برترین مقاصد دنیا برای سفر ، پیشنهادهایی که نباید از دست داد

به گزارش مجله یگانه، آیا تصمیم شما برای رفتن به یک سفر و بازدید از جاذبه های دنیاگردی دنیا، قطعی است؟ بیشتر اهل تماشا جاذبه های طبیعی و بکر دنیا هستید، یا تاریخ و فرهنگ اقوام و ملل و بازدید از مکان های تاریخی برایتان جذابیت دارد؟ به هرحال شما وقتی نیت سفر دارید، به عنوان جهانگرد سعی کنید برترین مقاصد سفر را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب کنید، تا در زمان بازگشت با کوله باری از خاطره های زیبا، به ادامه زندگیتان برسید. در طول سفر، فارغ از همه مشغله های فکری خود، فقط به لذت بردن از برترین جاذبه های گردشگری دنیا و کسب انرژی مثبت از محیط اطرافتان، اهتمام بورزید. اگر قصد دارید در یک سفر مجازی با ما همراه باشید لطفاً تا انتها مقاله، پنجره خیالتان را باز کنید تا فکرتان یارای تصور زیباترین مکان های گردشگری را داشته باشد. در نهایت اگر در تصور خود، به مکان مطلوب خود دست یافتید، آن گاه بار سفر ببندید تا تصورات خود را در زندگی واقعی، از نزدیک لمس کنید. بنابراین با ما همراه باشید در سفری کوتاه به برترین شهرهای جهانگردی دنیا ...

برترین مقاصد دنیا برای سفر ، پیشنهادهایی که نباید از دست داد

جزیره ای با منظره دریا

تا به حال از زیباترین جزایر , برترین مقاصد سفر در دنیا چیزی شنیده اید؟ مسئله ای نیست، ما شما را با کشور جزایر تماشای آشنا خواهیم کرد. چشمان خود را ببندید و به این فکر کنید که بر بلندای تپه ای در یک جزیره، روبه دریا ایستاده اید. در حالی که نسیم خنکی صورتتان را نوازش می دهد، دستان خود را سایه بان چشم هایتان قرار می دهید و به افق خیره می شوید. برای درک این همه زیبایی به یونان سفر کنید و مقصد خود را شهر اویا قرار دهید، اقدام بعدی شما باید، انتخاب جزیره سانتورینی برای تماشا منظره دریای اژه باشد.

ژاپن مهد شکوفه های زیبای گلاس

بودن در میان شکوفه های گیلاس و لمس لطافت زیبایی های دنیا، به طور حتم، قلب شما را از غبار تکرر روزهای گاه ملامت بار زندگی، خواهد زدود. برای آن چه در فکر شما به تصویر کشیده شد، ژاپن را به عنوان مقصد سفر خود در بهار، انتخاب کنید و در میان تلألؤ صورتی رنگ شکوفه های گیلاس، عکس های یادگاری زیادی بیاندازید تا همواره به عنوان، برگی از دفتر خاطرات شما باقی بماند زیرا ژاپن یکی از برترین شهرهای توریستی دنیا است.

از قصرهای مجلل مراکش تماشا کنید

اگر دوست دارید برای مدتی کوتاه به جایی سفر کنید که هر روز بتوانید به دور از هیاهوی شهر و آلودگی های آن، پیاده روی کنید و تنها به خوبی های دنیا فکر کنید، از گذرگاه های مراکش، که در کوه پایه های اطلس کوه، جای گرفته است و یکی از برترین شهرهای توریستی دنیا، غافل نشوید. در خیابان های مراکش قدم بزنید و از جاذبه های بی نظیر آن از جمله باغ ها، بازارها و البته قصرهای مجلل، تماشا کنید.

جزیره ای در میان اقیانوس آرام

برای یک لحظه تصور کنید درست در یک جزیره در میان اقیانوس آرام هستید. از طرفی تالاب های فیروزه ای رنگ و از طرفی صخره های مرجانی، حتی یک لحظه هم فرصت راه یافتن افکار بد را به فکرتان نخواهند داد. هر آن چه می بینید، ترکیبی از زیبایی های خلقت هستی است. تا می توانید از محیط اطرافتان انرژی مثبت بگیرید و چشمانتان را از تماشا یکی از زیباترین نقاط دنیا، محروم نکنید. این تنها یک تصور نیست، برای سفر به بورا بورا، پلینزی فرانسه، یکی از برترین شهرهای توریستی دنیا، فرصت را از دست ندهید.

سفر به هند و بازدید از تامیل نادو

اگر کسی به شما پیشنهاد رفتن به تامیل نادو در هند را داده است، خوب است بدانید که این شهر از لحاظ گردشگری، به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. اگر تماشا قصرها و قلعه های قوم مغول، برایتان جذابیت دارد، پس راهی شمال شوید و اگر دید معابد هندو را ترجیج می دهید، فرصت را غنیمت شمارید و به جنوب بروید. در بازدید از معابد، معبد میناکشی را که به خاطر عظمتش خود یک شهر محسوب می گردد، از قلم نیندازید. بیشتر هندی ها در تامیل نادو مشتاق بازدید از بخش شمالی آن هستند. در نهایت می توان تامیل نادو را یکی از برترین مقاصد سفر دانست. به نظر شما اولویت با کدام بخش است؟

زیبایی شیلی را در کوه های آن نظاره گر باشید

اگر از تماشا کوه های سربه فلک کشیده، احساس خوبی به شما دست می دهد، به شیلی، یکی از برترین مقاصد سفر دنیا سفر کنید. پارک ملی تورس دل پین، این امکان را به شما می دهد تا از بودن در میان کوه های راسخ و لذت شنیدن انعکاس صدای خود در فضا، احساس سبکبالی داشته باشید. در این سفر، به چشمانتان، یکی از زیبایی های آفرینش را هدیه بدهید.

چین و معماری منحصر به فرد آن

اگر عاشق معماری و تماشا زیباترین ساخت های دست بشر هستید، شهر ممنوعه چین را در مرکز پکن، به اولویت های مسافرت خود اضافه کنید. در آن جا از قصر امپراطوری چین که قدمت آن به 5 قرن می رسد، حتماٌ بازدید کنید زیرا اینجا، برترین جاذبه های گردشگری دنیا را دارد.

ایتالیا و جاذبه های شگفت انگیز آن

شما از آن دسته از آدم هایی هستید که با تماشا تعداد کمی از جاذبه های دنیاگردی راضی نخواهید شد؟ در این صورت برای عزیمت به ایتالیا، تصمیم تان را قطعی کنید. در ایتالیا ضمن بازدید از زیبایی های منحصربه فرد طبیعت و برترین جاذبه های گردشگری دنیا که در این کشور وجود دارد، فراموشتان نگردد. ساحل صخره ای آمالفی از جمله مناطقی است که با تماشاش، انگشت حیرت بر دهانتان خواهید برد. پس درنگ نکنید برنامه خود را برای بازدید یکی از برترین مقاصد سفر دنیا، هماهنگ کنید.

لذت بودن در جنوب ساحل غربی تایلند را از دست ندهید

برای لحظه ای تصور کنید سوار بر قایق در حال گذر از میان آب زلالی هستید که دور تا دورتان را سنگ های آهکی احاطه نموده است و هیچ جزیره ای را در نزدیکی خود نمی بینید. خودتان هستید و امواج آرام و صخره ها. ترس را از خود دور کنید، به این فکر کنید که شما دقیقاً در حال بازدید از یکی از زیباترین و برترین مقاصد سفر دنیا هستید. برای تجربه بودن در این مکان، به جنوب ساحل غربی تایلند بروید و از نزدیک زیبایی را لمس کنید زیرا این ساحل یکی از برترین جاذبه های گردشگری دنیا است.

نیوزلند و گل های بنفش راسل لوپین

بودن در میان انبوهی از گل های بنفش چه احساسی در شما ایجاد خواهد نمود، چشمان خود را به هر طرف بچرخانید جز زبیایی و لطافت چیزی نصیب شما نخواهد شد. فکر نکنید فقط در یک رویای شیرین این احساس را تجربه خواهید کرد، نیوزلند و پارک ملی فیوردلند، این امکان را به شما می دهد که با دستانتان گل ها را لمس کنید و قلبتان، زیبایی را با تمام وجود احساس کند. بنابراین بازدید از برترین مقاصد سفر در دنیا را از دست ندهید.

از کرانه های آسمان، میانمار را ببینید.

به این فکر کنید که در یک بالن نشسته اید و از فراز آسمان وقتی سرتان را پایین می گیرید، هزاران معبد بودایی را که جزو برترین جاذبه های گردشگری دنیا هستند، با معماری های متفاوت و البته بی نظیر نظاره گر هستید. برای به تصویرکشیدن این خیال، به باگان در مرکز میانمار سفر کنید.

از زیباترین آبشارهای دنیا غافل نشوید

حتماٌ تجربه نموده اید که برای تماشا آبشارهای زیبا، باید ابتدا پیاده روی کنید. امروزی ها می گویند: هرکه آبشار خواهد، باید پیاده طی کند. تعجب نکنید گفتم که به قول امروزی ها و گرنه قدیمی ها که مثال هندوستان و طاووس، این ها را می زدند. آبشارهای هاواسو و آریزونا از جمله جاذبه های دنیاگردی در پارک ملی گرند کنیون و البته برترین جاذبه های گردشگری دنیا هستند که برای تماشا آن ها، کمی سختی راه قابل چشم پوشی است. البته اگر اهل پیاده روی هستید که دیگر جای هیچ حرفی نمی ماند. همش لذت است و زیبایی.

از بزرگ ترین مسجد دنیا در دبی تماشا کنید

اگر در پی برجسته ترین معماری های دنیا هستید، بدانید و مطلع باشید که مسجد شیخ زاید با 82 گنبد وفضایی با گنجایش 4000 نفر عبادت کننده حق، در ابوظبی دبی حتماٌ لذت سفر شما را دوچندان خواهدکرد. همانطور که می دانید، این روزها دبی، به یکی از برترین شهرهای توریستی دنیا تبدیل شده است.

پرتغال و خانه های روی تپه

اگر به پرتغال رفتید، سفر به لیبسون، مرکز این کشور را از دست ندهید زیرا لیسبون یکی از برترین شهرهای توریستی دنیا است. در لیبسون، لذت تماشا، خانه های رنگارنگ واقع بر تپه های حاشیه رودخانه تاگوس، در کنار سایر جذابیت های بکر طبیعت، حتما در خاطر شما ماندگار خواهد شد.

برزیل و سواحل تماشای در بستر شن های سفید

تماشا لاک پشت ها و دلفین ها تا چه میزان برایتان جذابیت دارد؟ آیا از بودن در سواحلی که شن های سفید همانند بستری، آب زلال را در آغوش گرفته اند، آرامش خواهید گرفت؟ پس بی درنگ مقصد سفرتان را برزیل، برگزینید. در برزیل، مشتاقانه از منطقه فرناندو- د -نورون ها، تماشا کنید تا این منطقه هم، به جز ریو که به خاطر بازی های المپیک شما را به یاد برزیل می اندازد، برزیل را به شما یادآوری کند، ولی این بار به خاطر جاذبه های دنیاگردی ای که تجربه تماشاش را داشته اید. درنیهات تنها می توان گفت که به خاطر تمام دلیل های گفته شده، یکی از برترین شهرهای توریستی دنیا و برترین مقاصد سفر است.

زیباترین معماری در مسکو که سازنده اش را کور کرد

پیشنهاد دیگر، برای کسانی که جویای هنر معماری در نقاط مختلف کشور هستند، بازدید از کلیسای جامع سنت باسیل، بنای به یادگارمانده از قرن 16ام میلادی است. در باب این معماری باید به این حقیقت تاریخ اشاره ای کنیم که ایوان مخوف، چشمان این معمار چیره دست را کور کرد که مبادا در جایی دیگر نظیر این بنا، ساخته گردد. خودخواهی ایوان، باعث شد که اینک شما تنها این بنا را در مسکو، ببینید. پس اگر مایل به تماشا این کلیسا هستید بار سفر ببندید و راهی روسیه و سپس، مسکو شوید.

خستگی راه را برای تماشا کیپ تاون، تحمل کنید

کیپ تاون در آفریقای جنوبی، به خاطر منظره ها طبیعی بی نظیری همانند کوه های تیبل و سواحل طولانی آن، ارزش یک روز در راه ماندن را دارد. مطمئن باشید بعد از رسیدن به کیپ تاون، تنها چیزی که قلب شما را تسخیر خواهد نمود، زیبایی است و دیگر هیچ.

منطقه ای خوش آب و هوا در ایسلند

اگر قصد سفر به ایسلند را دارید، امیدوارم کسی شما را از این تصمیم بازندارد. تالاب های آبی رنگ بلو لاگون، چشمان شما را مسحور خود خواهدکرد. اگر خواهان دلیل آبی رنگ بودن این تالاب ها هستید، بدانید وجود سیلیکا، این ویژگی منحصربه فرد را برای این آب، سبب شده است. در این منطقه، علاوه بر انحصار قلب شما میان زیبایی های این هستی، تأثیر مثتبی روی پوست خود احساس خواهیدکرد. پس از سفر به ایسلند، جا نمانید. از قدیم گفته اند: شنیدن کی بود مانند تماشا.

تپه های شنی نامیبیا

تابه حال به این فکر نموده اید که تماشا تپه های شنی، چقدر لذت دارد؟ اگر دوست دارید برای یک بار هم که شده این لذت را تجربه کنید، به صحرای ساحلی نامیبیا، سفر کنید. منطقه سوسوس ولی، جایی است که شما می توانید، بلندترین تپه ها البته از نوع شنی اش، را نظاره گر باشید. فکر می کنید زمانی که یک تپه شنی به بلندای 400 متر، را از نزدیک ببیند، چه احساسی در شما پدیدار خواهدشد؟

پاریس و زیباترین جاذبه های توریستی آن

شاعر می فرماید که خوشا شیراز و وضع بی مثالش. البته این در کشور خودمون صدق می کنه. شاید شاعر فرانسوی هم، شبیه به این بیت چیزی سراییده باشد. مثلاٌ خوشا پاریس و جاذبه های بی مثالش. البته هنوز چیزی از بیانات این شاعر به دست ما نرسیده است. به هرحال با بهتر است به موضوع خودمان بپردازیم. در فرانسه، از رفتن به پاریس هرگز پشیمان نخواهیدشد. عکس های خودتان را در قاب برترین و زیباترین منظره ها طبیعی، تاریخی پاریس حک کنید، و تا می توانید در پاریس گردش کنید و فرصت تماشا زیبایی های دنیاگردی را در این منطقه از دست ندهید.

شهر صورتی در هند

چقدر از دیزاین خانه یتان با رنگ صورتی لذت می برید؟ حالا فکر کنید وارد شهری می شوید که برق صورتی رنگی در چشمان شما منعکس خواهدکرد. اگر هند را برای سفر انتخاب نموده اید، حتماٌ از جیپور تماشا کنید. شهری که ساختمان های صورتی رنگ آن را مزین نموده اند، و برجسته ترین نمونه این ساختمان ها، هوامحل به معنای قصربادهاست. از قصربادها که خود معماری منحصربه فردی را از آن خود نموده است، تماشا کنید و خاطراتی خوش در دفترتان ثبت کنید.

سفر مجازی ما به انتها رسید. کدام منطقه و کدام جاذبه دنیاگردی، را ترجیح می دهید؟ سفر به خودی خود، برترین راهگشا برای دورکردن غم از قلبتان است، پس برترین نقاط دنیا را که بیشترین احساس شادی برایتان به ارمغان خواهدداشت را خوب شناسایی کنید و برای مدتی فقط به زیبایی های دنیا بیاندیشید. سفرتان خوش، دلتان شاد.

منبع: همگردی
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 1 بهمن 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1705

به "برترین مقاصد دنیا برای سفر ، پیشنهادهایی که نباید از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مقاصد دنیا برای سفر ، پیشنهادهایی که نباید از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید