دولت برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان چه تصمیمی گرفته است؟

به گزارش مجله یگانه، تهران (پانا) - سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد صادرکنندگان تا پایان سال جاری مهلت دارند به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر، اقدام کنند.

دولت برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان چه تصمیمی گرفته است؟

به گزارش مهر، محمود اسکندری٬ سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با ارسال ابلاغیه ای به سازمان های صمت استان های سراسر کشور٬ اعلام کرده است که صادرکنندگان مشمول تعلیق تعقیب قضائی ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات که تا به امروز پیروز به ایفای تعهدات ارزی نشده اند٬ پس از مراجعه به بازپرس ذیربط و دریافت نامه تعلیق تعقیب قضائی تا سرانجام سال فرصت دارند تا به منظور استفاده از روش واگذاری پروانه صادراتی به غیر، مدارک لازم را به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی تحویل دهند.

بر این اساس صادرکنندگان مشمول این ابلاغیه باید تعهدنامه محضری واردکننده واجد ارز٬ مدرک احراز ارز واردکننده٬ درخواست صادرکننده٬ فایل اکسل کوتاژهای صادراتی مصرف نشده سال 1397 و نامه بازپرس را به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی تحویل دهند.

اسکندری در این نامه تاکید کرده رفع تعلیق کارت های بازرگانی این گروه مستلزم دستور قضائی و همچنین احراز ارز حاصل از صادرات در کمیته موضوع بند 2 بسته سیاستی به منظور انجام واردات از محل صادرات خود خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1508

به "دولت برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان چه تصمیمی گرفته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت برای رفع تعهد ارزی صادرکنندگان چه تصمیمی گرفته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید