سازمان بهداشت جهانی: همه فرضیه ها درباره منشاء کرونا مطرح است

به گزارش مجله یگانه، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، تدروس آدهانوم رئیس سازمان بهداشت جهانی می گوید همچنان همه فرضیه ها در کوشش برای یافتن منشاء کووید 19، مطرح است.

سازمان بهداشت جهانی: همه فرضیه ها درباره منشاء کرونا مطرح است

این در حالی است که تیم کارشناسی سازمان بهداشت جهانی که به چین سفر نموده بود، در نخستین جمع بندی خود از نتایج تحقیق چهار هفته ای در باره منشاء این ویروس، اظهار داشت اینکه کرونا از آزمایشگاه شهر ووهان به بیرون درز نموده باشد بعید است- اظهارنظری که با واکنش سرد و بدبینانه آمریکا روبرو شد.

ووهان نخستین مکانی است که همه گیری کرونا از آنجا شروع شد و دولت قبلی واشنگتن کوشش داشت با سیاسی کردن این موضوع، دولت پکن را به بی مسئولیتی و پنهانکاری در قبال سلامت نوع بشر متهم کند.

آدهانوم در توجیه جدیدترین موضع گیری خود درباره منشاء کرونا اضافه نمود: بعضی سوال ها درباره اینکه چرا بعضی فرضیه ها رد شده، مطرح است. تاکید می کنم که همچنان همه فرضیه ها باز هستند و به تجزیه و مطالعه بیشتری احتیاج دارند.

وی اضافه نمود: شاید بخشی از کار خارج از دایره وظایف معین شده در این ماموریت باشد. همواره هم گفته ایم که این مأموریت به یافتن پاسخ همه پرسش ها منجر نخواهد شد. اما به یافته های مهمی دست یافته ایم که ما را به فهم منشاء کووید 19 نزدیک تر می نماید.

این در حالی است که دولت جدید واشنگتن خواهان انجام تحقیقاتی مستقل از سازمان بهداشت جهانی است.

بهانه واشنگتن برای طرح چنین ادعایی آن است که در زمان تشکیل تیم سازمان بهداشت جهانی، آمریکا به دلیل خروج از این نهاد، در برنامه ریزی و اجرای تحقیق پیرامون منشاء کرونا نقشی نداشته و ادعا می گردد اکنون که دولت بایدن مجدداً به سازمان بهداشت جهانی پیوسته، اینکه آمریکا تیم حقیقت یاب خودش را تشکیل دهد؛ امری لازم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 995

به "سازمان بهداشت جهانی: همه فرضیه ها درباره منشاء کرونا مطرح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: همه فرضیه ها درباره منشاء کرونا مطرح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید