26 هزار شغل جدید برکت در استان کرمان

به گزارش مجله یگانه، خبرگزاری خبرنگاران- با انعقاد دو تفاهم نامه، تعداد مشاغل جدید بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان کرمان به بیش از 26 هزار شغل در سال 1400 می رسد.

26 هزار شغل جدید برکت در استان کرمان

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت با اعلام این خبر اضافه نمود: با انعقاد دو تفاهم نامه جدید در استان کرمان، امسال 8 هزار و 750 طرح اشتغال زایی اجتماع محور در این استان راه اندازی می شود که ایجاد 26 هزار و 250 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای متقاضیان به دنبال خواهد داشت.

مرتضی نیازی با اشاره به حضور و فعالیت بنیاد برکت در سراسر استان کرمان گفت: برای سال 1400 ایجاد 5 هزار طرح اشتغال زایی را پیش بینی کرده بودیم که با انعقاد دو تفاهم نامه جدید، تعداد طرح ها افزایش یافته و به 8 هزار و 750 طرح رسیده است.

وی درباره مفاد این دو تفاهم نامه نیز شرح داد: تفاهم نامه اول به ارزش 500 میلیارد ریال میان بنیاد برکت، استانداری کرمان و مس سرچشمه و با هدف ایجاد یک هزار و 250 طرح اشتغال زایی منعقد شده است. قرارداد دوم هم برای راه اندازی 2 هزار و 500 طرح اشتغال زایی جدید میان بنیاد برکت، استانداری، سازمان های جهاد کشاورزی و مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان و بانک قرض الحسنه مهر به ارزش یک هزار میلیارد ریال به امضا رسیده است.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت، 50 مجری و تسهیل گر این بنیاد فرآیند اشتغال زایی در مناطق محروم و روستایی استان کرمان را پیگیری می کنند.

نیازی شرح داد: تا پایان سال گذشته شش شهرستان راور، نرماشیر، ریگان، عنبرآباد، فهرج و کوهبنان زیر پوشش فعالیت های اشتغال زایی بنیاد برکت قرار داشتند که امسال به تمامی شهرستان های استان افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تا به امروز راه اندازی 2 هزار و 610 طرح اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم و کم برخوردار استان کرمان محقق شده که فراهم آمدن فرصت های کسب و کار برای نزدیک به 8 هزار نفر را به دنبال داشته است.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت در تشریح رسته های شغلی اولویت دار در استان کرمان نیز گفت: با توجه به مزیت ها و پتانسیل های هر منطقه، پرورش دام سبک، فرش دستبافت، مشاغل فنی و خدماتی، پرورش شتر، صنایع دستی و دام سنگین از جمله رسته های در اولویت برای مشاغل جدید در سال 1400 هستند.

نیازی با اشاره به اشتغال زایی بنیاد برکت در مناطق محروم و روستایی کشور خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته، 100 هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور در 7 هزار و 575 روستا و 276 شهرستان در سراسر کشور راه اندازی شده که با ایجاد 300 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم همراه بوده است.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز 3 هزار و 603 طرح در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه گذاری 5 هزار و 164 میلیارد ریال در مناطق محروم استان کرمان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1118

به "26 هزار شغل جدید برکت در استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 هزار شغل جدید برکت در استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید