پیشنهاد شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد برای ادامه ترم ، کلاس های آفلاین و آنلاین به صورت همزمان ارائه شود

به گزارش مجله یگانه، دبیر شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: 2 پیشنهاد برای ادامه ترم، یکی برگزاری کلاس های مجازی و حضوری به صورت مشترک یا کلاس های همزمان آفلاین و آنلاین را به دانشگاه ارائه دادیم.

پیشنهاد شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد برای ادامه ترم ، کلاس های آفلاین و آنلاین به صورت همزمان ارائه شود

محمدرضا حسینی محراب، دبیر شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، گفت: با خاتمه یافتن زمان کلاس های آنلاین امروز، متوجه می شویم که آنچه دانشگاه انتظار داشت، چقدر از ارائه دروس مجازی محقق شده است.

حسینی محراب بیان نمود: آخرین تصمیمی که از سوی دانشگاه اعلام شده، این است که کلاس های آنلاین طبق برنامه کلاسی برگزار شود. دانشگاه قرار شده است با یک شرکت خصوصی قرارداد ببندند تا کلاس های آنلاین را ضبط کرده و بعدا در اختیار دانشجویان قرار دهند که جزییات همین قرارداد برای ما سوالاتی را ایجاد کرده است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دو پیشنهاد را در این زمینه به دانشگاه ارائه کردیم، گفت: وقتی قرار است که کلاس به صورت آفلاین برگزار شود، بهتر است که دانشگاه از استادان بخواهد ویدئو های آفلاین را با کیفیت و برخی معیار هایی که خود دانشگاه تعیین می کند، ضبط کنند و این ویدئو ها را در بستری مانند آموزش مجازی دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار دهند تا آنان بتوانند به صورت رایگان از هرجایی که هستند، به فایل ها دسترسی داشته باشند.

وی به مسائل برخی دانشجویان درخصوص نبود اینترنت با کیفیت در همه نقاط کشور اشاره کرد و گفت: مزیت این پیشنهاد این است که دانشجویانی که اینترنت در دسترس ندارند یا اینترنت آنان ضعیف است و به هر دلیلی نمی توانند از کلاس های آنلاین بهره ببرند، از ویدئو های آموزشی آفلاین استفاده کنند.

حسینی محراب با بیان اینکه البته اجرای این امر مستلزم تولید ویدئو های با کیفیت است، اضافه نمود: ضبط ویدئوی آنلاین کیفیت آموزش آفلاین را نیز کاهش می دهد چرا که ممکن است بخشی از زمان ویدئو به پرسش و پاسخ دانشجویان بگذرد و وفت مفید یک ساعت و نیمه، به طور کامل به تدریس اختصاص نیابد.

وی توضیح داد: پیشنهاد ما این است که کلاس های آنلاین برگزار شود، اما در این کلاس ها استاد رفع اشکال کند. در واقع بهتر است که موضوع آموزش مجازی کلاس های آنلاین نباشند.

دبیر شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد به پیشنهاد دیگر خود برای آموزش مجازی اشاره کرد و گفت: حالا که بستر آموزش مجازی دانشگاه اینقدر ضعیف است که فضای یکپارچه ای برای تدریس وجود ندارد و هر استادی یک اپلیکیشن را برای تدریس مجازی معرفی کرده است، بهتر است دانشگاه به شیوه ای دیگر متوسل شود.

وی توضیح داد: دانشگاه می تواند تا اول تابستان صبر کند تا ببینیم شرایط ویروس کرونا در کشور چگونه می شود. اگر تمام شد، دانشجویان به دانشگاه بازمی گردند و در استفاده از خدمات اینترنتی دانشگاه دروس نظری را می گذارنند و دروس عملی و آزمایشگاهی را نیز به صورت حضوری آموزش می بینند و به این صورت ترم با ترکیبی از آموزش حضوری ومجازی تمام شود.

حسینی محراب گفت: اگر کرونا تا تابستان تمام نشد، همین برنامه را دو ماهه و به صورت آنلاین برگزار کنند. تا آن زمان دانشگاه فرصت دارد که پیش بینی های لازم را انجام دهد و از طرف دیگر کلاس های آفلاین را آماده کند و همزمان با کلاس های آنلاین، اساتید به ویدئو های آفلاین به تدریس دانشجویان بپردازند.

وی گفت: فعلا پاسخی از سوی مسئولان دانشگاه نگرفته ایم. با اینکه معاونت آموزشی دانشگاه همیشه نشان داده است که طرف دانشجویان را می گیرد، اما نسبت به این پیشنهادات واکنش مثبتی نشان نداده است. گلایه ما این است که در شرایط موجود به نظر می رسد، این پیشنهادات از شرایط فعلی بهتر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 448

به "پیشنهاد شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد برای ادامه ترم ، کلاس های آفلاین و آنلاین به صورت همزمان ارائه شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد شورای صنفی دانشگاه فردوسی مشهد برای ادامه ترم ، کلاس های آفلاین و آنلاین به صورت همزمان ارائه شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید