تاثیر زلزله ترکیه بر تور های گردشگری؛ قیمت بلیط برگشت به ایران چقدر است؟ (تور ارزان ترکیه)

به گزارش مجله یگانه، خبرنگاران- قیمت بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران بعد ماجرای زلزله 7.8 ریشتری غازی آنتپ به وسیله بعضی ایرلاین های داخلی به مرز 10 میلیون رسیده است. این ارقام را هواپیمایی ایران ایرتور و ماهان برای روز های سه شنبه و چهارشنبه این هفته دریافت می نمایند و می گردد مقرون به صرفه ترین بلیط هواپیما در این مسیر را برای روز های آخر هفته با قیمت 2.5 میلیون تومان رزرو کرد. به جز ایرلاین های داخلی، امکان خرید بلیط هوپیما برای برگشت از ترکیه به ایران از هواپیمایی های خارجی مثل ترکیش ایرلاینز وجود دارد که قیمت آن دست کم 11 میلیون و 100 هزار تومان است و این هزینه برای خریداران بلیط هواپیما از هواپیمایی لوفت هانزا ممکن است به 55 میلیون تومان برسد.

تاثیر زلزله ترکیه بر تور های گردشگری؛ قیمت بلیط برگشت به ایران چقدر است؟ (تور ارزان ترکیه)

بهترین تجربه سفر را با تور ارزان ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

1- خرید بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران از هواپیمایی های داخلی می تواند نزدیک 10 میلیون تمام گردد. مثلا هواپیمایی ایران ایرتور بلیط هواپیما استانبول - تهران را برای روز سه شنبه 18 بهمن دقیقا 9 میلیون تومان اعلام نموده و به این ترتیب یک خانواده چهار نفره برای خرید چهارتا از بلیط های این پرواز باید 36 میلیون تومان بپردازند. یا مثلا هواپیمایی ماهان قیمت بلیط پرواز استانبول به تهران را برای روز چهارشنبه 19 بهمن دقیقا هشت میلیون و 440 هزار تومان درنظر گرفته است. این پرواز ساعت 21 و 15 دقیقه روز چهارشنبه انجام می گردد و مسافران آن تقریبا سه ساعت بعد به فرودگاه امام تهران می رسند.

2- خرید بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران می تواند کمتر از سه میلیون تومان تمام گردد. بین انواع بلیط هایی که درحال حاضر بابت برگشت از ترکیه به ایران وجود دارد، می توانیم به پرواز های روز دوشنبه 24 بهمن از استانبول به تبریز اشاره کنیم که هواپیمایی ایران ایرتور بابت بلیط های این مسیر در آن روز تقریبا دو میلیون و 400 هزار تومان و هواپیمایی آتا دو میلیون و 500 هزار تومان دریافت می نمایند. از طرفی کف قیمت بلیط هواپیما استانبول - تهران تقریبا دو میلیون و 400 هزار تومان است و این عدد را ایران ایرتور روز چهارشنبه 26 بهمن از مسافران دریافت می نماید. اگر فقط پرواز های به جای مانده تا انتهای همین هفته را ملاک قرار بدهیم، آنوقت کف قیمت بلیط هواپیما استانبول - تهران به مرز پنج میلیون تومان می رسد. هواپیمایی آتا قیمت بلیط هواپیما استانبول - تهران را برای روز آدینه 21 بهمن چهار میلیون و 900 هزار تومان اعلام نموده است.

3- بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران به وسیله هواپیمایی های خارجی الان دست کم 11 میلیون و 100 هزار تومان فروخته می گردد. اگر برای خرید بلیط استانبول - تبریز سراغ ترکیش ایرلاینز بریم، کف قیمت بلیط در این مسیر 11 میلیون و 100 هزار تومان است و این بلیط را می گردد برای روز چهارشنبه 19 بهمن رزرو کرد. در مسیر استانبول - تهران این عدد حداقل 11 میلیون و 200 هزار تومان است. در مسیر آنکار به تبریز بین مقرون به صرفه ترین گزینه ها می توانیم به پرواز روز چهارشنبه 18 بهمن اشاره کنیم، که خرید آن از هواپیمایی ترکیش ایرلاینز 13 میلیون و 500 هزار تومان آب می خورد.

4- گران ترین بلیط هواپیما را برای برگشت از ترکیه به ایران الان هواپیمایی لوفت هانزا حدود 55 میلیون تومان می فروشد. بلیطی که تحت عنوان پرواز اکونومی روز پنجشنبه 20 بهمن فروخته می گردد و مسافران آن در قدم اول از استانبول راهی فرانکفورت می شوند و بعد از 18 ساعت توقف در آلمان به تهران برمی گردند. در همین مسیر بین گران ترین گزینه ها می توانیم به پرواز هواپیمایی امارات با قیمت 41 میلیون تومان در روز پنجشنبه 20 بهمن یا پرواز تهران - استانبول هواپیمایی فلای دبی با هیمن قیمت اشاره کنیم. در مسیر استانبول به تبریز فعلا خبری از هواپیمایی های امارات، قطر، فلای دبی و ... نیست و گران ترین بلیط در این مسیر را ترکیش ایرلاینز تقریبا 11 میلیون و 100 هزار تومان می فروشد و خرید بلیط هوپیما آنکار - تبریز ممکن است حدود 15 میلیون تومان هزینه داشته باشد. مثلا قیت بلیط هواپیمای که روز 21 بهمن در این مسیر به صورت مشترک به وسیله هواپیمایی اندلوجت و ترکیش ایرلاینز فروخته می گردد به 15 میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد. البته مسافران این پرواز ابتدا از آنکارا به ترابوزن می روند و بعد از 10 ساعت توقف از آنجا راهی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز می شوند.

5- قیمت تور ترکیه الان دست کم 10 میلیون تومان است و در طرف مقابل خرید آن می تواند بیشتر از 100 میلیون تومان هزینه داشته باشد. مثلا یکی مقرون به صرفه ترین تور های ترکیه را با مدت اقامت دو شب در یکی از هتل های دو ستاره استانبول 10 میلیون و 150 هزار تومان می فروشند و مسافران آن مسیر رفت وبرگشت تهران - استانبول را با هواپیمایی آتا و قشم ایر تجربه می نمایند. آن طرف ماجرا پای تور های 100 میلیونی و گران تر از این ارقام وسط است. مثلا رزرو تور یک هفته ای استانبول در هفته آخر بهمن سال جاری دقیقا 101 میلیون تومان بودجه می خواهد. مسافران این تور در هتل پنج ستاره CVK Park Bosphorus استانبول اقامت دارند و مسیر رفت و برگشت تهران - استانبول را به ترتیب با هواپیمایی آتا و قشم ایر پشت سر می گذارند.

قیمت بلیط هوایپما برای برگشت از ترکیه به ایران

هواپیمایی

مسیر

تاریخ

قیمت

ایران ایرتور

استانبول - تهران

18 بهمن

9 میلیون تومان

ماهان

استانبول - تهران

19 بهمن

8.44 میلیون تومان

آتا

استانبول - تبریز

24 بهمن

2.5 میلیون تومان

آتا

استانبول - تهران

21 بهمن

4.9 میلیون تومان

ترکیش ایرلاینز

آنکار - تبریز

18 بهمن

13.5 میلیون تومان

لوفت هانزا

استانبول - تهران

20 بهمن

54.6 میلیون تومان

اندلوجت و ترکیش ایرلاینز

آنکار - تبریز

21 بهمن

15.2 میلیون تومان

منبع: فرارو
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1716

به "تاثیر زلزله ترکیه بر تور های گردشگری؛ قیمت بلیط برگشت به ایران چقدر است؟ (تور ارزان ترکیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر زلزله ترکیه بر تور های گردشگری؛ قیمت بلیط برگشت به ایران چقدر است؟ (تور ارزان ترکیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید