13 کتاب هیجان انگیز از لی چایلد؛ خالق مجموعه کتاب های جک ریچر

به گزارش مجله یگانه، اگر از طرفداران جک ریچر باشید، حتما اسم لی چایلد را هم شنیده اید. لی چایلد خالق و نویسنده مجموعه کتاب های جک ریچر است که در ژانر جنایی، پلیسی طرفداران زیادی دارد. حتی اگر پیروز به خواندن کتاب هایش نشده باشید فیلم جک ریچر، محصول سال 2012 آمریکا با بازی تام کروز را دیده اید. در این مقاله ضمن معرفی لی چایلد به بررسی 13 کتاب پرطرفدارش در ایران پرداخته ایم.

13 کتاب هیجان انگیز از لی چایلد؛ خالق مجموعه کتاب های جک ریچر

خوانندگان جک ریچر به خاطر دارند که سال گذشته لی چایلد، نویسنده مشهور بریتانیایی گفت از این پس جک ریچر را نخواهد نوشت و ادامه کار را به برادرش می سپرد. این نویسنده گفته بود مدت ها به دنبال روشی برای کشتن جک ریچر شخصیت اصلی رمان هایش بوده است اما در نهایت راضی به این کار نشده بود و به این نتیجه رسید که طرفداران این شخصیت حق دارند ادامه زندگی او را در کتاب هایی ببیند که از این به بعد توسط اندرو گرنت برادر کوچکش نوشته خواهند شد.

او در مصاحبه ای ضمن تأیید این خبر اعلام کرده بود:

جک ریچر، شخصیت اصلی این مجموعه، یک افسر سابق ارتش آمریکاست که پس از 13 سال خدمت ناگهان تصمیم می گیرد از ارتش خارج شده و زندگی جدیدی را در پیش بگیرد. زندگی جدید او سرشار از ماجراجویی و حادثه است و البته آوارگی و تنهایی. او بی هدف در ایالت های مختلف آمریکا پرسه می زند و از شهری به شهر دیگر می رود و ناخواسته درگیر ماجراهایی جنایی و پلیسی می گردد که با تکیه بر مهارت ها و تجربه چندساله خود در ارتش، یکی یکی آنها را پشت سر می گذارد. ریچر با 198سانتیمتر قد و 115 کیلو وزن، موهای بلوند و چشمان آبی، عادت ها و سبک زندگی عجیبی دارد. او هیچ وقت برای مدت طولانی یک جا نمی ماند و دائم در سفر است. تمام دارایی اش یک مسواک است. او هر جا که می رود از یک اسم مستعار استفاده می کند. البته ماجراهایی که او خود را در آنها درگیر می کند مستلزم این سبک زندگی هستند. اما او برای خود اصول و اعتقاداتی هم دارد که در روبروه با مسائل و معماهایی که پیش رویش قرار می گیرند از آنها بهره می گیرد. مهم ترین اصل او شاید عدالت طلبی باشد که به خاطر آن حتی قانون را هم زیر پا می گذارد. در واقع می توان گفت که او قانون خودش را دارد. گفتنی است که هر یک از کتاب های این مجموعه داستانی مستقل و جدا دارد و شرح یکی از ماجراهای جک ریچر است و به همین خاطر می توان آنها را به صورت جداگانه نیز خواند.

جیم گرانت، با نام مستعار لی چایلد، نویسنده ای بریتانیایی است که در سال 1954 در کاونتری به دنیا آمد و پس از سال ها زندگی در بیرمنگام، به تحصیل در رشته حقوق در شفیلد پرداخت و پس از آن، هجده سال در تلویزیون منچستر کار کرد تا این که در 40 سالگی، به علت تعدیل نیرو از کار اخراج شد. او از این فرصت به دست آمده استفاده کرد و از آن جا که همیشه به خواندن آثار ادبی علاقه مند بود، مقداری مداد و کاغذ خرید و پس از چندی، اولین رمان از مجموعه داستان های جک ریچر را با نام قتلگاه منتشر کرد. قتلگاه، علاوه بر دریافت جایزه آنتونی برای بهترین رمان اول، با استقبال کم نظیر مخاطبان ادبیات جنایی روبرو شد و بدین ترتیب، قسمت های بعدی این مجموعه نیز یکی پس از دیگری به بازار نشر آمد و هر کدام، پیروزیتی بیش از پیش برای لی چایلد به ارمغان آوردند.

در سال 2012 فیلمی با بازی تام کروز بر اساس کتاب نهم این مجموعه ساخته شد. او پس از توفیق رمان اولش در ایالات متحده، در سال 1998 به این کشور مهاجرت کرد و در سال 2009 به عنوان رئیس انجمن جنایی نویسان آمریکا انتخاب شد. لی چایلد، اکنون با نوشتن چندین رمان جنایی و دریافت چندین جایزه ادبی در این حوزه، جزء مجبوب ترین نویسندگان ژانر جنایی در میان منتقدین و مخاطبان به حساب می آید.

لی چایلد تا کنون 22 عنوان از مجموعه جک ریچر را به رشته تحریر درآورده و 16 کتاب از این مجموعه به نام های قتلگاه، تا پای مرگ، قلاب، آخرین مهمان، اکو در آتش، سوءقصد، وسوسه انتقام، دشمن، یک شلیک، راه سخت، بدشانسی و دردسر، غریبه ای در شهر، دوازده نشانه، 61 ساعت، لانه زنبور و رابطه با ترجمه محمد عباس آبادی توسط نشر تندیس در ایران به چاپ رسیده است.

او در آخرین مصاحبه خود گفت بیست و پنجمین کتاب از مجموع جک ریچر با عنوان نگهبان را با همکاری برادرش 29 اکتبر 2020 منتشر می کند. اندرو که کتاب هایش را با نام اندرو گرانت منتشر می کند 51 ساله و برادر جوان تر لی چایلد است. او در رشته نمایش و ادبیات انگلیسی در دانشگاه شفیلد تحصیل کرده و اولین رمانش را سال 2009 منتشر کرده است.

در ادامه به معرفی بعضی کتاب های لی چایلد که به فارسی ترجمه شده اند پرداخته ایم.

1. قتلگاه

کتاب قتلگاه، اثر لی چایلد است که در ایران توسط محمد عباس آبادی به فارسی ترجمه شده است. این رمان، اولین رمان از مجموعه داستان ­هایی است که لی چایلد، آن ها را نوشته است و پس از استقبال گسترده مخاطبان از کتاب اول، داستان های دیگر نیز نوشته شد. شخصیت اصلی این مجموعه داستان ها، یک پلیس سابق ارتش به نام جک ریچر است.

داستان کتاب درباره جک ریچر، یک کارآگاه سابق پلیس ارتش است، که بی هدف در آمریکا در حال گشت و گذار است. او وارد شهری می گردد که برادرش به او گفته قبلا یک نوازنده معروف مدتی در آن جا بوده و هنوز یک ساعت از ورودش به شهر و دو صفحه از داستان نمی گذرد که پلیس ها بر سرش می ریزند و به جرم قتلی که از آن بی اطلاع است، دستگیرش می کنند. اما داستان به همین راحتی پیش نمی رود و در ادامه داستان می خوانید که چطور مقتول به ظاهر ناآشنا یک آشنا از آب درمی آید و چطور قتل او به یک سری قتل دیگر منجر می گردد و شهری آرام و خوشبخت ناگهان تبدیل به صحنه توطئه ای ملی می گردد که ممکن است کل جهان را درگیر خود کند.

