فروش تجهیزات غیر استاندارد حفاظت شخصی در بازار تهران، سازمان تعزیرات حکومتی ورود پیدا کند

به گزارش مجله یگانه، شاکرمی گفت: نباید اجازه دهیم عده ای برای کسب سود وسایل حفاظت شخصی غیر استاندارد را از چین به کشور وارد و عرضه کنند.

فروش تجهیزات غیر استاندارد حفاظت شخصی در بازار تهران، سازمان تعزیرات حکومتی ورود پیدا کند

به گزارش گروه اجتماعی مجله یگانه، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گردهمایی پنجاهمین سالگرد تأسیس مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت مرکز فنی و بهداشت کار که امروز (یکشنبه، 4 اسفند ماه) برگزار شد، اظهار کرد: مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار با 50 سال سابقه زیر نظر سازمان بین المللی شروع به فعالیت کرد که نقش اساسی در ارتقا فرهنگ، دانش و ارتقاء سلامت محیط کار دارد.

وی اضافه نمود: مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و ایمنی کار می تواند بازویی برای اجرا و تدوین آیین نامه های شورای عالی حفاظت فنی و ایمنی کار باشد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: این مرکز باید تغییر نگرش، فرهنگ و آموزش ایمنی را در دستور کار خود قرار دهد و روش های سنتی را کنار بگذارد و به سمت استفاده از فناوری های نوین برود.

شاکرمی بیان نمود: مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار باید یک گزارش از عملکرد 50 ساله خود تهیه کند تا ببینیم در سطح بین المللی چه جایگاهی دارد.

وی گفت: امروز در کشور حدود 20 هزار کمیته حفاظت فنی در واحد های تولیدی داریم که باید نسبت به آموزش و نظارت بر روی این کمیته ها اقدام کنیم، زیرا کمیته های حفاظت فنی نقش مهمی در افزایش ایمنی نیروی کار دارند. تقویت کمیته های فنی در واحد های تولید در جهت صیانت از ایمنی نیروی کار را باید در دستور کار قرار دهیم.

معاون روابط کار وزارت کار گفت: باید بسیاری از وسایل کار در واحد های تولید نوسازی شوند و متأسفانه برخی وسایل در واحد های تولید حدود 100 دسی بل صدا تولید می کنند و به دلیل فرسودگی نه کارآیی دارند و هم به ایمنی کارگران ضربه می زنند، البته این کار به دلیل شرایط اقتصادی کمی مشکل شده است.

شاکرمی اضافه نمود: ما در چند سال گذشته بر روی کار های سخت و زیان آور تمرکز داشتیم و بسیاری از نیرو های کار با استفاده از این قانون بازنشسته شدند که ما می توانستیم با ایمن سازی محیط از تعداد مشاغل سخت و زیان آور کم کنیم، زیرا تداوم این شرایط هم نارضایتی کارفرما، سازمان تأمین اجتماعی و هم مشکلاتی را برای نیروی کار ایجاد کرده است و بسیاری از کارفرما یان در پرداخت 4 درصد برای مشاغل زیان آور به سازمان تأمین اجتماعی مشکل دارند.

وی بیان نمود: باید کمیته های تشخیص مشاغل سخت و زیان آور یک بازنگری روی واحد های تولیدی داشته باشند و واحد های تولیدی را با ایمن سازی از گروه سخت و زیان آور خارج کنند.

شاکرمی با اشاره به فروش وسایل ایمنی کار و حفاظت شخصی غیر استاندار در بازار تهران گفت: فاجعه است و نباید اجازه دهیم عده ای برای کسب سود وسایل حفاظت شخصی غیر استاندارد را از کشور چین وارد کنند و سازمان تعزیرات حکومتی باید بر کار مراکز فروش نظارت کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود: مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار دارای عملکرد خوبی در آموزش کارگران دارد و سالیانه یک میلیون نفر، ساعت آموزش به کارگران داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 333

به "فروش تجهیزات غیر استاندارد حفاظت شخصی در بازار تهران، سازمان تعزیرات حکومتی ورود پیدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش تجهیزات غیر استاندارد حفاظت شخصی در بازار تهران، سازمان تعزیرات حکومتی ورود پیدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید