الکاظمی راهی اقلیم کردستان می شود

به گزارش مجله یگانه، یکی از نمایندگان مجلس عراق امروز (شنبه) اظهار داشت که نخست وزیر مکلف این کشور قصد دارد برای بررسی ساختار دولت خود و اسامی وزیران کرد در دولت، سفری به اقلیم کردستان عراق در آینده ای نزدیک داشته باشد.

الکاظمی راهی اقلیم کردستان می شود

به نقل از المعلومه، طه أمین، از کنندگان مجلس عراق از اتحادیه میهنی کردستان شرح داد: مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق در آینده ای نزدیک به اقلیم کردستان سفر می کند تا ساختار دولت خود و نیز اسامی پیشنهادی برای تصدی وزارت خانه ها را مورد بررسی قرار دهد.

این کننده مجلس عراق با بیان اینکه مجلس این کشور به دولت الکاظمی رأی اعتماد خواهد داد، درخصوص سهمیه گروه های عراقی در تصدی وزارت خانه ها گفت: در دولت جدید 22 وزارت خانه وجود خواهد داشت که سکانداری 11 وزارت خانه را طرف های شیعی برعهده دارند و شش وزارت خانه متعلق به گروه های سنی و پنج وزارت خانه برای کردها است و الکاظمی سه نامزد را برای هر وزارت خانه پیشنهاد داده است.

در همین حال، فیان صبری، رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان امروز از تماس های فشرده میان الکاظمی با رهبران کرد درخصوص مسائل مختلف از جمله کابینه عراق خبر داد.

وی عنوان داشت: تفاهم مثبت و عمیقی میان الکاظمی و رهبران کرد وجود دارد و دو طرف از وجود این تفاهم استقبال می کنند.

صبری به این مساله اشاره نکرد که آیا تکلیف اسامی وزیران کرد در دولت الکاظمی معین شده است یا خیر، به ویژه که برخی از فراکسیون های شیعه نسبت به ابقای فواد حسین در سمت وزیر دارایی در دولت آینده اعتراض دارند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 498

به "الکاظمی راهی اقلیم کردستان می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی راهی اقلیم کردستان می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید