نامه زنگنه به وزیر اقتصاد، واگذاری بزرگترین شرکت نفتی را متوقف کنید

به گزارش مجله یگانه، از ابتدای شروع فعالیت دولت تدبیر و امید تا به امروز لیست واگذاری شرکت های وابسته به وزارت نفت آب رفته است به طوری که تا به امروز مکاتباتی بین وزارت نفت با سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی برای خروج نام تعدادی از شرکت های نفتی از لیست خصوصی سازی انجام گرفته است.

نامه زنگنه به وزیر اقتصاد، واگذاری بزرگترین شرکت نفتی را متوقف کنید

در طول چند ماه گذشته تا به امروز نام شرکت هایی همچون شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران، شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، شرکت ملی صادرات گاز و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس یا از لیست واگذاری ها خارج و یا مکاتباتی به منظور خروج نام این شرکت ها از لیست خصوصی سازی صورت گرفته است.

در این بین بیژن زنگنه وزیر نفت اخیرا با ارسال نامه ای به علی طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی خواهان خروج نام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از لیست واگذاری ها شده است.

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هم از ارسال نامه وزیر نفت به وزیر اقتصاد و دارایی برای لغو واگذاری این مجموعه نفتی خبر داده و اعلام نموده است: نظر وزیر نفت بر این است که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بلافاصله از لیست واگذاری ها خارج گردد، چرا که این شرکت نفتی کار حاکمیتی انجام می دهد.

در روزهای پایانی آبان ماه سالجاری هم بیژن زنگنه وزیر نفت در جمع مدیران صنعت پالایش و پخش نفتی کشور، با بیان اینکه مخالف خصوصی سازی در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است، گفته بود: دولت نیز مخالف این موضوع بوده و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

به گزارش مجله یگانه، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با در اختیار داشتن 37 منطقه، 237 ناحیه، 85 انبار نفت و 49 مرکز سوخت گیری هواپیما بزرگترین شرکت توزیع کننده سوخت مایع در ایران و حتی منطقه خاورمیانه است.

عزت الله اکبری مدیرعامل شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران هم پیش از از توقف واگذاری این مجموعه نفتی با دستور وزیر نفت خبر داده و اعلام نموده بود: با دستور وزیر نفت واگذاری شرکت کالا تا سال 1393 لغو شده است.

همزمان با خروج نام شرکت پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت از لیست خصوصی سازی و واگذاری به بخش خصوصی، اتحادیه اروپا چند هفته قبل نام این شرکت بار دیگر در لیست سیاه تحریم قرار داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 316

به "نامه زنگنه به وزیر اقتصاد، واگذاری بزرگترین شرکت نفتی را متوقف کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه زنگنه به وزیر اقتصاد، واگذاری بزرگترین شرکت نفتی را متوقف کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید