کره جنوبی برای پرداخت غرامت به یک سرمایه گذار ایرانی مجوز گرفت

به گزارش مجله یگانه، به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، وزارت خارجه کره جنوبی امروز چهارشنبه گفت که آمریکا به این کشور برای پرداخت بدهی معوقه به گروه دیانی ایران مجوز داده است.

کره جنوبی برای پرداخت غرامت به یک سرمایه گذار ایرانی مجوز گرفت

این مجوز بر اساس درخواست مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری (ISDS) در سال 2018، ارائه شده است.

به گفته وزارت خارجه کره جنوبی، دفتر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در تاریخ 6 ژانویه (16 دی)، مجوزی ویژه صادر کرد که به موجب آن، دولت سئول می تواند به سرمایه گذار ایرانی بر سر مالکیت ناموفق دوو الکترونیک در سال 2010، غرامت بپردازد.

کره جنوبی برخورداری از این مجوز را برای تکمیل سریع پرونده گروه دیانی که یکی از موارد حل نشده میان سئول- تهران است مهم ارزیابی کرده و انتظار دارد که این امر به بهبود روابط دوجانبه کمک کند.

مرکز بین المللی حل و فصل اختلافات سرمایه گذاری (ISDS) در ژوئن 2018 به دولت کره دستور داد تا به گروه دیانی حدود 63 میلیون دلار بپردازد اما این پرداخت به علت تحریم های آمریکا معوق ماند.

اکنون کره جنوبی می گوید که با برخورداری از این مجوز ویژه می تواند از سیستم مالی آمریکا برای ارسال پول به گروه دیانی استفاده کند حال آنکه رقم دقیق مبلغی که قرار است ارسال شود، از طریق رایزنی های بعدی تعیین خواهد شد.

این در حالی است که مقامات سئول همچنان تاکید می کنند که سرنوشت هفت میلیارد دلار از دارایی های ایران که در بانک های کره جنوبی مسدود شده است، به نتیجه مذاکرات وین بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1475

به "کره جنوبی برای پرداخت غرامت به یک سرمایه گذار ایرانی مجوز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی برای پرداخت غرامت به یک سرمایه گذار ایرانی مجوز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید