روشی برای از بین بردن بوی نم و رطوبت لباس

به گزارش مجله یگانه، برنج یک از مواد غذایی اصلی در سفره های ایرانی است ولی به غیر از مصرف خوراکی، برنج خواص دیگری هم دارد که حتی فراتر از آشپزخانه هم می رود.

روشی برای از بین بردن بوی نم و رطوبت لباس

به گزارش، تا به حال برایتان پیش آمده در حالی که برای یک قرار مهم به سرعت آماده می شوید، احساس کنید پیراهنی که از کمد لباس بیرون آورده اید، بوی نامطبوعی می دهد؟ این بو معمولا ناشی از نم و رطوبت موجود در کمد لباس است که به دلیل بسته بودن کمد و نبود تهویه، ایجاد شده است. برای برطرف بوی نم کمد، روشی خانگی را برایتان پیش رو داریم و آن چیزی نیست جز برنج!

برنج یک از مواد غذایی اصلی در سفره های ایرانی است ولی به غیر از مصرف خوراکی، برنج خواص دیگری هم دارد که حتی فراتر از آشپزخانه هم می رود. بسیاری از افراد برای از بین بردن رطوبتی که به گوشی های موبایل وارد شده است از برنج استفاده نموده اند چرا که برنج جاذب رطوبت است و می تواند مولکول های آب را به دام بیندازد. ولی آیا برای از بین بردن بوی کمد هم از آن استفاده نموده اید؟

قرار دریافت یک پیمانه برنج در فضای بدبو می تواند جهان را متفاوت کند. با یاری یک شیشه پر از برنج به سادگی بوی نامطبوع را از بین ببرید. تنها وسایلی که احتیاج دارید شیشه سس یا مربا، یک کیسه برنج و اسانس روغنی مورد علاقه تان است.

اگر از داشتن کمد بدبو به دلیل نم و یا نبود جریان هوا رنج می برید، بوی لیمو انتخاب خوبی است. اگر فقط می خواهید رایحه خوشی را به کمد لباس هایتان اضافه کنید، عطر رزماری، نعناع و اسطوخودوس پیشنهاد ما به شماست.

یک تا دو پیمانه برنج را درون ظرف شیشه ای بریزید.

10-20 قطره از اسانس روغنی مورد نظر را به آن اضافه کنید.

درب شیشه را با پارچه نفوذپذیر بپوشانید و آن را با بند پلاستیکی محکم کنید.

ظرف شیشه ای را به خوبی تکان دهید تا اسانس روغنی بین دانه های برنج پخش گردد.

انتظار نداشته باشید این بوگیر طبیعی که خودتان ساخته اید، مانند یک خوشبوکننده کارخانه ای تمام فضای اتاق و خانه را معطر کند. بلکه برای یک فضای کوچک پاسخگو خواهد بود.

این روش را در همه کمدهای خانه و در اتاق های کوچکی به کار ببرید که خودشان عطر خاصی ندارند. به عنوان مثال لاندری به دلیل داشتن مواد شوینده مختلف با عطر متنوع و ورودی خانه به دلیل جریان هوا و باز و بسته شدن درب مناسب استفاده از این خوشبوکننده خانگی نیستند. خصوصا اگر روی این بطری شیشه ای را نپوشانید، رایحه خود را زودتر از دست می دهد. اگر حس کردید رایحه ای در کند و فضای مورد نظر استشمام نمی گردد، کمی شیشه را تکان دهید تا مجدد عطر به فضا پراکنده گردد.

باتوجه به میزان رطوبت موجود در فضا، بوگیر کمد لباس یعنی همان شیشه برنج بین 4-6 ماه کارایی دارد.

این روش تنها متغلق به کمد لباس نیست و می توانید برای برطرف رطوبت کابینت آشپزخانه و حتی کمد رختخواب از آن بهره ببرید. در کابینت آشپزخانه مجاز هستید برنج را درون بشقاب یا کاسه ای در گوشه کابینت قرار دهید.

منبع: جدیدترین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 322

به "روشی برای از بین بردن بوی نم و رطوبت لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روشی برای از بین بردن بوی نم و رطوبت لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید