پرچم داران حوزه اینترنت اشیاء معرفی می شوند

به گزارش مجله یگانه، ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی، میخواهد با حمایت از 3 پروژه پرچم دار حوزه اینترنت اشیا، شرکت های دانش بنیان را ترغیب و تشویق کند که توجه بیشتری به این حوزه نشان دهند.

پرچم داران حوزه اینترنت اشیاء معرفی می شوند

به گزارش گروه فناوری مجله یگانه به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این پروژه ها می تواند موجب ایجاد تحرک بیشتری در این حوزه گردد. اینترنت اشیا از جمله فناوری های است که به شکل سریعی در حال رشد است و کاربرد های متنوع آن مزایای قابل توجهی در پی دارد.

از جمله کاربرد های قابل توجه حوزه اینترنت اشیاء ارتباط اینترنت اشیاء با هوش مصنوعی، بالا رفتن کارایی و کیفیت بهتر در ارتباطات و ارائه خدمات، افزایش سودآوری در کسب و کار و صرفه جویی در زمان و هزینه و انرژی اشاره نمود.

بر این اساس ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری کوشش دارد تا با برگزاری رخداد های مختلف شرکت های دانش بنیان، جوانان خلاق و مبتکرین را تشویق کند تا این عرصه را به عنوان یک فناوری راهبردی مورد توجه قرار دهند. در این راستا این ستاد با توجه به برنامه های کلان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد اجرای سه پروژه پرچم دار در حوزه اینترنت اشیا را دارد.

به این جهت برای اعتلای بیشتر فناوری های راهبردی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، فراخوان مذکور برای دریافت اطلاعات و پیشنهادات شرکت های علاقه مند به همکاری در پروژه هایی شاخص و تقاضا محور انتشار یافته است.

این پروژه های شاخص و پرچم دار توسط کارگروه های متشکل از فعالان علمی و صنعتی، برنامه ریزی و راهنمایی می گردد. گفتنی است حمایت های پیش بینی شده به صورت تسهیلات و وام بلاعوض خواهد بود که منطبق با ریل گذاری های انجام گرفته، به پروژه های پرچم دار تعلق خواهد گرفت.

اینترنت اشیا احتیاج به شبکه های اختصاصی برای گسترش دارد. در سال های اخیر گسترش این شبکه ها با مشکلاتی اعم از بعضی ناهمواری ها در واردات تکنولوژی و عدم شکل گیری مدل کسب و کار پایدار رو به رو بوده است.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری با انتخاب این حوزه به عنوان یک پروژه پرچم دار به دنبال تسهیل شکل گیری کسب و کار در این بخش از فناوری است. شرکت های علاقه مند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و جزییات شرکت در فراخوان به وب سایت ستاد اقتصاد دیجیتال به آدرس ictc.ist.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 12

به "پرچم داران حوزه اینترنت اشیاء معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرچم داران حوزه اینترنت اشیاء معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید