خبرنگاران منابع اینترنتی در صورت سانسور رسانه های روسی مجازات می شوند

به گزارش مجله یگانه، مسکو - خبرنگاران - لایحه ای در دومای روسیه در حال آنالیز است که براساس آن منابع اینترنتی خارجی در صورت سانسور اخبار و محصولات فیلم رسانه های روسی مجازات می شوند.

خبرنگاران منابع اینترنتی در صورت سانسور رسانه های روسی مجازات می شوند

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری ریانووستی به نقل از یک مقام روس آشنا به متن این لایحه قانونی نوشت: این لایحه امروز (پنجشنبه) برای آنالیز به دومای روسیه ارائه می گردد.

سازمان فدرال نظارت بر ارتباطات جمعی روسیه موسوم به روس کوم نادزور پیشتر از مجلس روسیه خواسته بود تا تدابیری را برای دفاع از رسانه های روسی در برابر سانسور منابع اینترنتی خارجی اتخاذ کند.

الکساندر خینشتین رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی دومای روسیه به تازگی گفته بود که مجلس روسیه قانونی را برای مجازات منابع اینترنتی خارجی به دلیل سانسور رسانه های روسی تدوین می نماید و این مجازات ها شبکه های اجتماعی خارجی سانسور کننده را هم شامل می گردد.

لایحه قانونی برای مجازات منابع اینترنتی خارجی را چند فراکسیون دومای روسیه تدوین نموده اند.

این مجازات ها شامل قطع موقت دسترسی به منابع اینترنتی خارجی و پرداخت جریمه نقدی خواهد بود.

تدابیری که در خصوص منابع اینترنتی خارجی سانسور کننده اعمال می گردد با وزارت خارجه روسیه نیز هماهنگ خواهد شد.

در سالهای اخیر روسیه بارها از منابع اینترنتی خارجی از جمله سامانه گوگل بخاطر سانسور رسانه های روسیه انتقاد نموده است و بعضی از این منابع محکوم به پرداخت جریمه های نقدی شده اند.

گوگل مرداد ماه گذشته به حکم دادگاه مسکو به پرداخت یک میلیون و 500 هزار روبل (20 هزار دلار) به عنوان جریمه نقدی محکوم شد.

آخرین مورد از این دست، یک ماه پیش رخ داد و سامانه یوتیوب فیلم پخش شده از سوی شبکه تلویزیونی راشاتودی را سانسور و از دسترسی به این فیلم جلوگیری کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 839

به "خبرنگاران منابع اینترنتی در صورت سانسور رسانه های روسی مجازات می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران منابع اینترنتی در صورت سانسور رسانه های روسی مجازات می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید