عکس مبعث پیامبر (کارت پستال، عکس نوشته، عکس پروفایل)

به گزارش مجله یگانه، در این مطلب مجموعه ای از عکس های عید مبعث با مضامین متفاوتی از جمله عکس مبعث پیامبر، عکس پروفایل عید مبعث، عکس نوشته مبعث پیامبر، عکس نوشته عید مبعث مبارک و... را برای شما تهیه نموده ایم. امیدواریم از این مجموعه لذت ببرید و از فضایل این ایام بهره مند شد.

عکس مبعث پیامبر (کارت پستال، عکس نوشته، عکس پروفایل)

خبرنگاران | سرویس سرگرمی - مبعث یعنی واقعه برانگیخته شدن آخرین فرستاده خدا به پیغامبری در روز 27 رجب سال چهلم عام الفیل برابر با 610 میلادی رخ داد. عکس های مربوط به مبعث پیغامبر نشان از عشق به پیغامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) دارد. با ارسال عکس نوشته تبریک عید مبعث برای دوستان و آشنایان و انتخاب عکس پروفایل مبعث عشق و مودت خود را به رسول خدا نشان دهید.

عکس نوشته عید مبعث

روزی حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و صلم) در غار حرا مشغول عبادت بودند. به آیات خداوند در زمین و آسمان می اندیشیدند و او را به بزرگی می ستودند. فرشته وحی نازل شد و گفت: بخوان. حضرت محمد(ص) فرمودند: من خواندن نمی دانم. جبرئیل گفت:

اِقْرَاْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذی خَلَقَ * خَلَقَ الْاِنسانَ مِنْ عَلَقَ * اِقْرَا وَ رَبُّکَ الْاَکْرَمُ * اَلَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ...

و آن حضرت خواندند به نام پروردگار بلندمرتبه...

و این گونه محمد(ص) به پیغامبری از سوی خداوند برگزیده شد؛ تا راستا تاریخ را عوض کند و جهان را از سیاهی نجات دهد. همین که پیغامبری به این عظمت از میان اعراب جاهل در همه قرون و اعصار برانگیخته شده، خود معجزه است.

امام اول شیعیان، یار و یاور پیغامبر و جانشین برحق ایشان حضرت علی (ع) درباره بعثت می فرماید:

خداوند با بعثت او کینه ها را مدفون ساخت، و آتش خصومت ها را خاموش نمود. میان یاران را (به خاطر ایمان) بدو الفت داد، و میان خویشاوندان (به خاطر کفر) جدایی افکند. ذلیلان را عزیز کرد و عزیزان را ذلیل، و حقایق را گاه به سخن آشکار نمود و گاه به خاموشی.(خطبه 95 نهج البلاغه)

ایضاً حضرت علی علیه السلام در خطبه 89 نهج البلاغه می فرماید:

خدا پیغامبر اسلام را هنگامى مبعوث فرمود که از زمان بعثت پیغامبران پیشین مدّت ها گذشته، و ملّت ها در خواب عمیقى فرو خفته بودند. فتنه و فساد جهان را فرا گرفته و اعمال زشت رواج یافته بود. آتش جنگ همه جا زبانه مى کشید و جهان، بى نور و پر از مکر و فریب گشته بود. برگ هاى درخت زندگى به زردى گراییده و از میوه آن خبرى نبود، آب حیات فروخشکیده و نشانه هاى راهنمایی کهنه و ویران شده بود. پرچم هاى هلاکت و گمراهى آشکار و جهان با قیافه زشتى به مردم مى نگریست، و با چهره اى عبوس و غم آلود با اهل جهان روبرو مى گشت. میوه درخت جهان در جاهلیّت فتنه، و خوراکش مردار بود، در درونش وحشت و اضطراب، و بر بیرون شمشیرهاى ستم حکومت داشت.

پیغامبری ات مبارک ای خوش اخلاق ترین مردمان و پاکدامن ترین انسان ها. برگزیده شدنت به پیغامبری مبارک که پیغام تو که صلح و دوستی است. سخنان زیبایت گوارای وجود آنان که به تو خالصانه عشق می ورزند و عیدانه شان توحید و یکتاپرستی است.

محمد(ص) مأمور شد مردم را به پروردگار خویش بخواند؛ پروردگاری که جهان را آفرید، آدمی را آفرید، آنچه را نمی دانست بدو آموخت و فلسفه مبعث پیغامبر همین قدر ساده، ناب و مطابق فطرت پاک انسان ها است.

جبرئیل گفت: ای محمد! بخوان به نام پروردگارت که آفرید. پس جبرئیل، رسالت خود را به انجام رسانید و به آسمان ها بالا رفت و محمد نیز از کوه فرود آمد. در این هنگام، خداوند، کوه ها، صخره ها و سنگلاخ ها را به سخن آورد، به گونه ای که به هر کدام می رسید، ادای احترام می کردند و می گفتند:

السلام علیک یا حبیب اللّه، السلام علیک یا ولیَّ اللّه، السلام علیک یا رسولَ اللّه

عکس پروفایل عید مبعث پیغامبر

نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت

به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد

در نورباران جشن مبعث چقدر زیباست عکس نام محمد رسول الله و چه بی اندازه دلنشین است ذکر صلوات بر محمد و آل گرامی اش؛

صَلَواتُ اللهِ وَ صَلَواتُ مَلائِکَتِهِ وَ أنْبِیائِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جَمیعِ خَلْقِهِ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ السَّلامِ عَلَیْهِ وَ رَحَمهُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

ماه فرو ماند از جمال محمد

سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلک را کمال و منزلتی نیست

در نظر قدر با کمال محمد

محمد(ص) مایه رحمت برای همه بشریت است و مگر می گردد شناخت پیغامبری را که مهر، امید و عاطفه جهان از او سرچشمه می گیرد ولی دوستش نداشت؟

من حضرت محمد(ص) را دوست دارم.

بعثت درحقیقت، نقطه شروعین اسلام است چراکه دین اسلام که در سال های نخستین خود با پیروانی اندک و در شرایط سخت شروع شد، بعدها در سراسر جهان انتشار یافت و دل های فراوان را به سوی خود جذب کرد.

عید مبعث بر تمام مسلمانان جهان مبارک...

آن همه شور و سرور، بار سنگین رسالت، نزول فرشته وحی و غلغله در آسمان ها و زمین؛ همه و همه به خاطر این بود که این پیغام به دورترین نقطه زمین برسد:

لا اله الا الله، محمد رسول الله

گروه سرگرمی خبرنگاران تبریک صمیمانه عید مبعث را به مخاطبانش تقدیم می دارد و امیدوار است همگی بتوانیم پیروان راستین پیغامبر اسلام باشیم.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 950

به "عکس مبعث پیامبر (کارت پستال، عکس نوشته، عکس پروفایل)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس مبعث پیامبر (کارت پستال، عکس نوشته، عکس پروفایل)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید