انتقاد شدیدرئیس کل بانک مرکزی ایران از دولت وبانک های کره جنوبی

به گزارش مجله یگانه، خبرنگاران: رئیس کل بانک مرکزی از دولت کره جنوبی و بانک های این کشور به خاطر بلوکه کردن پول نفت خریداری شده از ایران به بهانه تحریم های آمریکا انتقاد کرد.

انتقاد شدیدرئیس کل بانک مرکزی ایران از دولت وبانک های کره جنوبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، ایران در حال افزایش فشار بر کره جنوبی برای آزادسازی میلیاردها دلار از درآمد حاصل از صادرات نفت خود به این کشور است و می گوید سئول در مقابل فشار آمریکا سر خم نموده است و دارایی هایی را که ایران به شدت برای مقابله با کرونا لازم دارد به صورت غیرقانونی توقیف نموده است.

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، می گوید اقدامات بانک های کره جنوبی مانع استفاده ایران از پول خود برای خرید مواد غذایی و داروها و تجارتی که معاف از تحریم های آمریکاست، شده است.

همتی در یک پاسخ کتبی گفت: دیدن این منظره وحشتناک است که بانک های کره ای به راحتی از تعهدات خود و توافقات اقتصادی بین المللی غفلت می ورزند و تصمیم می گیرند که وارد بازی سیاست شوند و از تحریم های غیرقانونی و یک جانبه آمریکا پیروی نمایند.

وی بدون این که نامی از بانکی در کره جنوبی ببرد، اضافه کرد: ایران می تواند برای دستیابی به این دارایی های خود اقدام قانونی انجام دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اوایل ماه جاری ایران اعلام نمود که پس از دو سال مذاکره، داروهایی را به ارزش 500 هزار دلار از کره جنوبی دریافت نموده است.

ایران همچنین اعلام نمود که کره جنوبی حدود 7 میلیارد دلار به خاطر خرید نفت قبل از تحریم های سال گذشته دولت ترامپ به ایران بدهکار است.

براساس اعلام وزارت خارجه کره جنوبی، داروهای ارسالی به ایران برای درمان بیماری های ژنتیکی بوده است. در ماه جاری، کره جنوبی در نظر دارد کیت های تشخیص کرونا را به ارزش 2 میلیون دلار ارسال کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 565

به "انتقاد شدیدرئیس کل بانک مرکزی ایران از دولت وبانک های کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدیدرئیس کل بانک مرکزی ایران از دولت وبانک های کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید