تکذیب کوله بری زنان در کردستان

به گزارش مجله یگانه، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان وجود و فعالیت 150 زن کوله بر در مناطق مرزی استان و شهرستان مریوان را تکذیب کرد.

تکذیب کوله بری زنان در کردستان

به گزارش تسنیم؛ ابراهیم زارعی امروز در جلسه ساماندهی شرایط معیشت زنان مرزنشین با بیان اینکه نبود مهارت و آموزش های کاربردی تأثیر زیادی در عدم اشتغال و کارآفرینی ایجاد می نماید، گفت: آموزش ها و مهارت هایی که به افراد ارائه می گردد باید کاربردی و تضمین نماینده اشتغال پایدار باشد اما متأسفانه خلاف این امر، مایه عذاب شده است.

وی گفت: اگر اشتغال و یا یک کار تولیدی در مناطق مرزی و روستایی ایجاد می گردد باید در ادامه به فکر بازاریابی و فروش آن نیز بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در واکنش به انعکاس خبر وجود 150 زن کوله بر در مناطق مرزی استان و شهرستان مریوان توضیح داد: بنا به گزارشات موجود و تاکید فرماندار شهرستان مریوان، وجود چنین امری صحت ندارد و تنها ساخته و پرداخته رسانه های بیگانه است.

وی با بیان اینکه ما در هر صورت موظف به رسیدگی به شرایط خانواده های نیازمند و زنان سرپرست خانوار بدون درآمدر در مناطق مرزی هستیم، گفت: طی دو هفته آینده نهادهای حمایتی و دستگاه هایی که در این خصوص مسئولیت دارند باید یک طرح کامل و جامع جهت ساماندهی معیشت زنانی که در مناطق مرزی زندگی می نمایند ارائه و نسبت به عملیاتی کردن آن اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه ما منکر شرایط سخت معیشتی مردم و بعضی ساکنان مناطق مرزی نیستیم اضافه کرد: دولت با وجود همه مسائل، گام های بسیار مهمی در جهت بهبود معیشت ورفاه محرومان برداشته که می توان به تحویل هزار و 700 واحد مسکونی محرومان در سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان اشاره نمود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خاطر نشان کرد: در دو سفر معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به کردستان اعتبارات بسیار قابل توجهی به استان اختصاص یافت که متأسفانه رسانه های خودمان به روش بسیار بدی آن سفرها را تخریب کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1083

به "تکذیب کوله بری زنان در کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب کوله بری زنان در کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید