خبرنگاران هشت برنامه فرهنگی برای اجرا در مدارس کشور سازماندهی شد

به گزارش مجله یگانه، کرج- خبرنگاران- مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد که هشت برنامه فرهنگی برای اجرا در مدارس کشور ویژه سال 1400 سازماندهی شد.

خبرنگاران هشت برنامه فرهنگی برای اجرا در مدارس کشور سازماندهی شد

علی رمضانی روزچهارشنبه درگفت وگو با خبرنگاران درکرج با اشاره به اینکه در زیست بوم جدید، وزارت آموزش و پرورش به بسترسازی برای فعالیت های فرهنگی هنری و اردویی درفضای مجازی پرداخته است،اضافه کرد: با استفاده از قابلیت های شبکه شاد با تشکیل کانال ها و گروه ها و راه اندازی اپلیکیشن ها و محیط های جدید یادگیری برای دانش آموزان اقدامات لازم انجام شده است.

وی بیان داشت: بیش از 19 کانال اصلی و فضای جدید در صفحه اصلی شبکه شاد زیرمجموعه معاونت پرورشی و فرهنگی تعریف شده است.

وی گفت: همچنین بیش از 30 کانال تخصصی متمرکز ملی و 22 باشگاه دانش آموزی فعالیت های کانون های فرهنگی تربیتی در شبکه شاد برای اطلاع رسانی برنامه های مختلف در دسته بندی های گوناگون ایجاد شده است تا دانش آموزان بتوانند در زیست بوم جدید وزارت آموزش و پرورش از فعالیت های فرهنگی هنری و اردویی وزارت آموزش و پرورش بهره مند شوند

رمضانی توضیح داد: برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره های فرهنگی و هنری فردا و فرهنگی و هنری ویزه کانون های فرهنگی تربیتی، بیست و یکمین جشنواره پرسش مهر ریاست جمهور و دانایی توانایی از جمله این برنامه های شاخص است.

وی ازبرگزاری 50 هزار نمایشگاه کتاب در 50 هزار مدرسه، پیش بینی دوره 24 ساعته توانمند سازی مدیران و عوامل اجرایی کانون های فرهنگی تربیتی، فراوری محتوا از سوی باشگاه های 22 گانه و مسابقه از محتوا برای دانش آموزان عضو انجمن ها را از دیگر برنامه های فرهنگی مهم درسال 1400 نام برد.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برگزاری چهلمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری فردا، سومین دوره فرهنگی و هنری کانون های فرهنگی تربیتی، پنجمین جشنواره دانایی توانایی و بیست و دومین پرسش مهر ریاست جمهوری نیز از جمله این برنامه های مهم است.

وی اظهارداشت: برگزاری یادوراه شهدا و فعالیت تابستانی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان نیز تدوین شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1073

به "خبرنگاران هشت برنامه فرهنگی برای اجرا در مدارس کشور سازماندهی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشت برنامه فرهنگی برای اجرا در مدارس کشور سازماندهی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید