تأکید عبدالمهدی بر عدم خروج الحشد الشعبی از بغداد

به گزارش مجله یگانه، نخست وزیر مستعفی و رئیس دولت پیشبرد امور عراق ضمن تکذیب خروج نیروهای الحشد الشعبی از بغداد، دستور داده تا مراکز الحشد الشعبی در پایتخت باقی بمانند.

تأکید عبدالمهدی بر عدم خروج الحشد الشعبی از بغداد

به گزارش گروه بین الملل مجله یگانه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور عراق در فرمانی خلاف فشارهای کشورهای غربی، تأکید کرده است که الحشد الشعبی در بغداد باقی می ماند، اما در مسائل امنیتی مشارکت نخواهد داشت.

به نوشته خبرگزاری عراقی واع، عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ضمن اعلام این خبر، گفت: این موضوع فقط به بخش امنیتی مربوط می شود و مراکز الحشد الشعبی در داخل پایتخت باقی می مانند.

این در حالی است که ظهر دوشنبه یک منبع وابسته به وزارت دفاع عراق مدعی شده بود که شورای امنیت ملی این کشور (شامل نخست وزیر و وزرای کشور، اطلاعات و دفاع) تصمیم به خروج فوری همه نیروهای وابسته به سازمان الحشد الشعبی از بغداد گرفته است.

به گفته منبع مذکور این تصمیم در پی فشارهای فرانسه، انگلیس و آلمان به عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق و رئیس دولت پیشبرد امور برای خروج الحشد الشعبی از بغداد گرفته شده است. (جزئیات بیشتر)

وزارت خارجه عراق نیز روز دوشنبه سفرای چهار کشور کانادا، فرانسه، آلمان و انگلیس را در اعتراض به دخالت این کشورها در امور داخلی عراق احضار کرد.

وزارت خارجه عراق گفت که مأموریت این سفرا در بغداد، باید تقویت روابط و ایجاد منافع مشترک بدون دخالت در امور داخلی عراق باشد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 109

به "تأکید عبدالمهدی بر عدم خروج الحشد الشعبی از بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید عبدالمهدی بر عدم خروج الحشد الشعبی از بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید