اخبار سیاسی

کورس قیمت مسکن بین تهران و سایر شهرها

تازه ترین آمار کشوری از فرایند تغییرات قیمت و حجم معاملات مسکن در 31 استان، نشان می دهد تحت تاثیر کاهش فاصله تورم قیمت مسکن در کشور با تورم مسکن تهران در تابستان سال جاری، شکاف جدید در قیمت واحدهای مسکونی رصد شد. براساس آمارهای رسمی، عملیات بازتنظیم قیمت...

6 بهمن 1399

سفیر جدید سوریه استوارنامه خود را به ظریف تقدیم کرد

تهران (پانا) - سفیر جدید جمهوری عربی سوریه با وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

5 بهمن 1399

ملاقات وزیر انرژی روسیه با وزیر نفت ایران

خبرنگاران : منبعی در وزارت انرژی روسیه بامداد یکشنبه از ملاقات نیکلای شولینگوف وزیر انرژی این کشور با بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد.

4 بهمن 1399

10 نفتکش ایران در راه کارائیب

ایران در چند ماه گذشته- مشخصا از ماه می- با ناوگانی از تانکر های نفتی که شامل سه تا پنج نفتکش می شد چند مرتبه پیروز به صادرات سوخت به متحد خود در آمریکای لاتین شد. این بار، اما تعداد نفتکش ها به ادعای بلومبرگ و به نقل از افراد آگاه به حدود 10 فروند رسیده است...

3 بهمن 1399

بهترین فیلمهای اقتباسی ایرانی را ببینیم

در سینما و تلویزیون فیلم های افتتباسی درسراسر جهان امری مرسوم است. فیلم های در سینمای ایران با اقتباس از کتاب هایی نوشته شده که توانسته در ماندگاری آن داستان نیز نقش اساسی داشته باشد و در مقابل برخی از فیلم ها بوده که به یک واقعه تاریخی یا داستان آنگونه...

1 بهمن 1399

واکسنهایی که زندگی مردم جهان را تغییر دادند

از اوایل سال 2019 تا تابستان سال جاری، جمهوری دموکراتیک کنگو با بدترین شیوع سرخک در دنیا دست به گریبان بود که به قیمت جان حداقل هفت هزار کودک تمام شده است. در کشور های مشابه کنگو، بخصوص در مناطق دورافتاده، دسترسی به واکسن می تواند مشکل اصلی باشد.

29 دی 1399

نیروهای حشد شعبی عراق را از احتمال فروپاشی نجات دادند

به گزارش خبرنگاران به نقل از اخبار العراق، نجاح الشمری وزیر دفاع سابق عراق، در نخستین کنفرانس نیروهای حشد شعبی مرتبط با عتبات مقدس در نجف اشرف بیان کرد که این نیروها عراق را از احتمال فروپاشی نجات دادند.

28 دی 1399

استقبال وزارت خارجه مصر از آشتی با قطر

قاهره از مصالحه کشورهای چهارگانه عربی (عربستان، امارات، بحرین، مصر) و قطر که در اجلاس امروز (سه شنبه) سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان با امضای توافقنامه ای صورت گرفت، استقبال کرد و از آن به عنوان اقدامی برای تقویت کار مشترک عربی به منظور رویایی...

18 دی 1399

توافق انگلیس و اتحادیه اروپا با از سرگیری مذاکرات پسا بریگزیت

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا با از سرگیری مذاکرات دوجانبه برای برطرف موارد اختلاف موافقت کردند.

17 دی 1399

خبرنگاران رییس پلیس راه: طرح ممنوعیت تردد در ایلام تمدید شد

ایلام - خبرنگاران - رییس پلیس راه ایلام گفت: محدودیت ها و ممنوعیت های تردد وسایل نقلیه به مدت یک هفته دیگر در شهرهای قرمز و نارنجی استان بر اساس طرح جامع مدیریت هوشمند ترافیکی تمدید شد.

12 دی 1399

افسار بازار مسکن کشیده می گردد؟

طرح مالیات بر عایدی سرمایه که در راستای حذف یا کاهش دلالی در حوزه های طلا، سکه، ارز، خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته هم اکنون در کمیسیون مالی مجلس نهایی شده است.

10 دی 1399

پاکستان و چین پیمان دفاعی امضا کردند

تهران (پانا) - ارتش پاکستان در جریان سفر وزیر دفاع ملی جمهوری خلق چین به اسلام آباد، پیمان تقویت همکاری های دفاعی با ارتش چین را امضا کرد.

9 دی 1399

اختلاف برداشت دستگاه های مسئول درباره شبکه ملی اطلاعات حل شد

ابوالفضل روحانی در مصاحبه با خبرنگاران بر اهمیت تصویب طرح کلان و سند معماری شبکه ملی اطلاعات به عنوان مبنای مناسبی برای سنجش پیشرفت فعالیت های شبکه ملی اطلاعات و جلوگیری از مغایرت های اعلامی در تحقق آن تاکید کرد.

7 دی 1399

احیای برجام رونق را به خودروسازی ایران باز می گرداند؟

خبرنگاران : احیای توافق هسته ای و برجام می تواند زمینه ساز بازگشت شرکای پیشین و حتی شرکت های جدید به کشور در صنعت خودروسازی گردد.

6 دی 1399

طرح اخذ مالیات از خانه های خالی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت تأمین نظر شورای نگهبان طرح اخذ مالیات خانه های خالی را اصلاح کردند.

5 دی 1399

شمارش معکوس برای بازگشت ایران به بازار نفت

خبرنگاران : یک کارشناس نفتی معتقد است با روی کار آمدن بایدن سیاست فشار حداکثری کنار گذاشته خواهد شد و تا یک سال دیگر فروش نفت ایران به شکل رسمی تا حدود یک میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

4 دی 1399

تاثیر رباتیک و هوش مصنوعی بر آینده مشاغل

تغییرات بزرگی ناشی از پیشرفت های تکنولوژیکی ایجاد شده است که انسان ها باید از آنها مطلع باشند و باید خود را با آن سازگار نمایند. اگرچه انسان در آینده نزدیک به دلیل توانایی جسمی در انجام کارهایی که بسیاری از روبات ها به سختی می توانند آن را انجام دهند،...

2 دی 1399

توزیع واکسن کرونا باعث سقوط دلار می شود

بانک سیتی گروپ هشدار داد توزیع گسترده واکسن کرونا برای مقابله با پاندمی کرونا و تداوم پایین بودن نرخ بهره می تواند منجر به سقوط 20 درصدی ارزش دلار در سال آینده شود.

1 دی 1399

کرونا در اروپا، از اعمال قرنطینه سراسری در آلمان تا صعود ایتالیا به صندلی دارنده بیشترین مرگ ها

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که دولت و مقامات ایالات آلمان درباره اعمال قرنطینه سراسری سخت در این کشور برای مهار کرونا توافق کردند و ایتالیا هم از نظر قربانیان کرونا گوی سبقت را از انگلیس ربود.

30 آذر 1399

خبرنگاران منابع اینترنتی در صورت سانسور رسانه های روسی مجازات می شوند

مسکو - خبرنگاران - لایحه ای در دومای روسیه در حال آنالیز است که براساس آن منابع اینترنتی خارجی در صورت سانسور اخبار و محصولات فیلم رسانه های روسی مجازات می شوند.

29 آذر 1399
تعداد: (219)