در بخشی از کتاب قتلگاه می خوانیم:

  • 10 فیلم اکشن که طرفداران شوالیه تاریکی باید ببینند

2. تا پای مرگ

تا پای مرگ، دومین کتاب از مجموعه­ تریلرهای جک ریچر است که توسط لی چایلد به نگارش درآمده است. این مجموعه هم مانند اولین قسمت آن با نام قتلگاه که در سال 1997 به چاپ رسید، با استقبال مخاطبان و منتقدان روبرو شد. جالب است که بدانید تا کنون 19 کتاب از این مجموعه منتشر شده، و با فروش 90 میلیون نسخه در 97 کشور و ترجمه به 42 زبان، مجموعه تریلرهای جک ریچر را به یکی از پرفروش ­ترین و تحسین شده ترین مجموعه ها تبدیل کرده است.

قصه از دندان پزشکی آغاز می گردد که در حومه شهر شیکاگو، سه نفر در پارکینگ محل کارش، او را مجبور می کنند تا داخل صندوق عقب ماشینش برود. در پیاده رویی در شهر، جک ریچر و زنی ناشناس با زور اسلحه دو مرد دزدیده و در همان ماشین محبوس می شوند. سپس، ریچر و آن زن به ماشین دیگری برده شده و به جای دیگری انتقال می یابند و دندان پزشک به همراه متعلقات جامانده زن، دو گالن بنزین و کبریتی روشن در ماشین رها می گردد. FBI تلاش می کند تا زن را از دست آدم ربایان نجات دهد چرا که او، یکی از مأمورین مخصوص این سازمان در شیکاگوست. از سوی دیگر، جک ریچر و این زن، با احتمال بسیار اندک فرار، تلاش می کنند تا از دست دزدها بگریزند. اما FBI فکر می کند که ریچر یکی از آدم رباهاست و زمانی که این دو بالاخره به فرار نزدیک می شوند، اتفاق تازه ای می افتد.

در بخشی از کتاب تا پای مرگ می خوانیم:

3. قلاب

قلاب، عنوان سومین کتاب از مجموعه کتاب های مهیج جک ریچر است که در سال 1999 به قلم لی چایلد نوشته شده است.

راوی همچنان جک ریچر است که در یکی از جزایر فلوراید به نام کی وست زندگی می کند و از گمنامی خودت لذت می برد اما ناگهان سر و کله مردی غریبه برای پیدا کردن او پیدا می گردد و اندکی بعد جسد مورد ضرب و شتم قرار گرفته این غریبه پیدا می گردد و ریچر به ناچار به سمت نیویورک برای پیدا کردن قاتلین مرد می رود. ریچر در نیویورک با افرادی که این غریبه را فرستاده اند روبرو می گردد. زوج پیری که هنوز عزادار کشته شدگان ویتنام هستند، زنی جوان و باهوش از گذشته خود ریچر و مهم تر از همه مردی که ریچر تا به حال با کسی به شرارت او روبرو نشده است.

اورلاندو سنتینل درباره این اثر هیجان انگیز می گوید: زمانی که شما یک شرور خوب را در کنار یک قهرمان عظیم قرار می دهید نتیجه آن یک تریلر هیجان انگیز تا آخرین لحظه خواهد بود. چایلد در این اثر تعادل خوبی بین خوب و بد ایجاد می کند و در نهایت شخصیت شرور آن در زمره شخصیت های به یاد ماندنی خواهد بود.

در بخش هایی از کتاب می خوانیم:

4. آخرین مهمان

آخرین مهمان، چهارمین کتاب در مجموعه جک ریچر است که توسط لی چایلد نوشته شده است. این کتاب در سال 2000 در انگلستان منتشر شد و در ایالات متحده؛ با عنوان Running Blind به چاپ رسید و مانند دیگر کتاب های لی چاید در ایران با ترجمه محمد عباس آبادی و توسط نشر تندیس به چاپ رسیده و در اختیار علاقه مندان فارسی زبان قرار گرفته است.

کتاب به صورت دوم شخص و سوم شخص نوشته شده است. قصه کتاب درباره زن هایی است که قربانیان یک قاتل منظم و باهوش هستند که هیچ اثر و مدرکی برای انگیزه ظاهری از این قتل ها به جا نمی گذارد. این جنایات واقعا جنایات کامل و بی نقصی هستند. اما فقط یک چیز وجود دارد که قربانیان را به هم مرتبط می کند. همه این زنان جک ریچر را می شناختند.

جک ریچر افسر بازنشسته پلیس است که باید برای دستگیر کردن این قاتل سریالی که در حال قتل گروهی از زنان است، بر زمان پیروز گردد اما از لحاظ قانونی هیچ اثری از خود باقی نگذارد.

در بخش از کتاب می خوانیم:

5. تحت تعقیب

تحت تعقیب، عنوان کتاب دیگری از لی چایلد است که محمد عباس آبادی به فارسی آن را ترجمه کرده و توسط نشر تندیس در سال 1398 و در 543 صفحه به بازار عرضه شده است. تحت تعقیب هفدهمین کتاب از مجموعه جک ریچر است که در سال 2012 منتشر شده است. از بین همه کتاب های جک ریچر تنها چهار کتاب هستند که می توان آن ها را یک خط داستانی به هم پیوسته در نظر گرفت، که ترتیبشان به این صورت است: 61 ساعت، لانه زنبور، تحت تعقیب و هرگز برنگرد. اما مثل بقیه کتاب های مجموعه، این چهار کتاب را هم می توان بدون ترتیب خواند.

به نقل از دیلی اکسپرس هر چهار ثانیه یک جلد از رمان های جک ریچر در نقطه ای از جهان به فروش می رود. ریچر در ژانر جنایی حکم مرد بی نام کلینت ایستوود در فیلم های وسترن را دارد.

قصه تحت تعقیب، از آن جایی آغاز می گردد که، جک ریچر به قصد سفر به ویرجینیا با بینی شکسته، کنار جاده ایستاده است. ماشینی جلوی پایش توقف می کند که سرنشین هایش دو مرد و یک زن اند. آن ها در طول جهت با ایست وبازرسی های متعددی روبه رو می شوند و ریچر به تدریج متوجه حرف های ضدونقیض و رفتار شک برانگیز همسفرهایش می گردد. چند کیلومتر عقب تر، اف.بی.آی در حال تحقیقات قتل مردی است که به گفته یک شاهد عینی همراه دو مرد دیگر وارد یک تلمبه خانه شده و فقط دو مرد از آن بیرون آمده اند.

6. 61 ساعت

61 ساعت، کتاب دیگری از لی چایلد به ترجمه محمد عباس آبادی است و چهاردهمین جلد از مجموعه جک ریچر می باشد که با داستانی هیجان انگیز و جذاب در چهل و شش فصل نوشته شده است.

داستان در شهری سرد و پوشیده از برف به نام بولتون در داکوتای جنوبی آغاز می گردد. اتوبوس توریستی ای که ریچر مسافر آن است دچار تصادف می گردد و ورود ریچر به شهر، او را متوجه وقایع عجیبی می کند که در حال رخ دادن است! در نزدیکی های بولتون، زنی شجاع برای برقراری عدالت در برابر نیروهایی شرور در حال مبارزه است. این زن برای زنده ماندن و شهادت دادن در دادگاه به کمک نیاز دارد چرا که قاتلی حرفه ای و سنگدل که هیچ وقت تیرش به خطا نرفته، در حال آمدن به بولتون است. نقشه اصلی ریچر ادامه دادن به جهت خود بود اما 61 ساعت آینده همه چیز را تغییر خواهد داد. در این داستان هیجان انگیز، اسرار، بسیار مرگبارتر و دشمن های ریچر، بسیار قدرتمندتر از چیزی هستند که او می توانست تصورش را بکند. اما سوال این جاست که جک ریچر برای نجات جان این زن تا کجا پیش خواهد رفت؟

در بخشی از کتاب می خوانیم:

7. لانه زنبور

لانه زنبور، پانزدهمین کتاب از مجموعه جک ریچر است که در سال 2010 نوشته شد. این کتاب اثر لی چایلد است که با ترجمه محمد عباس آبادی توسط انتشارات تندیس در 518 صفحه به چاپ رسیده است.

لی چایلد در لانه زنبور و در شهر نبراسکا دچار یک مشکل عظیم می گردد. جک ریچر مستقیم به درون این مشکل پا می گذارد. او بازیچه دست دانکن ها می گردد، آنها یک گروه محلی هستند که کل منطقه را وحشت زده کرده اند و آدم ها را به زور تسخیر خود درآورده اند. اما موضوعی که ریچر به دنبال آن است یک پرونده حل نشده چند ده ساله است که در آن کودکی ناپدید شده است.

دانکن ها در تلاش هستند تا ریچر را بکشند اما فقط اسرار گذشته نیست که آنها سعی در مخفی کردن آنها دارند و قصد دارند ریچر را از بین ببرند. با این که دانکن ها بسیار خطرناک هستند، آنها فقط در پایین یک زنجیره جنایتکار هستند که در سرتاسر جهان وجود دارد. برای ریچر بسیار منطقی تر خواهد بود اگر فاصله بین خود و دردسر پیش رو را حفظ کند، اما برای او این کار غیر ممکن است.

در بخشی از کتاب لانه زنبور می خوانیم:

8. دوازده نشانه

دوازده نشانه، سیزدهمین کتاب از سری کتاب های جک ریچر است که در سال 2009 منتشر شده است. تفاوت این کتاب با دیگر مجموعه کتاب های ریچر در این است که از زبان ریچر روایت می گردد.

داستان از آن جا آغاز می گردد که در ساعت دو بامداد جک ریچر، ارتشی سابق، در قطار متروی نیویورک سیتی نشسته است. اندکی بعد در همین قطار، ظاهر و رفتار مشکوک یکی از پنج مسافر توجه او را به خود جلب می کند. او زنی است که طبق آموخته های نظامی ریچر تقریبا همه نشانه های یک بمب گذار انتحاری را دارد. وقتی ریچر با پیشنهاد کمک به او نزدیک می گردد، زن تپانچه ای از کیفش درمی آورد و خودکشی می کند.

این مرگ عجیب باعث ورود و مداخله سریع پلیس نیویورک می گردد و پس از بازپرسی از ریچر به عنوان شاهد عینی، تصمیم می گیرند پرونده را بدون انجام تحقیقات خاصی ببندند. اما ریچر می خواهد بفهمد آن شب چه اتفاقی افتاد و چرا آن همه سؤال بی جواب باقی مانده است و خودش در این باره تحقیق می کند. اما مکررا به او هشدار داده می گردد که خودش را از این پرونده کنار بکشد، ولی عذاب وجدان او به خاطر احتمال تحریک آن زن به خودکشی موجب می گردد تا زمانی که این معما را تا آخر پیگیری نکرده آرام و قرار نداشته باشد. او در جریان این خودکشی با رازهای عظیمی روبرو می گردد که مأموران فدرال و عوامل القاعده برای جلوگیری از افشای آن ها حاضرند دست به کشتن بزنند.

در بخش هایی از کتاب می خوانیم:

9. وسوسه انتقام

کتاب وسوسه انتقام، اثر لی چایلد با ترجمه محمد عباس آبادی توسط انتشارات تندیس در 527 صفحه به چاپ رسیده است. این کتاب هفتمین کتاب از مجموعه ­ی جک ریچر است که در سال 2003 منتشر شد.

داستان با روایت اول شخص و از زبان جک ریچر نوشته شده است. طرفداران جک ریچر، می دانند که او پلیس سابق ارتش بوده و سال­ هاست که ارتش را ترک کرده و بدون خانواده، بدون هیچ تعهد و دارایی زندگی پرماجرایی را آغاز کرده است. با این که ریچر به دنبال دردسر نیست، اما دردسر همه ­جا به دنبال او می گردد و وقتی دردسر او را پیدا می­ کند، ریچر اهل جا زدن نیست.

درست ده سال پیش یکی از مأموریت ­های ریچر این بود که یکی از افسران ارتش را که قصد فروش اطلاعات ارتش را به یک طراح­ سلاح سری عراق داشت، را بکشد اما نقشه او خوب پیش نرفت. حالا پس از یک رویارویی تصادفی همه­ چیز برای جک زنده می­ گردد. اینجاست که جک با آخرین شانس خود روبرو می­ گردد. بعضی ها به آن می­ گویند انتقام، بعضی دیگر هم شاید اسم رستگاری را روی آن بگذارند؛ اما برای ریچر چیزی نیست جز عدالت.

  • وقتی دواین جانسون نقش اصلی را به تام کروز باخت

10. رابطه

کتاب رابطه، اثر لی چایلد با ترجمه محمد عباس آبادی توسط انتشارات تندیس در 527 صفحه به چاپ رسیده است این کتاب شانزدهمین عنوان از مجموعه جک ریچر است.

کتاب درباره جنایتی است که در مارس 1997 رخ می دهد. یک زن گلوی خود را پشت یک بار در کارتر کراسینگ می سی سی می برد و دقیقا درست در پایین جاده یک پایگاه عظیم ارتش است. سوال این جا است که آیا قاتل یک مرد محلی است یا او یک سرباز است؟

جک ریچر، هنوز یکی از مسئولان پلیس ارتش است. او به صورت مخفی به محل اعزام می گردد. کلانتر این شهرستان یک دریانورد سابق ایالات متحده است و همچنین یک زن بسیار زیبا. تحقیقات کلانتر به هیچ کجا نمی رسد. آیا پنتاگون سر راه او سنگ می اندازد؟ و یا آیا او واقعا نمی خواهد قاتل را پیدا کند؟

یک زن جوان مرده است و شواهد محکمی به سربازی در پایگاه نظامی در این نزدیکی اشاره می کند. اما آن سرباز در واشنگتن دوستان قدرتمندی دارد. ریچر با کلانتر محلی الیزابت دورو ملاقات می کند که عطش برای برقرار ساختن عدالت و اشتها برای پی بردن به اسرار را دارد. اما آنها نمی توانند به یکدیگر اعتماد کنند ولی با اکراه به هم می پیوندند. در ادامه داستان، پس از این که ریچر متوجه بی نتیجه بودن پرونده های پیشین می گردد، پیامی از پنتاگون به دستش می رسد که معین کننده هویت قاتل است. اما نتیجه تحقیقات ریچر چیز دیگری است. بنابراین ریچر تصمیم می گیرد خودش برای برقراری عدالت اقدام کند.

11. دشمن

کتاب دشمن، اثر لی چایلد و با ترجمه محمد عباس آبادی توسط انتشارات تندیس در 570 صفحه برای علاقه مندان فارسی زبان به چاپ رسیده است. این رمان، هشتمین رمان از مجموعه داستان ­های جک ریچر است.

گفتنی است کتاب دشمن تا به امروز پیروز به کسب جوایز متعددی از جمله، جایزه مهارت ادبی در ژانر جنایی از Nero Award و جایزه بهترین رمان سال از Barry Award و نامزد جایزه بهترین کتاب جنایی سال از Dilys Award شده است.

اگرچه کتاب در سال 2004 منتشر شد، ولی وقایع آن در سال 1990 اتفاق می افتد. زمانی که دیوار برلین فروریخته و جنگ سرد در شرف اتمام است، به جک ریچر اطلاع می دهند که یک مقام عالی رتبه ارتش ایالات متحده به قتل رسیده و هنگامی که ریچر برای دادن خبر قتل به سراغ خانواده مقتول می رود، با جنازه ای دیگر روبرو می گردد، جنازه همسر ژنرال. ریچر برای یافتن پاسخ کنکاش خود در ارتش آمریکا را آغاز می کند. این، خاتمه یک دوران نیست، بلکه آغاز یک جریان است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

12. غریبه ای در شهر

کتاب غریبه ای در شهر، اثر لی چایلد با ترجمه محمد عباس آبادی توسط انتشارات تندیس در 576 صفحه به چاپ رسیده است. جک ریچر در تمام رمان های پیشین از دردسر فراری بوده ولی در غریبه ای در شهر بر اساس شخصیت یک دنده اش در دل دردسری عظیم می رود.

در رمان غریبه ای در شهر، دو شهر دورافتاده در کلرادو با نام های هوپ و دیسپِر وجود دارد که در میان این دو شهر چیزی جز جاده ای دوازده مایلی به چشم نمی خورد. جک ریچر، مردی بدون ترس به جنگ با شهری می رود که قصد جانش را کرده است. ریچر اصلا توقع چنین اتفاقی را نداشت. او تنها داشت از دیسپِر رد می شد و سرش به کار خودش گرم بود. اما چند دقیقه پس از حضور او در این شهر، شخصی بالا رتبه به بیمارستان منتقل می گردد و ریچر با رفتن به شهر هوپ، خود را آماده نبرد با سازمانی می کند که در مکانی صنعتی و حصاربندی شده، کارهایی انجام می دهد که باید از چشم بقیه پنهان بماند. جک ریچر همانند همیشه با استفاده از هوش و مهارت کم نظیر خود، درگیر داستانی فوق العاده هیجان انگیز شده است.

در قسمتی از کتاب می خوانیم:

13. یک شلیک

کتاب یک شلیک اثر لی چایلد با ترجمه محمد عباس آبادی توسط انتشارات تندیس در 503 صفحه به چاپ رسیده است. این کتاب نهمین کتاب از مجموعه جک ریچر است که در سال 2005 منتشر شده و پس از فروشی فوق العاده و کسب نظر مثبت منتقدین، نظر هالیوود را نیز به خود جلب کرد. در سال 2012 فیلمی بر اساس آن و با بازی تام کروز ساخته شد و با فروشی 218 میلیون دلاری، ساخت فیلم های بعدی بر اساس این مجموعه را تضمین کرد.

چایلد تا به امروز 22 عنوان کتاب از سری داستان های جک ریچر نوشته است. قتلگاه، تا پای مرگ، قلاب، آخرین مهمان، اکو در آتش، سوءقصد، وسوسه انتقام، دشمن، یک شلیک، راه سخت، بدشانسی و دردسر، غریبه ای در شهر، دوازده نشانه، 61 ساعت، لانه زنبور، رابطه و تحت تعقیب عناوین 17 کتابی هستند که پیش از این، در قالب این مجموعه چاپ شده اند.

داستان درباره شش شلیکی است که رخ داده و پنج مرده بر جای مانده و یکی از شهرهای مرکزی به حالت وحشت افتاده است. اما در طی چند ساعت پلیس ها آن را حل کرده اند به جز یک چیز. مرد متهم می گوید شما فرد اشتباهی گرفتید. سپس می گوید، برای من ریچر را بیاورید. کسی نمی داند او از چه حرف می زند، اما به زودی خواهند فهمید، چون ریچر در راه ایندیاناست.

در بخشی از داستان می خوانیم:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 807

به "13 کتاب هیجان انگیز از لی چایلد؛ خالق مجموعه کتاب های جک ریچر" امتیاز دهید

1 کاربر به "13 کتاب هیجان انگیز از لی چایلد؛ خالق مجموعه کتاب های جک ریچر" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 کتاب هیجان انگیز از لی چایلد؛ خالق مجموعه کتاب های جک ریچر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید