دسترسی به داده های سیستم واکنش به تهدید مغز ممکن شد

به گزارش مجله یگانه، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، سیستم یادشده با بررسی فعالیت های مغز می تواند داده های مربوط به واکنش مغز به تهدیدهای آنی را یافته و آنها را جمع آوری کند.

دسترسی به داده های سیستم واکنش به تهدید مغز ممکن شد

سیستم یادشده که مانند یک کلاه ایمنی بر روی سر دوچرخه سوار قرار می گیرد با جمع آوری داده های مغزی به پیشبرد طرح هایی مانند هوشمندسازی زیرساخت های شهرها برای حفظ ایمنی عابران پیاده در زمان عبور وسایل نقلیه خودران کمک خواهد کرد.

بر اساس داده های این سیستم می توان جاده ها، خیابان ها و دیگر مسیرهای رفت و آمد شهرهای هوشمند را با دقت زیادی طراحی کرد. علاوه بر این، از این طریق می توان سرعت مناسب حرکت وسایل نقلیه در شهرهای هوشمند را برآورد کرد.

الکترودهای نصب شده بر روی این اسکنر فعالیت الکتریکی پشت مغز در زمان دوچرخه سواری را بررسی می کنند. تصمیم گیری در زمان وقوع بحران یا مشکل ناگهانی معمولاً در این بخش از مغز صورت می گیرد. سپس، داده های جمع آوری شده به یک لپ تاپ که در جلوی دوچرخه قرار گرفته است، ارسال می شود و در صورتی که تحلیل داده ها نشان دهد مغز دوچرخه سوار از هشکمک لازم برخوردار نیست، موتور دوچرخه فعال می شود تا احتمال وقوع حادثه کاهش یافته و امنیت دوچرخه سوار بهتر تأمین شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 601

به "دسترسی به داده های سیستم واکنش به تهدید مغز ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی به داده های سیستم واکنش به تهدید مغز ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید