شستن ظرف ها برای حفظ سلامت قلب زنان مسن مفید است

به گزارش مجله یگانه، مطالعات نشان داده است که حتی شستن ظرف ها برای حفظ سلامت قلب زنان مسن مفید است.

شستن ظرف ها برای حفظ سلامت قلب زنان مسن مفید است

خبرنگاران - پیام اصلی مطالعه تازه این است که نشان می دهد فعالیت های روزمره خانگی از جمله ظرف شستن، باغبانی و آشپزی برای کمک به زنان مسن تر برای کاهش خطر ابتلاء به بیماری های قلبی نیز اهمیت دارد.

زنانی که حداقل چهار ساعت در روز از این نوع حرکات داشتند، در مقایسه با زنانی که روزانه کمتر از دو ساعت اینگونه فعالیت ها را داشتند، 43 درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به بیماری قلبی، 30 درصد کمتر در معرض خطر سکته و 62 درصد کمتر در معرض خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی بودند.

آندره لاکرویکس، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا، گفت: ما معمولاً به بسکمک از این فعالیت ها ورزش سنگین نمی گوییم، اما قلب شما به این مسئله اهمیتی نمی دهد که آنها را چه می نامیم، بلکه فقط در زمانی که تحرک دارید، پاسخ می دهد.

استیو نگوین، محقق دیگر این مطالعه، در ادامه افزود: درست مانند پیاده روی و سایر انواع ورزش، تحرک روزانه در زندگی فشار خون، قند خون و کلسترول را بهبود می بخشد و به حفظ وزن طبیعی کمک می کند که همه اینها سلامت قلب را تقویت می کند.

برای این مطالعه، بیش از 5400 زن تا یک هفته از دستگاهی استفاده کردند تا مدت زمانی را که برای نشستن، سوار اتومبیل شدن، ایستادن بی حرکت، درگیر شدن در حرکات روزمره زندگی، راه رفتن یا دویدن سپری کرده اند، بررسی کنند. حرکت روزانه زندگی در قالب پوشیدن لباس، غذا درست کردن یا باغبانی تعریف شد.

زنان در محدوده سنی 63 تا 97 سال بودند و در زمان شروع مطالعه بیماری قلبی نداشتند. پس از حدود 6.5 سال پیگیری، 616 نفر مبتلا به بیماری قلبی عروقی تشخیص داده شدند.

یافته ها نشان داد زنانی که زمان بیشتری را صرف ایستادن و تحرک می کردند کمتر در معرض ابتلاء به بیماری قلبی یا مرگ ناشی از آن بودند.

محققان دریافتند که هر چه بیشتر این کار را انجام دهند، فواید بیشتری خواهد داشت.

با این حال، باغبانی یا کارهای خانه لزوماً جایگزینی برای انواع شدیدتر ورزش نیست اما مهمترین موضوع این است که بی تحرک نباشیم.

خبرنگاران علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1525

به "شستن ظرف ها برای حفظ سلامت قلب زنان مسن مفید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شستن ظرف ها برای حفظ سلامت قلب زنان مسن مفید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید