رونق صنایع دستی تلاشی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

به گزارش مجله یگانه، خبرنگاران/فارس معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری فارس اعتقاد دارد که توجه به رونق صنایع دستی به معنای تحقق شاخص های مد نظر در اقتصاد مقاومتی است.

رونق صنایع دستی تلاشی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، یدالله رحمانی صبح سه شنبه 28 دیماه در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره نوآوری و خلاقیت در طراحی محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی، در شیراز، گفت: امروز که توسعه بخش در بخش کشاورزی به دلیل خشکسالی، با محدودیت روبرو شده است، باید به سایر ظرفیت های استان فارس با هدف رسیدن به توسعه توجه بیشتری داشت.

رحمانی با تصریح اینکه گردشگری یکی از ظرفیت های مهم استان فارس در تمام حوزه های مذهبی، تاریخی، طبیعی و ... است، گفت: بخش گردشگری می تواند با سرانه سرمایه گذاری کمتر زمینه رونق را مالی را فراهم کند.

معاون استانداری فارس یکی از الزامات توسعه گردشگری را پرداختن به صنایع دستی و رونق این حوزه دانست و گفت: یکی از الزامات ایجاد حرکت جدی در بخش گردشگری موضوع صنایع دستی است.

او گفت: اگر بتوانیم با خلاقیت در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی، رونق بخش گردشگری را دنبال کنیم، خلاء کمرنگ شدن تاثیر کشاورزی در اقتصاد استان را جبران خواهیم کرد.

رحمانی همچنین با اشاره به یک ساله شدن برجام، گزارش ها را نشان دهنده ایجاد فضایی خوب دانست و گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی یکی از محورهای تحقق این هدف، گردشگری و صنایع دستی است.

او گفت: توجه به صنایع دستی از سه منظر می تواند بسترساز تحقق اقتصاد مقاومتی باشد، اول اینکه در اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت های دورنی اقتصاد مورد تاکید واقع شده است و علاوه بر آن ظرفیت های بیرونی اقتصاد باید مد نظر قرار گیرد و به بهره وری نیز توجه گردد.

رحمانی با بیان اینکه اکنون در فارس از 200 فعالیت در حوزه صنایع دستی، 117 حوزه فعال است، گفت: پرداختن به صنایع دستی با توجه به شاخصه های خلاقیت و نوآوری می تواند استفاده از ظرفیت درونی و نگاه به ظرفیت های بیرونی و توجه به بهره وری را مورد توجه قرار دهد.

به گزارش خبرنگاران، صبح سه شنبه 28 دیماه نخستین جشنواره نوآوری و خلاقیت در طراحی صنایع دستی در اتاق بازرگانی شیراز شروع به کار کرد.

این جشنواره که چهار روز ادامه خواهد داشت، شامل بخش های کارگاهی، ورک شاپ های آموزشی، نمایشگاه و ... است که تا ظهر آدینه ادامه خواهد داشت.

در حاشیه افتتاحیه این جشنواره، از سه کتاب و نمایشگاه صنایع دستی، رونمایی شد.

نشست های تخصصی هویت شناسی شیراز، طراحی و بسته بندی محصولات صنایع دستی، اشتغال پایدار در هنرهای سنتی و صنایع دستی و اقتصاد هنر و نوآوری در صنایع دستی و ورکشاپ تخصصی صنایع دستی، از برنامه های امروز و روزهای آینده این جشنواره اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 359

به "رونق صنایع دستی تلاشی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق صنایع دستی تلاشی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید