سرمای کرونا، بیداد و تحریم در آستانه زوال است

به گزارش مجله یگانه، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه سرمای کرونا، سرمای بیداد و سرمای تحریم در آستانه زوال است، تاکید نمود

سرمای کرونا، بیداد و تحریم در آستانه زوال است

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف عصر امروز در نشست نوروز 1400؛ نوروز دوستی با قدردانی از کادر دیپلماتیک مقیم تهران به دلیل همراهی در این جشن ملی و دنیای گفت: نوروز جشن نو شدن و خالی شدن قلب ها از کینه، حقد و... است. امروز نه تنها از شبه قاره تا ترکیه و عراق و سوریه نوروز را جشن می گیرند بلکه در جای جای دنیا که حافظ و رومی را می شناسند، نوروز را هم می شناسند و این مراسم را جشن می گیرند.

وی با بیان اینکه سرمای کرونا، سرمای بیداد و سرمای تحریم در آستانه زوال است، ادامه داد: امروز به همت دانشمندان، ویروس کرونا به کمک خداوند ریشه کن می گردد اما در یک سال گذشته باید یک درس را فراگرفته باشیم و اگر آن را نیاموخته باشیم این سال به هدر رفته است. آن درس این است که تنها یک قدرقدرت در دنیا وجود دارد و آن خداوند است. هیچ قدر قدرتی وجود ندارد و آنهایی که صدای نظامی، مالی، فرهنگی و... گوش فلک پر نموده است، در برابر این ویروسی که به چشم نمی آید، زانو زدند.

این دیپلمات عالی رتبه با بیان اینکه باید بپذیریم آینده ما جدایی ناپذیر است، توضیح داد: باید شادی ها را تقسیم کنیم و در شادی و غم یکدیگر شریک باشیم و بدانیم پیشرفت در کنار عقب ماندگی، غنا در برابر کنار فقر، ناامنی در کنار امنیت، صلح در کنار جنگ قابل جمع نیست. ارزش های انسانی به هم پیوسته است. دنیای شدن به معنای جدایی ناپذیری همه ماست و این نوروز است که به ما می آموزد با طبیعت همراه شویم.

ظریف ادامه داد: روز نو و شروع بهار را هر سال به عنوان سالی جدید جشن بگیریم و از خداوند بخواهیم همانگونه که زمستان را به بهار تبدیل می نماید، قلب ها و روزهای ما نو کند و کینه ها را در دل بزداید و خودپسندی را از ما دور کند و به ما بیاموزد همه ما در یک کشتی هستیم. آینده بشریت آینده مشترک است.

وی با بیان اینکه نمی توانیم در ناامنی یکدیگر امنیت داشته باشیم و از غم دیگران شاد باشیم، اعلام کرد: باید این نگرش های پوسیده با شروع قرن پانزدهم کنار بگذاریم. هرچند دانشمندان نجوم می گویند سال آینده سال شروع قرن نیست، اما همه می دانیم که وقتی سال 1399 را به سال 1400 تبدیل می کنیم یک قرن را پشت سر گذاشته ایم.

به گفته وزیر امور خارجه، قرنی که تحریم، بی عدالتی، غم، جنگ و احتکار واکسن داشت، آن را به کنار گذاشتیم و وارد قرنی می شویم که همراهی، همکاری همبستگی عشق دوستی و محبت به همراه دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1071

به "سرمای کرونا، بیداد و تحریم در آستانه زوال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمای کرونا، بیداد و تحریم در آستانه زوال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید