یاری معیشتی بعدی فردا شب واریز می گردد؟

به گزارش مجله یگانه، با اعلام زمان دهم هر ماه برای واریز یاری های معیشتی بعضی انتظار دارند فردا شب (10 آذر) مرحله دوم آن پرداخت گردد، در حالی که این گونه نیست و پرداخت بعد در دهم دی ماه انجام می گردد.

یاری معیشتی بعدی فردا شب واریز می گردد؟

به گزارش گروه مالی مجله یگانه، با اصلاح قیمت بنزین و افزایش نرخ آن از هزار به 1500 تومان سهمیه ای و 3000 تومان آزاد، منابعی ایجاد می گردد که طبق اعلام دولت هر ماه در قالب یاری حمایتی به حساب خانوار های مشمول واریز می گردد.

پیش بینی بر این است که از آبان امسال تا آبان سال آینده حدود 30 هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین باشد که در هر ماه حدود 2500 میلیارد تومان برآورد می گردد، این رقم بین حدود 60 میلیون خانوار توزیع خواهد شد این در حالی است که بعد از افزایش قیمت بنزین در سه روز متفاوت از آخرین روز های آبان تا دوم آذرماه، دور اول یاری های معیشتی واریز شد.

به گفته نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه قرار است دهم هر ماه یاری معیشتی پرداخت گردد و این اعلام در مواردی این انتظار را ایجاد نموده که برای آذرماه نیز پرداختی اجرا شده و فرداشب (دهم آذرماه) حساب خانوار ها شارژ گردد.

این در حالی است که پرداختی دور اول که در چند روز گذشته انجام شد همان پرداختی آذر ماه به شمار می رود، چراکه باید بعد از یک دور یک ماهه و با کسب درآمد از محل افزایش قیمت بنزین اولیت پرداختی بعد از 24 آذرماه انجام می شد، ولی به دلایلی این پرداختی در ابتدای ماه و از محل تنخواه اجرا شده است.

بر این اساس درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین در این فاصله باید جایگزین تنخواه دریافتی بابت پرداختی دور اول شده و در ادامه در دهم دی ماه دور دوم یاری های معیشتی واریز خواهد شد.

از این رو در ماه جاری، پرداختی بعدی نقد به یارانه 45 هزار و 500 تومانی اختصاص دارد که بیستم آذر واریز می گردد و پرداخت بعدی حقوق و دستمزد است که آخر ماه انجام خواهد شد.

برای یاری های معیشتی نیزکه به حساب سرپرستان خانوار در یارانه نقدی واریز می گردد برای خانوار های تک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان پرداختی انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 82

به "یاری معیشتی بعدی فردا شب واریز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری معیشتی بعدی فردا شب واریز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید