طالبان ارائه پیشنهاد صلح به دولت افغانستان را تکذیب کرد

به گزارش مجله یگانه، سخنگوی طالبان بعد از ظهر امروز اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر اینکه این گروه ظرف یک ماه پیشنهاد صلح خود را به دولت افغانستان ارائه می کند، تکذیب کرد.

طالبان ارائه پیشنهاد صلح به دولت افغانستان را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نعیم وردک سخنگوی طالبان، خبر منتشر شده از سوی رویترز و برخی از رسانه های دیگر مبنی بر اینکه این گروه ظرف یک ماه پیشنهاد صلح خود را به دولت افغانستان ارائه می کند، تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وردک گفت: در برخی رسانه ها اخبار بی اساسی وجود دارد که امارت اسلامی برای صلح برنامه یا برنامه ای تنظیم کرده و ماه آینده آن را به دولت کابل تحویل خواهد داد. چنین چیزی وجود ندارد.

صبح امروز رویترز به نقل از ذبیح الله مجاهد، گزارش داد که طالبان در حال تهیه پیش نویس صلح برای تحویل به دولت افغانستان در جریان مصاحبه ها طی ماه آینده است.

مجاهد در این باره گفته بود: در روز های پیش رو، مذاکرات صلح و فرایند آن سرعت بیشتری به خود می گیرد و انتظار می رود (مصاحبهها) که طبیعتاً پیرامون طرح صلح خواهد بود؛ وارد مرحله مهمی شود.

احتمالاً یک ماهی طول خواهد کشید تا طرفین پیشنهاد های مکتوب خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. اگر چه طالبان در میدان نبرد دست برتر را دارد؛ اما درباره مذاکره و مصاحبه هم خیلی جدی است.

از سوی دیگر، ناجیه انوری سخنگوی وزارت صلح افغانستان با تائید این مطلب که مذاکرات بین الافغانی از سر گرفته شده است؛ گفت: پیش بینی این موضوع که طالبان ظرف یک ماه پیشنهاد کتبی خود را ارائه خواهد داد؛ سخت است. اما اجازه بدهید که مثبت اندیش باشیم. امیدواریم که طالبان این اقدام را انجام دهد تا نهایتاً به خواسته شان پی ببریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 1243

به "طالبان ارائه پیشنهاد صلح به دولت افغانستان را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان ارائه پیشنهاد صلح به دولت افغانستان را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید