ایجاد مرکز واکنش انسانی روسیه در قره باغ، اعزام نخستین گروه امداد ویژه به منطقه

به گزارش مجله یگانه، وزارت دفاع روسیه از تشکیل مرکز واکنش انسانی بین وزارتخانه ای برای ارائه یاری های لازم به مردم ساکن منطقه قره باغ اطلاع داد و برای این منظور، نخستین گروه عملیات ویژه امدادگران روسی نیز وارد ایروان شدند.

ایجاد مرکز واکنش انسانی روسیه در قره باغ، اعزام نخستین گروه امداد ویژه به منطقه

جهت دریافت خدمات طراحی نمای ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه عصر روز یکشنبه از ایجاد مرکز واکنش انسانی بین وزارتخانه ای برای یاری رسانی به مردم منطقه قره باغ در شهر استپاناکرت (خان کندی) مرکز جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی اطلاع داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مرکز ملی مدیریت دفاع روسیه که زیر نظر وزارت دفاع فعالیت دارد، در گزارش خود در این باره یادآور شد، این مرکز به دستور ژنرال سرگئی شایگو وزیر دفاع و در چارچوب اجرای حکم رئیس جمهور ولادیمیر پوتین درباره اقدامات مضاعف در جهت حفظ صلح و یاری رسانی در منطقه قره باغ، فعالیت می کند.

طبق این اطلاعات تشکیل مرکز واکنش انسانی بین وزارتخانه ای در مرکز قره باغ تا تاریخ 20 نوامبر سال 2020 (30 آبان) به طور کامل تکمیل خواهد شد و از آن تاریخ، این مرکز آغاز به انجام کامل وظایف خود در زمینه اقدامات انسان محبت آمیز خواهد نمود. به منظور ایجاد گروه بندی این مرکز، از روز یکشنبه ، گروه عملیاتی ویژه امداد وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه به منطقه اعزام می شوند که به بخشی از این مرکز واکنش انسانی تبدیل خواهد شد.

در همین رابطه نخستین گروه عملیاتی ویژه این وزارتخانه، متشکل از 30 نیروی متخصص و تجهیزات آنها برای ارائه یاری های لازم به مردم قره باغ به ایروان، پایتخت ارمنستان پرواز کردند. در مجموع قرار است 150 متخصص از مراکز امداد و نجات وزارت حوادث غیرمترقبه به همراه 20 دستگاه تجهیزات تخصصی به منطقه قره باغ اعزام خواهند شد.

در صورت لزوم ارائه یاری های پزشکی به مردم محلی، این وزارتخانه آماده اعزام بیمارستان صحرایی به منطقه است.

وزارت دفاع روسیه صبح امروز هم بیان کرد که 18 ففرایند هواپیمای ترابری نیروی هوا-فضای این کشور با همراه تعداد دیگری از نیروهای حافظ صلح در فرودگاه های ایروان فرود آمدند تا برای شرکت در عملیات حفاظت از صلح در منطقه درگیری قره باغ از ارمنستان به این منطقه اعزام شوند.

در این هواپیماها تجهیزات نظامی، سلاح و مواد مورد احتیاج نیروها هم بارگیری شده است که از جمله تجهیزات، کامیون، تانک، بیل الکتریکی، نفربر زرهی و سایر تجهیزات - در مجموع 58 دستگاه - طی 24 ساعت گذشته به ارمنستان فرستاده شده است.

مرکز ملی مدیریت دفاع روسیه همچنین گزارش کرد که نیروهای حافظ صلح روسی، روز یکشنبه 19 اتوبوس حامل پناهجویان که از گذرگاه لاچین به قره باغ کوهستانی بازگشتند، را همراهی کردند. روز شنبه نیز 9 اتوبوس دیگر به همین ترتیب به شهر استپاناکرت بازگشته بود. بطور کلی تا به امروز بیش از 500 نفر به خانه های خود بازگشتند.

طبق این اطلاعات، یاری به بازگشت پناهندگان از وظایف مرکز روسی واکنش انسان محبت آمیز در منطقه قره باغ است.

لازم به یادآوری است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز آدینه فرمان ایجاد یک مرکز واکنش انسانی بین وزارتخانه ای برای ارائه یاری های لازم به مردم منطقه قره باغ کوهستانی را امضاء کرد. به گفته وی، از جمله وظایف این مرکز هماهنگی فعالیت ساختارهای دولتی، حمایت عملیاتی از فرایند بازگشت پناهندگان به محل اقامتشان، تعامل با ارگان های دولتی آذربایجان و ارمنستان برای بازسازی زیرساختارهای مدنی تخریب شده و ایجاد شرایط مناسب برای زندگی عادی در منطقه قره باغ خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 805

به "ایجاد مرکز واکنش انسانی روسیه در قره باغ، اعزام نخستین گروه امداد ویژه به منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد مرکز واکنش انسانی روسیه در قره باغ، اعزام نخستین گروه امداد ویژه به منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید