شناسایی نقاط حادثه خیز مرکز برای مدیریت سیلاب های احتمالی

به گزارش مجله یگانه، تهران (پانا) - معاون امور منطقه ها شهرداری مرکز از شناسایی نقاط حادثه خیز شهر تهران برای آب گرفتگی معابر و مدیریت سیلاب های احتمالی در صورت وقوع بارش های پاییزی خبر داد.

شناسایی نقاط حادثه خیز مرکز برای مدیریت سیلاب های احتمالی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، حسین نظری با اشاره به سیل اخیر امامزاده داوود و اقدامات شهرداری تهران در این باره گفت: چند روز قبل از سیل امامزاده داوود هشدارهای هواشناسی اعلام کرده بود که بارش های سیل آسایی در شمال تهران روی می دهد. به همین دلیل به تمامی منطقه ها 22گانه شهر تهران نیز اخطارها در خصوص لایروبی انهار، جوی ها و مسیل ها انجام و نقاط آبگیر شهر تهران نیز شناسایی و تمهیداتی در این زمینه در نظر گرفته شد.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در زمان باران های سیل آسای کشور اتفاق خاصی برای شهر تهران روی نداد و بحران خاصی را در این باره در مرکز تجربه نکردیم، افزود: اقدام دیگری که روز قبل از بارش های اخیر انجام شد، اعلام اخطارهای مکتوب به مالکان و بهره برداران مراکز تفریحی در منطقه ها کوهستانی از سوی شهرداران منطقه ها بود و طی رصدهایی که کارشناسان معاونت امور منطقه ها و بنده انجام دادیم، این ابلاغ های کتبی رویت شد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه خواهش ما از مالکان برخی از رستوران ها و مراکز تفریحی در نقاط حادثه خیز شهر تهران این است که به اخطارهای شهرداری تهران در این زمینه توجه کنند، ادامه داد: متاسفانه در امامزاده داوود به دلیل بی توجهی ای که برخی از مالکان به اخطارها کردند، جان هموطنانمان به خطر بیفتد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مردم به این اخطارها توجه نکنند، بحران بارش های سیل آسا جبران ناپذیر خواهد بود، بیان نمود: شهرداری تهران برای وقوع بارش های احتمالی فصل پاییز نیز اقدام به شناسایی نقاط حادثه خیز شهر تهران کرده است و این اطلاعات در اختیار شهرداران منطقه ها 22گانه قرار داده شده تا قبل از شروع فصل بارش های فصلی تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

نظری با بیان اینکه شهر تهران برای بارش های فصلی پاییز آماده است، یادآور شد: یکی از نقاطی که می تواند در صورت بارش باران های سیل آسا خطر آفرین باشد، گودهای شهر تهران است که از سازمان های مربوطه مانند معاونت فنی و عمران و شهرسازی درخواست کرده ایم تا نسبت به بررسی ایمنی این گودها و یا ابلاغ تذکرات لازم به مالکان گودهای ناایمن اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1637

به "شناسایی نقاط حادثه خیز مرکز برای مدیریت سیلاب های احتمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی نقاط حادثه خیز مرکز برای مدیریت سیلاب های احتمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید