پلی استیشن 4 در رتبه چهارم پرفروش ترین کنسول بازی

به گزارش مجله یگانه، سونی بلاخره بعد از گذشت چند ماه اقدام به انتشار رکورد فروش و شرایط مالی کمپانی خود طی یک سال اخیر کرده است. در این میان فروش بالای پلی استیشن 4 با وجود اینکه نزدیک به 5 ماه از بیماری کرونا و شیوع آن می گذرد باعث شده است تا PlayStation 4 در جایگاه چهارم پر فروش ترین کنسول کنونی دنیا قرار بگیرد.

پلی استیشن 4 در رتبه چهارم پرفروش ترین کنسول بازی

کمپانی سونی تنها در سه ماه قادر به فروش 1.5 میلیون کنسول پلی استیشن 4 شده بود و به طور کلی از زمان عرضه و رونمایی از این کنسول تا زمان حال کنونی، سونی 110.4 میلیون نسخه از نسل چهارم کنسول بازی های خود را به فروش رسانده است. این رقم و فروش بالای پلی استیشن 4 تنها به یکی از نسخه های آن ختم نمی شود و این فروش 110.4 میلیونی برای آمار جمع آوری شده از تمام مناطق، تمام نسخه ها با تمام مشخصات بوده است.

با وجود اینکه سونی در سه ماه اخیر پیروز به فروش 1.5 میلیون دستگاه شده است اما در مقایسه با سال پیش و رقم 2.5 میلیون نسخه ای، این یک شکست برای سونی بوده است. اگرچه تمام دلایل و فروش پایین تمام محصولات الکترونیکی و غیره را دیگر می توان به کرونا ارتباط داد. به گفته سونی نیز به دلیل شرایط کنونی این کمپانی قادر به فروش بالا در چند وقت اخیر نبوده است.

فروش بالای پلی استیشن 4 اما ضرر مالی سونی !

در بخش درآمد سالانه سونی اینبار شاهد کاهش 3.8 میلیارد دلاری در مقایسه با 12 ماه گذشته بوده و فروش پایین کنسول و بازی های انحصاری این کمپانی یکی از دلایل اصلی چنین ضرر مالی بوده است. به هرحال سونی با دست پر به میدان خواهد آمد. با توجه به اینکه هنوز زمان رونمایی از پلی استیشن 5 مشخص نشده اما می توان امید داشت که این کنسول از نظر عملکرد پردازشی و فریم ریت خروجی قادر به ارائه فریم ریت 60 بر روی تمام بازی های نسل های آینده و کنونی باشد. البته به گفته سونی باید به زودی منتظر رونمایی این کمپانی از PS5 باشیم.

همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد فروش بالای پلی استیشن 4 باعث شده است تا این کنسول رتبه چهارم بیشترین فروش در بین کنسول های بازی را برای خود کسب کند اما رتبه های اول تا سوم در دست چه کسانی است؟ رتبه اول و دوم پر فروش ترین کنسول های بازی به پلی استیشن 2 با مقدار فروش 157 میلیون و نینتندو DS با مقدار فروش 155 میلیون رسیده است. همچنین رتبه سوم برای Game Boy با آمار فروش 118 میلیون می باشد.

منبع : سخت افزار

منبع: آی تابناک
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 543

به "پلی استیشن 4 در رتبه چهارم پرفروش ترین کنسول بازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلی استیشن 4 در رتبه چهارم پرفروش ترین کنسول بازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید