روسیه 18 کارمند اتحادیه اروپا را اخراج کرد

به گزارش مجله یگانه، وزارت خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای گفت که در اقدامی متقابل، 18 کارمند در نمایندگی اتحادیه اروپا در مسکو را عناصر نامطلوب اعلام کرده است.

روسیه 18 کارمند اتحادیه اروپا را اخراج کرد

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد تصمیم گرفته در اقدامی متقابل تا 18 کارمند در کنندگی اتحادیه اروپا در مسکو را اخراج کند.

به گزارش راشاتودی، وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود گفت که روز جمعه ماکوس ادیگیر ریاست کنندگی اتحادیه اروپا در روسیه را احضار کرده و اعتراض شدید خود به تصمیم غیرقابل قبول اتحادیه اروپا در اخراج 19 نفر از اعضای کنندگی روسیه در اتحادیه اروپا را ابراز داشت.

وزارت خارجه روسیه، اتحادیه اروپا را مسئول نابودی سیستماتیک ساختار گفت وگو و همکاری دو جانبه ای که طی چند دهه ساخته شوده بود، خاطرنشان کرد.

وزارت خارجه روسیه بر ضرورت پایبندی اتحادیه اروپا به کنوانسیون وین درباره روابط بین الملل تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: در واکنش به گام های غیردوستانه اتحادیه اروپا، 18 کارمند در کنندگی اتحادیه اروپا در روسیه، عناصر نامطلوب توصیف شده و باید در سریعترین زمان ممکن، اراضی روسیه را ترک کنند.

وزارت خارجه جمهوری مقدونیه شمالی روز جمعه خاطرنشان کرد که شش دیپلمات سفارت روسیه در این کشور را عنصر نامطلوب تشخیص داده است.

امروز سرگئی بازدنیکین سفیر مسکو در مقدونیه شمالی به وزارت خارجه این کشور احضار و یادداشتی به وی تحویل داده شده است که براساس آن شش دیپلمات روس را عنصر نامطلوب اعلام کرده اند.

مقدونیه شمالی پیش از این نیز 5 دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کرده بود.

براساس این گزارش، به سفیر روسیه گفته شده است که این شش دیپلمات در فعالیتهایی دخیل هستند که برخلاف کنوانسیون وین درباره روابط دیپلماتیک است و باید خاک مقدونیه شمالی را طی 5 روز آینده ترک کنند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1562

به "روسیه 18 کارمند اتحادیه اروپا را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 18 کارمند اتحادیه اروپا را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید