برنان در پاسخ به فارس: سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه ای برای اعمال محدودیت های پروازی از مبدا و به مقصد ایران نمی کند

به گزارش مجله یگانه، مدیر منطقه ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت به فارس گفت که این سازمان هیچ توصیه ای برای اعمال محدودیت های پروازی از مبدا و به مقصد ایران نمی کند و این هم اختصاص به ایران ندارد و مربوط به همه کشورهاست.

برنان در پاسخ به فارس: سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه ای برای اعمال محدودیت های پروازی از مبدا و به مقصد ایران نمی کند

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی مجله یگانه، ریچارد برنان مدیر منطقه ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت در حاشیه نشست شیوع بیماری کرونا و تشریح اقدامات پیشگیرانه و کنترلی دولت جمهوری اسلامی ایران در محل وزارت امور خارجه در جمع مجله یگانه و در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره اقدام برخی کشورها در لغو یک طرف پروازها پس از شیوع کرونا در ایران و مشکلاتی که پس از آن به وجود آمده، بیان نمود: سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه ای برای اعمال محدودیت ها از مبدا و به مقصد ایران نمی کند و البته این صرفا اختصاص به ایران ندارد و توصیه ما مربوط به همه کشورهاست و ما موافق این گونه محدودیت ها نیستیم.

وی افزود: برخی خطوط و آژانس های هوایی این کار را براساس توجیهاتی که خودشان دادند اجرا کردند، ولی باید تأکید کنم براساس معاهده ای که وجود دارد گزارش هرگونه محدودیتی باید در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته و منطق پشت این تصمیم مورد ارزیابی قرار گیرد و بعد از تأیید بتوانیم اینگونه اقدامات را داشته باشیم.

مدیر منطقه ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت همچنین بیان نمود که چالش هایی را در پیش روی خود برای مقابله با این ویروس داریم.

به گزارش فارس، این مقام سازمان جهانی بهداشت درباره عملکرد ایران در مقابله با این ویروس با بیان اینکه این ویروس در مدت کوتاهی در ایران شیوع یافته و ما بازدید هایی از بیمارستان و کلینیک داشتیم، بیان نمود: تیم متعهدی در بیمارستان ها و کلینیک های درمانی حضور دارند و خدمات خوبی ارائه شده و در مقطع کنونی 22 آزمایشگاه برای شناسایی این ویروس و مقابله با آن ایجاد شده و به زودی به 41 آزمایشگاه افزایش پیدا می کند که در این مدت زمان کوتاه پیشرفت بسیار خوبی است.

وی به آگاهی بخشی و ارائه اطلاعات به جامعه ایران اشاره کرد و گفت: تلاش هایی در این زمینه اجرا شده و اطلاع رسانی به مردم افزایش یافته است.

برنان همچنین افزود: حضور مقامات ارشد ایران و پشتکار آنها و از جمله رهبر معظم انقلاب ایران و همکاری و حمایتی که ایشان از دولت و وزارت بهداشت برای مقابله با این قضیه داشتند و مشارکت بخش های مختلف از جمله حوزه حمل و نقل، آموزش و صنایع غذایی، همه برای کمک و مقابله و پاسخگویی به این چالش ها مفید و موثر بوده است.

مدیر منطقه ای عملیات اضطراری سازمان جهانی بهداشت همچنین این ویروس جدیدی است و در تلاش برای فهم هر چه بهتر نوع واکنش های این ویروس هستیم و در تلاشیم که بتوانیم این ویروس را کنترل کنیم. در هیأت ما اعضایی از چین و آلمان حضور دارند که از نزدیک با مقامات ایران و تلاش های اجرا شده آشنا شوند. بحث های بسیار مفید و سازنده ای با مقامات جمهوری اسلامی ایران داشتیم و درس ها و تجاربی را به اشتراک گذاشتیم که می تواند برای هر دو طرف مفید باشد.

وی افزود: درباره کمپین و کارزار گسترده ای که دولت ایران در چند روز آینده درصدد است برای مقابله با این ویروس انجام دهد مطمئنا این کارزار مبتنی بر تجارب پیشینی است که به اشتراک گذاشته شده و فرصت خوبی است که از طریق این تجارب و تعاملات بین دو طرف بتوانیم بر این ویروس غلبه کنیم.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 369

به "برنان در پاسخ به فارس: سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه ای برای اعمال محدودیت های پروازی از مبدا و به مقصد ایران نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنان در پاسخ به فارس: سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه ای برای اعمال محدودیت های پروازی از مبدا و به مقصد ایران نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید