارو / dailymail.co.uk
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1543

به "22 کشته و 171 زخمی؛ حاصل واژگونی قطار مسافربری تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "22 کشته و 171 زخمی؛ حاصل واژگونی قطار مسافربری تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید