7 ترفند ساده برای شیک تر شدن خانه شما

به گزارش مجله یگانه، دکوراسیون و چیدمان خانه همواره یکی از لذت بخش ترین کارها برای خانم های خانه می باشد.

7 ترفند ساده برای شیک تر شدن خانه شما

وقتی صحبت از ایجاد احساس گرم و دوست داشتنی خانه در یک آپارتمان به میان می آید، چیزی بیش از آنچه به نظر می رسد وجود دارد. در این مطلب از خبرنگاران به بیان ترفندهایی برای زیبا شدن دکور خانه می پردازیم.

ترفندهایی برای زیبا شدن دکور خانه

یکی از برترین و لذت بخش ترین کارها برای خانم های خانه، چیدمان و دکوراسیون منزل است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد وقتی وارد خانه ای شده اید ذوق و سلیقه ای که در چیدمان و دکوراسیون منزل به کار رفته است حس تحسین شما را برانگیخته و شما را به وجد آورده باشد.

این خانه را از آن خودتان کنید

به یاد داشته باشید اینجا خانه شماست در طراحی داخلی آن هیچ حق و اشتباهی وجود ندارد و هر کسی این پتانسیل را دارد که خانه خود را طراحی کند. این تنها موضوعی است که به آن توجه کنید.

این شما هستید که کنترل کار را در دست دارید. در نظر گرفتن آخرین مدها ارزشمند است، اما همواره یک چیزی را انتخاب کنید تا مختص به شما باشد. خانه شما جایی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید، بنابراین فضای آن باید انعکاسی از شما باشد.

در پی طرحی برای الهام گرفتن و ساختن مدل خودتان بگردید

برای این کار کافی است یک تخته نرم و سنجاق داشته باشید تا نمونه ها، تصاویر، پارچه ها، کاغذ دیواری ها، مبلمان و کفپوش هایی که نظرتان را جلب نموده روی آن کنار هم قرار دهید. به این ترتیب می توانید ببینید که چگونه همه آن ها در اتاق کنار هم می نشینند. به خاطر داشته باشید که اضافه کردن بافت به وسیله کفپوش، فرش و پارچه هایی مانند مخمل و پرده ها بسیار مهم است. مدتی با این تابلو زندگی کنید. برای اینکه چیدمان زیبایی در خانه خود داشته باشید به مطلب هرگز این 6 وسیله در دکور منزل را دور نریزید سر بزنید.

در نظر گرفتن رنگ ها و پارچه ها از ترفندهایی برای زیبا شدن دکور خانه

آغاز کنید به فهرست کردن رنگ هایی که می خواهید بهره ببرید. برای دیوارها یا کاغذ دیواری ها، مبلمان و پرده ها. رنگ دیگری که می تواند خانه شما را برجسته کند در کوسن ها، آباژورها، لحاف تخت و لوازم جانبی مانند رومیزی یا حتی تابلوهای روی دیوار وجود دارد. این نکته فوق العاده را به خاطر بسپارید که سه رنگ همواره بهتر از دو رنگ است. از این رنگ ها در تمام اتاق بهره ببرید.

قبل از خرید رنگ و کاغذ امتحان کنید

رنگ ها بسته به نور می توانند تغییر نمایند، بنابراین کاغذهای نمونه خریداری کنید و رنگ کنید. این برگه های رنگی را روی روشن ترین و تاریک ترین دیوارهای یک اتاق قرار دهید تا ببینید نور طبیعی چگونه بر سایه تاثیر بگذارد. این روش به ویژه برای یافتن برترین رنگ سفید موثر است زیرا رنگ سفید بسیار تغییر می نماید.

قدیمی را به نو تبدیل کنید

اگر یک خانه خالی داشته باشیم کار آسان تر است اما بیشتر اوقات باید با مبل ها یا فرش های موجود کار کنیم. به طرح فرشتان دقت کنید و ببینید آیا می توانید با رنگ های داخل آن کار کنید. شاید بتوانید مبل مورد علاقه قدیمی را دوباره روکش کنید تا جان تازه ای پیدا کند.

میزان ها را در نظر بگیرید

در خصوص مبلمانی که در اتاق ها قرار می دهید ابعاد مهم است. در یک اتاق بزرگ به یک مبل بزرگ و زیرپایی احتیاج دارید. بیشتر طراحان توصیه می نمایند که حتی اتاق های کوچک نیز باید یک قطعه بزرگ داشته باشند، حتی اگر تختخواب باشد.

جسارت در انتخاب رنگ از ترفندهایی برای زیبا شدن دکور خانه

دوره توجه به قوانین سخت گیرانه در انتخاب رنگ به سرانجام رسیده است. کلید طراحی داخلی در دوران مدرن پذیرش ایده های رنگی است که برای شما مناسب است. دیگر هیچ قانونی برای رنگ آمیزی قاب درها، تخته ها و سقف با رنگ سفید درخشان وجود ندارد. از قلم نیاندازید که استفاده از رنگ های روشن و گاهی همرنگ شدن بعضی لوازم با دیوارها به بزرگ تر شدن فضا یاری می نماید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 7 روش باورنکردنی برای ایجاد یک خانه مدرن را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1605

به "7 ترفند ساده برای شیک تر شدن خانه شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ترفند ساده برای شیک تر شدن خانه شما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید