کاهش مداوم رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان

به گزارش مجله یگانه، خبرنگاران/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: اکنون زمینه برای انتقال بیشتر بیماری، مستعد شده است.

کاهش مداوم رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان

دکتر سید محمد علوی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: موارد بیماری با شیب کند رو به کاهش است و شرایط شنماینده است. به محض اینکه مردم احساس می نمایند موارد بیماری کاهش یافته است، عادی انگاری می نمایند و یادشان می رود که باید در هر شرایطی پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی اضافه نمود: با توجه به گرمای هوا در خوزستان، کولرها روشن و مردم در فضاهای بسته قرار دارند. از طرفی بعضی از مردم مسافرت رفته اند یا می فرایند که این موارد زمینه را برای انتقال بیشتر بیماری مستعد می نمایند.

علوی بیان نمود: متاسفانه روز به روز مقدار رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان کاهش می یابد. در منطقه ها برخوردار شاید 60 تا 70 درصد مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و در منطقه ها کم برخوردار هم رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار کم تر است.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان توضیح داد: از زمانی که محدودیت ها برطرف شده است، خیابان ها شلوغ شده اند و انگار نه انگار در شرایط شیوع کرونا قرار داریم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: نباید به این شرایط خوش بین بود. تا زمانی که 70 تا 80 درصد مردم واکسینه نشوند، تنها راه حل، رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1242

به "کاهش مداوم رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مداوم رعایت پروتکل های بهداشتی در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید