اعلام لیست تازه کشورهای ویژه و پرخطر برای ورود مسافر به ایران

به گزارش مجله یگانه، تهران(پانا)- لیست نو کشورهای ویژه و پرخطر برای ورود مسافر به کشور از نظر سویه های جهش یافته ویروس کرونا اعلام شد.

اعلام لیست تازه کشورهای ویژه و پرخطر برای ورود مسافر به ایران

به گزارش ایرنا، براساس بخشنامه ابلاغ شده به وسیله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به فرودگاه ها، کشورها از نظر سویه های جهش یافته در گردش کووید-19 به سه دسته ویژه یا با گردش بالای سویه جهش یافته ویروس کرونا، کشورهای پرخطر یا با شیوع بالای بیماری و سایر کشورها تقسیم بندی شده اند.

براین اساس پذیرش مسافر هوایی از کشورهای ویژه شامل بوتسوانا، اسواتینی، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، آفریقای جنوبی و زیمبابوه به طور مستقیم و غیرمستقیم تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

بعلاوه تا اطلاع ثانونی تمامی مسافران ایرانی وارده از این کشورها ضروری است تا از بدو ورود دست کم به مدت 14 روز در شرایط قرنطینه اقامت داشته و حق خروج ندارند. در این مدت نیز 3 نوبت آزمایش پی.سی.آر از این مسافران به عمل خواهد آمد.

بعلاوه با وجودی که سفرهای مستقیم و غیرمستقیم از 59 کشور عضو کشورهای پرخطر، برقرار است اما مسافران ورودی از این کشورها علاوه بر ارائه تست منفی پی.سی.آر کرونا با مهلت مقرر (کمتر از 72 ساعت از صدور نتیجه) و گواهی انجام دو نوبت واکسیناسیون کرونا (که دست کم دو هفته از تاریخ انجام آن سپری شده باشد) را باید داشته باشند.

لیست این 59 کشو به توضیح مندرج در بخشنامه وزارت بهداشت است.

برای اتباع ایرانی که واکسن دریافت نکرده اند یا واکسیناسیون ناقص دارند در بدو ورود آزمایش پی.سی.آر مجدد انجام خواهد شد(با دریافت هزینه تست) و تا اخذ جواب آزمایش در قرنطینه اعلام شده خواهند بود.

براین اساس بعلاوه مسافران ورودی از سایر کشورها نیز منع تردد سفر ندارند و با ارائه تست پی.سی.آر منفی با مهلت مقرر یا گواهی واکسیناسیون می توانند وارد کشور شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1460

به "اعلام لیست تازه کشورهای ویژه و پرخطر برای ورود مسافر به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام لیست تازه کشورهای ویژه و پرخطر برای ورود مسافر به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید