خبرنگاران مناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر خوش رییس تامین اجتماعی در سفر به ایلام

به گزارش مجله یگانه، ایلام - خبرنگاران - چهارشنبه هفته جاری ایلام میزبان سفر یک روزه رییس سازمان تامین اجتماعی کشور به استان بود، مصطفی سالاری که چندین بار سفرش به استان ایلام لغو شده بود در واپسین روز کاری هفته جاری ایلام را به عنوان مقصد برنامه های خود برگزید.

خبرنگاران مناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر خوش رییس تامین اجتماعی در سفر به ایلام

به گزارش خبرنگاران، وی در این سفر حامل اخبار مهمی بود که از جمله می توان به اجرای مرحله دوم همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تا قبل از خاتمه سال جاری اشاره کرد.

همچنین یکی دیگر مباحث مطرح شده از سوی سالاری افزایش میزان پرداخت تسهیلات بانکی به بازنشستگان کشور بود.

مصطفی سالاری در سفر به استان ایلام در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین نشست تشکل های کارگری، کارفرمایی و کانون های بازنشستگی حضور یافت و از مراکز وابسته به سازمان تامین اجتماعی در استان ایلام نیز بازدید کرد.

مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان روزهای آینده اجرایی می شود

مهمترین خبری که از زبان سالاری مخابره شد همسان سازی و مناسب سازی حقوق بازنشستگان است که در روزهای باقیمانده سال جاری انجام می شود.

رییس سازمان تامین اجتماعی گفت: مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان در اسفندماه جاری اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگاران، مصطفی سالاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ایلام گفت: مرحله اول متناسب سازی در مردادماه سال جاری اجرایی شد و پس از آن در مهرماه بازنشستگان لشگری و کشوری نیز توسط دولت انجام شد.

وی با بیان اینکه تفاوتی بین میزان دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی ایجاد نشد بنابراین مرحله دوم متناسب سازی اجرا شد، اضافه کرد: فرمول های محاسبه متناسب سازی حقوق بازنشستگان در حال انجام است و چنانچه این موضوع از لحاظ نرم افزاری نهایی شود، این طرح در کشور ظرف روزهای آینده شروع می شود.

تسهیلات قرض الحسنه بازنشستگان به 20 هزار میلیارد ریال افزایش یافت

دیگر موضوع مهمی که سالاری به آن پرداخت، افزایش تسهیلات بانکی به بازنشستگان است.

رییس سازمان تامین اجتماعی گفت:سال گذشته مجموع اعتباراتی که برای پرداخت وام به بازنشستگان در نظر گرفته شد 2 هزار میلیارد ریال بود که سال جاری این مبلغ به 20 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگاران، مصطفی سالاری روز چهارشنبه در نشست تشکل های کارگری، کارفرمایی و کانون های بازنشستگی استان ایلام گفت: در مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان سه میلیون و 600 هزار بازنشسته در مرداد ماه اجرا شده و ماهانه 10 هزار میلیارد تومان به این قشر پرداخت شده است.

وی یادآور شد: در مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز از این امر مهم برخوردار می شوند.

تامین اجتماعی 20 هزار میلیارد ریال برای وسایل کمک پزشکی پرداخت می کند

سالاری با توجه اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان تامین اجتماعی رسیدگی به سلامت مستمری بگیران این سازمان است در مطالبی بخشی از اعتبارات و خدمات این حوزه را بازگو کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان سالانه 20 هزار میلیارد ریال برای تامین 300 قلم تجهیزات کمک پزشکی در حوزه درمان بیمه شدگان هزینه می شود.

به گزارش خبرنگاران، مصطفی سالاری روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام گفت: این سازمان ماهانه بیش 140 هزار میلیارد ریال برای جامعه تحت پوشش هزینه می کند که 130 میلیارد ریال این مقدار از محل وصول درآمدهای منابع بیمه ای است.

وی اضافه کرد: حدود سه میلیون و 500 هزار بازنشسته و 14 میلیون بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که این جامعه و اعضای خانواده آنان به حدود 45 میلیون نفر می رسند.

وی در ادامه سفر یک روزه خود به استان ایلام از شعبه یک تامین اجتماعی، بیمارستان زاگرس وابسته به تامین اجتماعی، دی کلینیک و درمانگاه تامین اجتماعی ایلام بازدید کرد و در نشستی اختصاصی پای صحبت ها و خواسته های کارکنان بیمه درمان نشست و از نزدیک در جریان مطالبات آنها قرار گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1036

به "خبرنگاران مناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر خوش رییس تامین اجتماعی در سفر به ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مناسب سازی حقوق بازنشستگان خبر خوش رییس تامین اجتماعی در سفر به ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید