مرغی که بند بند وجودش را سیاهی فراگرفته است

به گزارش مجله یگانه، ایام سمانی یک نژاد مرغ اندونزیایی است که منشا آن جزیره جاوه است. اگرچه منشأ دقیق آن ناشناخته است، اما به احتمال زیاد محصول ترکیبی بین پرندگان سبز و قرمز جنگل بوده است.

مرغی که بند بند وجودش را سیاهی فراگرفته است

به گزارش خبرآنلاین، حتی نام آن مبهم است، به طوری که آیام به مرغ در اندونزیایی اشاره می کند و سمانی به یک سکونتگاه یا سیاه جامد در سانسکریت اشاره دارد.

ایام سمانی دارای یک بیماری منحصر به فرد به نام فیبروملانونیس است که باعث افزایش رنگدانه در بدن مرغ می شود و باعث سیاه شدن آن می شود. اما برخلاف آلبینیسم علاوه بر پوست و پر باعث سیاهی گوشت، استخوان و حتی اندام های داخلی می شود. با این حال، خون آن قرمز است، البته کمی تیره تر از خون مرغ های معمولی است.

در اندونزی، این پرندگان به عنوان نماد شرایط در نظر گرفته می شدند و خانواده های ثروتمند از آن ها مراقبت می کردند. آن ها قرار بود قدرت جادویی داشته باشند و به دلیل ظاهر اسرارآمیزشان به عنوان واسطه ای بین قلمرو زنده و روح عمل کنند.

این نژاد از طریق مهاجران هلندی پس از تماشای بومیان که آن ها را در مراسم مذهبی به کار می گرفتند، پیدا شدند، جایی که گاهی اوقات آن ها را برای جلب رضایت خدایان قربانی می کردند. تعدادی از این مهاجران که مجذوب ظاهرشان بودند، می خواستند آن ها را به اروپا بازگردانند، اما تا سال 1998 بود که یک پرورش دهنده هلندی به نام یان استورینک آن ها را به آنجا آورد.

ایام سمانی چندین نوع پر متمایز دارد، اما نوع برس بطری با ارزش ترین نوع پرنده است و قیمت یک پرنده تا 5000 دلار است. نژاد لیدا هیتم پر صاف که اغلب به عنوان زبان سیاه شناخته می شود، نژاد دیگری است. کمتر از هزار ایام سمانی در ایالات متحده وجود دارد که زبان های کاملاً سیاه دارند و آن هایی که زبان صورتی دارند به احتمال زیاد فقط یکی از دو ویژگی فیبروملانیستی را دارند که آن ها را از رقابت حذف می کند.

با این حال، حتی فیبروملانوز سطح بالایی نیز برای همیشه باقی نمی ماند و با افزایش سن ایام سمانی، ممکن است گوشت آن ها به تدریج خاکستری شود. جدا از ظاهرشان، یکی از دلایل گرانی آن ها این است که برخلاف سایر مرغ هایی که تخم می گذارند، ایام سمانی فقط یک یا دو تخم در هفته می گذارد که در مجموع 60 تا 100 تخم در سال است.

علاوه بر این، پس از تخمگذاری بیست تا سی تخم، ممکن است تا شش ماه قبل از تخمگذاری مجدد استراحت کنند. هنگامی که با این واقعیت ترکیب می شود که همه جوجه ها رنگ سیاه خیره کننده خود را نشان نمی دهند، پرورش نژاد اصیل آن چالش برانگیز است، به همین دلیل است که آن ها بسیار نادر هستند.

برخلاف تصور رایج، در حالی که رنگ سیاه جوجه ها در طول رشد جنینی ایجاد می شود، تخم ها خود کرم کم رنگ با رنگ صورتی کم رنگ هستند.

علیرغم قیمت گران و رنگ متمایز آنها، رشد آن ها سخت نیست و پرورش دهندگان آن ها را به عنوان پرندگانی مقاوم و انعطاف پذیر توصیف می کنند که قادر به زنده ماندن از بیشتر بیماری ها هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1715

به "مرغی که بند بند وجودش را سیاهی فراگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغی که بند بند وجودش را سیاهی فراگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید