پرسپولیس غافلگیر شد، هنوز 5 بازی و 15 امتیاز مانده است، می شد الدحیل را شکست داد

به گزارش مجله یگانه، ضیا عربشاهی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: مدافعان پرسپولیس در آرایش دفاعی و تعقیب توپ کوتاهی نمی کردند این دو گل هرگز به ثمر نمی رسید و الدحیل برنده نمی شد.

پرسپولیس غافلگیر شد، هنوز 5 بازی و 15 امتیاز مانده است، می شد الدحیل را شکست داد

گروه ورزشی خبرنگاران، شکست پرسپولیس، صدرنشین لیگ برتر نوزدهم در نخستین ملاقات گروهی اش در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان 2020 آسیا برای بسیاری از هواداران این تیم غیرقابل باور بود. گرچه بعضی کارشناسان داوری و ضعف مفرط آن را دلیل این موضوع می دانستند ولی بعضی نیز بازی کم انگیزه اعضای تیم را دلیل این شکست عنوان کردند.

ضیا عربشاهی پیشکسوت پرسپولیس در گفت و گو با دانشجو، درباره این ملاقات و شکست شاگردان یحیی گل محمدی حرف زد.

متن صحبتهای وی در ادامه می آید:

* چه اتفاقی رخ داد که پرسپولیس باخت؟

- فکر می کنم بازی را از ابتدا جدی نگرفته بودیم. یعنی رفتیم که تیم روبرویی را محک بزنیم که در همان 10، 15 دقیقه ابتدایی دو تا خوردیم و بعد تازه به خودمان آمدیم.

* انتظار چنین بازی را داشتید؟

- از پرسپولیس نه! ولی می دانستیم که الدحیل برای اعاده حیثیت می آید و اتفاق در همان 15 دقیقه اول هم اینقدر فشار آوردند که دو تا زدند و بعد بازی را اداره کردند.

* اما پرسپولیس هم موقعیت های خوبی داشت؟

- داشت ولی خوب از آنها استفاده نکرد. اگر کمی باهوش تر و با تمرکز بیشتر بازی می کردند حتما می توانستند به الدحیل گل بزنند.

* پرسپولیس کمی سنگین نبود؟

- دقیقا! کلا برای رسیدن به دروازه برنامه درست و درمانی دیده نمی شد. یکی از راه های گلزنی شوت زدن به طرف دروازه است. این کار را هم نمی کردند. پرسپولیس بازیکنان شوتزن خوبی مانند نوراللهی یا کنعانی زادگان دارد. حتی خود ترابی هم گاهی وقتها شوتهای ناگهانی می زند ولی در این ملاقات با اینکه موقعیت هم داشتند ولی رغبتی برای این کار نشان نمی دادند. شاید دستور تاکتیکی بود. ولی فکر می کنم یحیی باید از این پس از آنها بخواهد در صورت داشتن موقعیت شوت هم بزنند. شوت هم به حریف هشدار می دهد و هم باعث می گردد آنها دست به عصاتر بازی نمایند.

* تحلیل تان از سبک بازی پرسپولیس چیست؟

- بیشتر سانتر می دیدیم. وقتی دروازه بان حریف مهارت بالایی روی هوا و توپهای ارسالی دارد و خط دفاع الدحیل پر از بازیکنان بلند قامت است چه اصراری بود که این همه سانتر کنیم؟ حفظ توپ و بردن توپ به کناره ها برای ارسال از جناحین تاکتیک کلی پرسپولیس بود مگر اینکه گاهی توپ را از وسط وارد محوطه می کردند.

* چرا گل خورد؟

- اشتباهات فردی منجر به گل خوردن تیم شد. الدحیل درست عمق خط دفاع را نشانه رفته بود. بعد هم روی گل اول وقتی توپ روی دروازه سانتر می گردد چرا بازیکن آن را رها می نماید. شکر خدا پرسپولیس میلیاردها تومان پول داده و برای دفاعش بازیکن خریده ولی وقتی ضربه اول دفع شد هیچ کس به خودش زحمت نداد برای دفع کامل آن دنبالش برود که بازیکن الدحیل رفت و آن را روی خط گرفت و ارسال کرد. تعیین است در چنین وضعیتی تیم گل می خورد.

* گل دوم چطور؟

- روی گل دوم هم همینطور! توپ را گم کردند. یار حریف وسط خط دفاع جلو کشیده پرسپولیس ایستاده بدون هیچ مراقبی. توپ را گرفت و چرخید و گلش را زد. در آن صحنه اگر بشمارید 7 سفید پوش که بچه های تیم ما بودند داشتند گلزن را مشایعت می کردند. این برای تیمی مثل پرسپولیس بد است. صدرنشین لیگ که نباید از این گلهای ساده بخورد. پس یارگیری من تو من چه شد؟ ناسلامتی این همه روز وقت بود که تیم مقابل را بررسی نمایند. روی گل اول مدافعان پرسپولیس به این خیال که توپ اوت شده ایستادند و آن را نگاه کردند ولی سودش را چه کسی برد؟ همان بازیکنی که تا روی خط توپ را دنبال کرد و گرفت و برگشت و ارسالش به گل تبدیل شد. بازیکنی در سطح پرسپولیس باید بداند توپ را باید تا لحظه ای که از خط بیرون نرفته دنبال کند نه اینکه بی تفاوت باشد.

* بعد از گل دوم الدحیل تیم میزبان کمی عقب نکشید؟

- نه! آنها نیازی به آب و آتش زدن نداشتند. برای همین بازی را اداره کردند. وقتی تیمی دو تا زده و در زمین خودش است چرا باید حمله کند تا به تیم مقابل اجازه ضدحمله بدهد؟ اتفاق ادحیل کاملا حرفه ای و منطقی بازی کرد. در حالی که پرسپولیس هم زحمتش را کشید. بچه ها دوندگی بالایی داشتند ولی بی فایده دویدن هرگز تیمی را برنده نمی نماید. دیدیم پس از گل دوم بازی و توپ بیشتر در اختیار بچه های ما بود ولی فوتبال مالکانه دلیل بر برد تیم نیست. باید گل زد.

* استوکس و بقیه تعویضی ها چطور بودند؟

- از وقتی اوساگونا، استوکس و عالیشاه به میدان رفتند بازی تهاجمی تر هم شد و پرسپولیس موقعیت های بیشتری بدست آورد ولی کاری از پیش نرفت. فکر می کنم علیپور نباید بیرون می رفت. او مهاجم اصلی تیم است و می توانست درون 18 قدم الدحیل یکی دو نفر را به خودش مشغول کند.

* بازی با شارجه را چطور پیش بینی می کنید؟

- پرسپولیس با این باخت ته جدول گروهش است. این آغاز خوب نبود. اما به هر حال هنوز 5 ملاقات دیگر و 15 امتیاز باقی مانده که امیدواریم از ملاقات با الشارجه این اتفاق رقم بخورد و پرسپولیس در آسیا آبروداری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 283

به "پرسپولیس غافلگیر شد، هنوز 5 بازی و 15 امتیاز مانده است، می شد الدحیل را شکست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس غافلگیر شد، هنوز 5 بازی و 15 امتیاز مانده است، می شد الدحیل را شکست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید