تور ایتالیا ارزان: آتش سوزی گسترده در یک کشتی مسافربری ایتالیایی

به گزارش مجله یگانه، گارد ساحلی یونان پیروز شد صدها نفر را از یک کشتی که در حال حرکت از یونان به ایتالیا بود و دچار حریق گسترده شد، نجات دهد.

تور ایتالیا ارزان: آتش سوزی گسترده در یک کشتی مسافربری ایتالیایی

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، گارد ساحلی یونان اعلام نمود که صدها نفر از یک کشتی که در ساعات اولیه روز آدینه بین یونان و ایتالیا آتش گرفت، نجات یافتند.

ویدئوی منتشر شده در یک رسانه یونانی، کشتی 183 متری (600 فوت) را نشان می دهد که در شعله های آتش و توده های بزرگ دود غرق شده است. به گفته مقامات، 239 مسافر و 51 خدمه در عرشه کشتی یوروفری المپیا با پرچم ایتالیا بودند که اغلب آن ها سوار کشتی های نجات برای انتقال به بندر جزیره کورفو شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تا به امروز گزارشی از کشته یا زخمی شدن شدید کسی نبوده و فقط یک نفر با مسائل تنفسی به بیمارستان منتقل شده است. این کشتی از ایگومنیتسا بزرگترین بندر در غرب یونان حرکت نموده بود و به سمت بندر بریندیزی ایتالیا می رفت و با آن حدود 9 ساعت فاصله داشت.

این آتش سوزی که دلیل آن تعیین نیست، در نزدیکی جزیره کورفو در دریای ایونی به وقوع پیوست. این کشتی بخشی از ناوگان گروه گریمالدی شرکت ترابری دریایی ایتالیایی بوده و ظرفیت تا 560 مسافر را دارد. پل کیپریانو سخنگوی این شرکت به رویترز گفت که دلیل آتش سوزی هنوز در دست آنالیز است، اما نشانه هایی وجود دارد که آغاز آن از انبار کشتی بوده است. وی اضافه کرد: خسارت شدید است زیرا با وجود کوشش، خدمه نتوانستند آتش را خاموش نمایند.

حداقل سه کشتی گارد ساحلی و یک کشتی پلیس اقتصادی ایتالیا در عملیات نجات شرکت داشتند. در حادثه سال 2014، 10 نفر بر اثر آتش سوزی یک کشتی حامل 466 مسافر و خدمه هنگام حرکت از یونان به ایتالیا کشته شدند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1518

به "تور ایتالیا ارزان: آتش سوزی گسترده در یک کشتی مسافربری ایتالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ایتالیا ارزان: آتش سوزی گسترده در یک کشتی مسافربری ایتالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید