واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان شروع شد، پرداخت وام به 800 هزار خانواده مستاجر

به گزارش مجله یگانه، خبرنگاران : معاون وزیر راه و شهرسازی از شروع واریز وام ودیعه مسکن اطلاع داد و گفت: به طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می شوند.

واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان شروع شد، پرداخت وام به 800 هزار خانواده مستاجر

جهت دریافت خدمات آلاچیق قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان، از شروع واریز وام ودیعه مسکن اطلاع داد و گفت: از روز گذشته چند گروه وام ودیعه مسکن را دریافت کردند.

وی ادامه داد: حدود دو میلیون و 220 هزار نفر به وسیله پیامک برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد حدود یک میلیون و 600 هزار نفر به وسیله ثبت نام پیامکی کد ملی معتبر و قابل پیگیری فرستادند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به انجام پالایش از این درخواست های پیامک شده، گفت: پالایش ها از این تعداد انجام شد و براساس شاخص های مصوبه از جمله افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، زنان سرپرست خانوار، کارگران، زوج های سال 99، خانوار دارای سه فرزند و بیشتر، برای دریافت وام رتبه بندی و اولویت بندی شدند و گروه به گروه آنالیز ها انجام و از این افراد دعوت شد که در سامانه اطلاعات خود را تکمیل و مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایند.

محمودزاده با بیان اینکه حدود 380 هزار نفر تا به امروز مدارک خود را ارسال نموده اند، ادامه داد: در فرایند پالایش های اجرا شده از این تعداد، 90 هزار تقاضا رد درخواست شده است. همچنین نزدیک به 50 هزار نفر با تایید شرایط به بانک ها برای تشکیل پفراینده معرفی شدند. طبق آخرین اطلاعات 70 پفراینده در بانک ها تشکیل و چند وام هم پرداخته شده است.

وی تاکید نمود: با تحرک بیشتر و روان سازی فرایندها، عملیات پرداخت های وام ودیعه سریع تر انجام می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منابع 20 هزار میلیارد تومانی وام ودیعه مسکن و تعداد خانوارهایی که به آن ها وام ودیعه تعلق می گیرد، گفت: تعداد وام های ودیعه به جمعیت واجدین شرایط و منطقه ثبت نام آنها بستگی دارد. هر متقاضی که از تهران تایید گردد 50 میلیون تومان وام ودیعه دریافت می نماید اما سقف وام برای واجدین شرایط از سایر شهرها 30 تا 15 میلیون تومان است.

محمودزاده اضافه کرد: با تمام اینها به طور تقریبی 700 تا 800 هزار خانوار مشمول وام ودیعه مسکن می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که بیشترین تقاضا برای وام ودیعه مسکن از کدام استان بوده، گفت: بیشترین تقاضا برای دریافت این وام از تهران بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 611

به "واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان شروع شد، پرداخت وام به 800 هزار خانواده مستاجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز وام ودیعه مسکن به حساب متقاضیان شروع شد، پرداخت وام به 800 هزار خانواده مستاجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید