معرفی بهترین هدست های VR

به گزارش مجله یگانه، روزنامه شهروند - مهرنوش گرکانی: روی کاناپه خانه تان بنشینید و تا آن جا که دوست دارید تفریح کنید. تفریحی که سخت می توان از آن خسته شد و راحت ترین تفریحی است که می توانید انجام دهید. واقعیت مجازی به خوبی و واقعی وارد جهان شده است. چه نشستن روی مبل و تماشای یک فیلم VR، بازی کردن یک بازی VR یا پیاده روی در اطراف و کاوش در کل محیط VR، روش های زیادی وجود دارد که می توانید برای تفریح آن ها را عملی کنید و تجربیات بسیار شگفت انگیزی به دست آورید. این جا بهترین هدست ها را برای شما انتخاب نموده ایم.

معرفی بهترین هدست های VR

در حال حاضر دو نوع اصلی هدست VR وجود دارد: موبایل و tether (اتصال به یک Wi-Fi که می تواند کامپیوتر باشد یا گوشی هوشمند). هدست های تلفن همراه یا از تلفن همراه شما برای پردازش صفحه و تصویر استفاده می نمایند و هدست VR فقط یک جفت لنز است، یا از یک پردازنده مشابه با تلفن، اما همه در یک واحد مستقل قرار دارند.

هدست های متصل به صفحه نمایش، لنز های مخصوص به خود را دارند، اما برای انجام کلیه پردازش و تهیه تصویر، به رایانه شخصی یا کنسول های بازی احتیاج دارند. واحد های دارای کیفیت تصویر، کیفیت تصویر بهتری دارند، با نمایشگر های با وضوح بالاتر، لنز های بهتر و سخت افزار قدرتمندتر که تمام پردازش ها را انجام می دهند. با این حال، هدست های موبایل هنوز تجربه ای غافلگیرنماینده را ارایه می دهند که به اندازه کافی در ایجاد سرگرمی با VR خوب هستند. محدودیت اصلی آن ها پردازش گرافیک است، به این معنی که بازی های VR روی تلفن شما اساسی تر هستند.

PlayStation VR

PlayStation VR سونی پرفروش ترین هدست اتصال دهنده VR است. درحالی که مشخصات فنی آن به طور کامل نمی تواند با هدست های مبتنی بر رایانه شخصی مانند Oculus Rift نمایشگر های با وضوح پایین 960 x 1080، زمینه دید 100 درجه باریک رقابت کند، اما باز هم یک تجربه VR شگفت آور را ارایه می دهد.

نه تن ها خود دستگاه بسیار ارزان است، بلکه این یک واقعیت است که شما فقط به PS4 احتیاج دارید تا بتواند کار کند و همین موضوع باعث صرفه جویی در هزینه نیز می گردد. اگر در خانه پلی استیشن دارید و به این فکر می کنید که یک هدست VR هم داشته باشید، شک نکنید که این بهترین گزینه برای شماست و نسبت به رقبا هزینه کمتری هم باید پرداخت کنید.

HTC Vive

این هدست از دیرباز به عنوان بهترین هدست بزرگ نسل اول VR یعنی HTC Vive و Oculus Rift در نظر گرفته می شد. دلیل آن این بود که شامل ردیابی اتاق و کنترل نماینده های حرکت است که به ترتیب به شما امکان می دهند در یک فضای سه بعدی حرکت کنید و دستان خود را در واقعیت مجازی ببینید.

با این حال، اکنون Oculus Rift این دو ویژگی را دارد و حتی اگر به اندازه Vive خوب نباشد، اما هنوز هم به اندازه کافی خوب است که وقتی با قیمت پایین ترکیب گردد، خرید معقول تری را رقم می زند و باید گفت برای تازه واردان VR بسیار خوب است.

اگر بخواهید به طور خاص لحظات VR تعاملی تری داشته باشید، HTC Vive گزینه بسیار خوبی است. سنسور های اتاق را به درستی تنظیم کنید و هرچه در خانه خطر آفرین است را از خود دور کنید، حالا می توانید با جهان های شگفت انگیز VR روبه رو شوید.

Oculus Rift

Oculus شرکتی است که انقلاب VR را شروع نموده است و باید گفت آن ها اصلی ترین و بهترین هستند. در صورت داشتن یک کامپیوتر سریع می توانید یک هدست فوق العاده داشته باشید و بهترین کیفیت VR را تجربه کنید و اصلا نگران هزینه نباشید، چون هزینه آن برای داشتن یک هدست VR با کیفیت و خوب بسیار پایین است. این نسخه جدید کنترل های لمسی را اضافه نموده است که به شما این امکان را می دهد تا دستان خود را در فضای مجازی و همچنین سنسور های اتاق مشاهده کنید و درواقع می توانند حرکت شما را ردیابی نمایند. این امر باعث می گردد تجربه VR تعاملی تری نسبت به نسخه های قبلی Rift ایجاد گردد.

با توجه به هزینه Rift به میزان قابل توجهی کمتر از Vive و همچنین کیفیت تصویر و صدای کمی بهتر، باعث می گردد برنده اصلی برای هدست های مبتنی بر رایانه شخصی VR، Oculus Rift باشد.

HTC Vive Pro

Vive Pro یک آپدیت همه جانبه نسبت به HTC Vive است، با افزودن هدفون داخلی، یک دوربین بیرونی، میکروفن نویز و از همه مهمتر صفحه نمایش با وضوح بالاتر از HTC Vive جلو زده است. Vive Pro همچنین از نمایشگر های 1080 x 1200 پیکسل Vive به صفحه نمایش 1440 x 1600 پیکسل ارتقا پیدا نموده است. این امر وضوح و غوطه وری کلی تجربه VR را بهبود می دهد، اگرچه پیکسل های اضافی فشار بیشتری به سخت افزار رایانه شما وارد می نمایند.

هدست جدید همچنین از طراحی تصفیه شده ای برخوردار است که توزیع وزن بهتری دارد و استفاده از آن را برای زمان های طولانی، راحت تر و آسان تر می نماید. همچنین در طراحی آن و قسمتی که روی بینی قرار می گیرد، میزان نشت نور در اطراف آن ناحیه را کاهش داده و باعث کیفیت بهتری می گردد. اما با تمام این ها قیمت آن به قدری بالاست که شاید هر کسی نتواند داشته باشد، پس اگر خیلی حرفه ای یا پولدار هستید این VR را بخرید.

Google Cardboard

ارزان ترین هدست VR که وارد بازار شده، Google Cardboard است. فقط با 200 هزار تومان این لنز های پلاستیکی و یک تکه مقوا دریافت می کنید که می توانید گوشی خود را در یک قاب VR قرار دهید. نتیجه نهایی یک شکل بسیار اساسی از VR است که تقریبا نمی خواهید بیش از چند دقیقه از آن بهره ببرید.

با این حال، این میزان به اندازه کافی طولانی است تا بتوانید درک کنید که VR مدرن چه کاری می تواند انجام دهد و قضاوت کنید که آیا علاقه مند به خرید یک VR توانمندتر هستید.Cardboard با طیف گسترده ای از تلفن های Android سازگار است و بارگیری برنامه های مختلف VR که برای ادامه کار ضروری است، رایگان است. مانند همه هدست های تلفن همراه، به هدفون های جداگانه ای برای وصل کردن تلفن خود احتیاج خواهید داشت.

Google Daydream

اگر از تجربه Google Cardboard قانع شده باشید، اما می خواهید چیزی با کمی راحتی و توانایی بیشتری داشته باشید، Google Daydream گام منطقی بعدی است. علاوه بر ساخته شدن برای راحتی بیشتر و ماندگاری بیشتر، Daydream از راه دور نیز کار می نماید که به شما امکان می دهد خیلی راحت تر با تلفن خود ارتباط برقرار کنید.Daydream هنوز هم برای ارایه تصویر خود به یک تلفن متکی است، اما این شگفت آور است که چقدر می تواند این ویژگی خوب باشد، به خصوص برای ویدیو، زیرا این به قابلیت پردازش گرافیکی سه بعدی تلفن شما وابسته نیست. فهرست تلفن های سازگار با Google Cardboard کاملا متفاوت نیست، اما تنوع بسیار بیشتری نسبت به Samsung Gear VR وجود دارد.

Oculus Go, 64 gb

Oculus Go یک تغییر جدید در VR است. در حالی که تمام هدست های قبلی یا با یک واحد اتصال دهنده یا یک واحد تلفن همراه بودند، Go نخستین هدست VR مستقل است. در عملکرد اصلی، این یک رقیب برای هدست های مبتنی بر تلفن های هوشمند VR است که هنوز به پردازنده گرافیکی بسیار قدرتمندتری که در دستگاه تلفن همراه دریافت می کنید، متکی است تا یک رایانه بزرگ یا کنسول بازی. این بدان معنی است که برای فیلم خوب است، اما تجربیات بازی بسیار تفاوت دارد.

این هدفون از حافظه مخصوص خود استفاده می نماید. یک جک هدفون برای استفاده از هدفون شخصی شما و دو صفحه نمایش LCD با کیفیت 1280 x 1440 پیکسل با لنز های Fresnel رده بالا دقیقا مانند اندازه Oculus Rift. کیفیت تصویر کمی بهتر از VR مبتنی بر تلفن همراه است، اگرچه هنوز به اندازه واحد های آزمایشی خوب نیست.

Samsung Gear VR with Controller

Gear VR یک هدفون تلفن همراه VR است که از نظر فنی فقط با تلفن های سامسونگ سازگار است، هر چند می توان با سایر مدل ها نیز کار کرد. مانند سایر گزینه های VR مبتنی بر تلفن، تا حدود زیادی فقط از یک قاب برای نگه داشتن تلفن و چند لنز تشکیل شده است. این هدست به طرز حیرت انگیزی راحت است، همچنین تنها هدست موبایل در این فهرست است که شامل تنظیم فوکوس لنز می گردد و دستیابی به بهترین کیفیت تصویر را آسان تر می نماید. سامسونگ همچنین با Oculus برای ایجاد Gear VR همکاری نموده است، بنابراین می توانید به فروشگاه Oculus دسترسی پیدا کنید که در آن می توانید بسیاری از برنامه های سرگرم نماینده VR را پیدا کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 84

به "معرفی بهترین هدست های VR" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین هدست های VR"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید