اشتغال 450 نفری و صادرات 2 میلیون دلاری به همت بنیاد برکت

به گزارش مجله یگانه، با مساعدت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و با شروع به کار مجدد یک واحد فراوری شمش روی، برای 450 نفر اشتغال آفرینی شده است.

اشتغال 450 نفری و صادرات 2 میلیون دلاری به همت بنیاد برکت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت ضمن بیان این مطلب اضافه نمود: مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری بنیاد برکت در یک کارخانه فراوری شمش روی در شهرستان آشتیان استان مرکزی، علاوه بر صادرات 2 میلیون دلاری محصولات، باعث ایجاد اشتغال برای 450 نفر شده است.

هادی جوهری تاکید نمود: حجم کل سرمایه گذاری برای احیا و شروع به فعالیت مجدد کارخانه ذوب روی ایجرود در شهر صنعتی آشتیان بالغ بر 150 میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: این کارخانه فراوری شمش روی حدود یک دهه به علت مسائل اقتصادی و کمبود نقدینگی تعطیل بود، اما با سرمایه گذاری بنیاد برکت و بازگشت به چرخه فراوری، اشتغال زایی 450 نفری و ارزآوری 2 میلیون دلاری را به دنبال داشته است.

جوهری با اشاره به قدمت 30 ساله این واحد صنعتی گفت:: با ورود بنیاد برکت به این کارخانه ورشکسته ساختمان ها، دستگاه ها و تجهیزات قدیمی بازسازی و نوسازی شدند و فراوری از سر گرفته شد. هم اکنون این کارخانه با ظرفیت 80 درصدی و فراوری روزانه 4 تن شمش روی در حال فعالیت است که پیش بینی می گردد با اجرای طرح های توسعه ای، میزان فراوری به 6 تن در روز برسد.

به گفته معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت، کارخانه مشارکتی این بنیاد تا به امروز 2 میلیون دلار شمش روی به کشور های ترکیه، افغانستان و عراق صادر نموده است.

وی توضیح داد: بنیاد برکت از سال 95 اقدام به ورود و مشارکت با کارخانه ذوب روی ایجرود نموده و در حال حاضر، فراوریات و محصولات این کارخانه، چرخ 400 صنعت وابسته را هم می چرخاند.

جوهری درباره کارکرد های محصولات واحد صنعتی مشارکتی بنیاد برکت نیز شرح داد: محصولات این کارخانه در وزارتخانه های نیرو و نفت و در صنایعی مانند دفاعی، داروسازی و رنگ سازی کاربرد دارد.

معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت اظهار داشت: شرکت مشارکتی بنیاد یکی از 100 کارخانه فراوری محصول ارزشمند شمش روی در ایران به شمار می رود که بعد از تعطیلی 10 ساله دوباره به چرخه فراوری بازگشته است.

وی اظهار داشت: بنیاد برکت در چهار مدل تسهیلات محور، مشارکت محور، کارگاهی و پشتیبانی کسب و کار اقدام به توانمندسازی، احیا و افزایش فراوری بنگاه های متوسط صنعتی می نماید.

جوهری تاکید نمود: بنیاد برکت در مجموع اقدام به مشارکت، سرمایه گذاری، ارائه تسهیلات و پشتیبانی از 742 بنگاه متوسط صنعتی در سراسر کشور نموده که باعث ایجاد فرصت های کسب و کار برای 211 هزار متقاضی اشتغال شده است. 66 هزار و 750 میلیارد ریال برای توانمندسازی این 742 بنگاه سرمایه گذاری شده و بنیاد پس از تثبیت و به سوددهی رسیدن، از 282 بنگاه خارج شده و سهام خود را به کارآفرینان و بخش خصوصی واگذار نموده است.

به گفته معاون تامین نهاده ها و مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت، این بنیاد در سال 1400 سرمایه گذاری در یک هزار و 240 بنگاه فراوریی در مناطق محروم کشور را در دستور کار واقع شده است که احیای واحد های تعطیل و نیمه تعطیل در اولویت است.

لازم به ذکر است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 4 هزار و 336 طرح در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و خدمات بیمه ای را با حجم سرمایه گذاری 3 هزار و 444 میلیارد ریال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان مرکزی به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1163

به "اشتغال 450 نفری و صادرات 2 میلیون دلاری به همت بنیاد برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال 450 نفری و صادرات 2 میلیون دلاری به همت بنیاد برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید