محققان از نور خورشید برای خنک کردن ساختمان استفاده می نمایند

به گزارش مجله یگانه، یک استارت آپ با استفاده از فناوری نانو، پوششی ایجاد نموده که می تواند نور خورشید را جذب و با طول موج های بالاتر نشر دهد. با این کار، فضای داخل ساختمان خنک می گردد.

محققان از نور خورشید برای خنک کردن ساختمان استفاده می نمایند

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه فناوری مجله یگانه، سولکولد استارت آپ فعال در حوزه فناوری نانو است که از پوشش نانومقیاس برای بهره برداری از نور خورشید به منظور خنک کردن استفاده می نماید. این سامانه می تواند فضای داخل ساختمان، خودرو و حتی داخل لباس را خنک کند.

تغییرات آب و هوایی عواقب ناگواری برای کره زمین در پی دارد. پیش بینی می گردد که دمای کره زمین طی سال های آینده فرایند افزایش خود را ادامه دهد که این موضوع روی الگو های بارش در کشور های مختلف تاثیر مستقیم خواهد داشت.

از این رو، استارت آپی به دنبال استفاده از نور خورشید برای خنک کردن فضا های داخلی ساختمان است.

یارون شنها، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت سولکولد می گوید: شرکت سولکولد از فناوری نانو برای ایجاد پوششی استفاده می نماید که قادر است نور خورشید را برای خنک کردن داخل خودرو، ساختمان، هواپیما، پوشاک و حتی قطعات الکترونیکی استفاده کند.

ماده جاذبی که این استارت آپ فراوری نموده می تواند نور خورشید را جذب و آن را با طول موج های بالاتری نشر دهد؛ بنابراین، دما در محیط کاهش می یابد.

شن ها می افزاید: ماده ای که ما می سازیم به دو شکل است، اول به صورت رنگ که می توان آن را روی هر سطحی به کار برد، دوم به صورت لایه نازک که می توان آن را رول نموده و همانند فویل آلومینیم روی سطح قرار داد.

این استارت آپ در حال اجرا آخرین تست های خود روی این فناوری است. این شرکت انتظار دارد که محصولات خود را اوایل سال 2021 وارد بازار کند. هر چند بعضی از شرکت ها، اولین سفارش های خود را در سه ماهه سوم سال2020 دریافت خواهند کرد و می توانند پوشش دهی محصولات خود را شروع نمایند.

به گفته شنها، این استارت آپ تا به امروز 4.25 میلیون دلار حمایت اقتصادی جمع آوری نموده و 10 کارمند دارد

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 241

به "محققان از نور خورشید برای خنک کردن ساختمان استفاده می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان از نور خورشید برای خنک کردن ساختمان استفاده می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید