هدف از تحریم بلاروس فقط فشار مالی نیست

به گزارش مجله یگانه، به گزارش خبرنگاران، حساب کاربری وزارت خارجه آلمان در توئیتر جمله ای را از هایکو ماس درباره تحریم های اتحادیه اروپا علیه بلاروس منتشر نموده است.

هدف از تحریم بلاروس فقط فشار مالی نیست

در این توئیت آمده است: هایکو ماس درباره تحریم های بلاروس می گوید: این تحریم ها درباره فشار مالی نیستند، ما می خواهیم بطور ویژه کسانی را که مسئول این انتخابات بوده اند و از اهرم زور و سرکوب علیه معترضین استفاده نموده اند هدف قرار دهیم.

اتحادیه اروپا به موجب اعتراضات در بلاروس تحریم هایی را علیه این کشور در نظر گرفته است. معترضین معتقد به تقلب در انتخابات هفته گذشته هستند.

اعتراض های خیابانی به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بلاروس از یکشنبه گذشته و به دنبال اعلام پیروزی الکساندر لوکاشنکو با کسب نزدیک به 80 درصد آراء شروع شد.

در همین رابطه روز گذشته لوکاشنکو در اظهاراتی عنوان داشت که بلاروس با انقلاب رنگی روبرو است.

واژه انقلاب رنگی به مجموع اقداماتی که از سوی کشورهای غربی برای براندازی حکومت ها در کشورهای استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی به کار گرفته می شود، اطلاق می شود.

لوکاشنکو با بیان این حرف و ذکر این مطلب که انقلاب رنگی در بلاروس فقط منحصر به بلاروس نشده و از مرزهای این کشور فراتر می رود خواهان یاری از سوی روسیه شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 693

به "هدف از تحریم بلاروس فقط فشار مالی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف از تحریم بلاروس فقط فشار مالی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید