مناقشه بر سر تلاش یک نماینده کنگره آمریکا برای وارد کردن سلاح به مجلس

به گزارش مجله یگانه، پلیس کنگره آمریکا در حال تحقیق درباره این است که آیا اندی هریس، نماینده جمهوریخواه مجلس نمایندگان برای آوردن یک اسلحه به صحن این مجلس در روز پنجشنبه تلاش کرده است یا خیر.

مناقشه بر سر تلاش یک نماینده کنگره آمریکا برای وارد کردن سلاح به مجلس

به نقل از پایگاه هیل، مقامها به هافینگتون پست و سی بی اس بالتیمور تایید کردند: پلیس کنگره آمریکا در حال تحقیق درباره این مساله است.

در پی اغتشاشات مرگبار حامیان ترامپ در اوایل ماه جاری میلادی در کنگره آمریکا دستگاه های مغناطیس سنج و دیگر تدابیر امنیتی در اطراف آن نصب شده اند. یک گزارشگر هافینگتون پست شاهد بود که هریس هنگام تلاش برای ورود به کنگره در روز پنجشنبه دستگاه فلزیاب را خاموش کرده است.

بر اساس گزارش این رسانه، زمانی که یک افسر با یک فلزیاب دستی هریس را اسکن کرده، یک اسلحه در پهلوی هریس در حالی که توسط کتش پنهان شده بود کشف شده است. خبرنگار شاهد بود که یک افسر به یک مامور امنیتی علامت داد که هریس با خودش اسلحه دارد. یک مقام کنگره بعدا به این رسانه تایید کرد که هریس اسلحه حمل می کرده است.

دفتر هریس در پاسخ به درخواست برای اظهارنظر در بیانیه ای گفت: این کننده کنگره از آنجا که جان خودش و خانواده اش توسط یک فرد از بازداشت آزاد شده و در انتظار محاکمه تهدید شده، بنا به دلایل امنیتی هرگز تایید نمی کند که خودش یا هر کسی دیگری که با اوست به جهت دفاع شخصی اسلحه حمل می کنند. به عنوان یک مساله مربوط به اسناد عمومی، او مجوز حمله سلاح از مریلند دارد. و این کننده کنگره همواره از فلزیاب ها در مجلس کنندگان تبعیت می کند. این کننده کنگره هرگز با خودش در صحن مجلس کنندگان سلاح حمل نکرده است.

قانونگذاران آمریکایی بر اساس قانون مجاز به حمل سلاح در دفاترشان و در محوطه کنگره هستند اما آوردن سلاح توسط آنها به صحن مجلس ممنوع است.

هریس بر اساس گزارشها بعد از آنکه ورودش منع شد، از جان کاتکو، کننده جمهوریخواه نیویورک درخواست کرد تا تفنگ را از او تحویل بگیرد تا او بتواند وارد شده و رای بدهد. کاتکو آنطور که گفته شده از دریافت این سلاح خودداری کرده و گفت که مجوز ندارد.

طبق گزارش هافینگتون پست، هریس منطقه را ترک کرده و حدود 10 دقیقه بعد برگشته است. او بار دوم دستگاه مغناطیس سنج را خاموش نکرده و اجازه ورود به صحن مجلس کنندگان به منظور رای دادن به معافیت مربوط به انتصاب لوید آستین به سمت وزیر دفاع دولت بایدن را پیدا کرد.

چند روز پیش تنشها بعد از آنکه چند قانونگذار جمهوریخواه از پایبندی به تدابیر امنیتی جدید برای مجلس کنندگان خودداری کردند بالا گرفت و در ادامه نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان به وضع قوانین فوق العاده دربر دارنده هزاران دلار جریمه علیه آنهایی که تبعیت نکنند پرداخت.

با این حال این جریمه ها هنوز اجرایی نشده اند. مجلس کنندگان آمریکا رای گیری برای تصویب آنها را تا زمان بازگشت به نشستهایش در هفته ای که از دوم فوریه شروع می شود انجام نخواهد داد.

اعتماد بین دو حزب در پی حمله به کنگره آمریکا به پایین ترین میزان خود رسیده و برخی قانونگذاران نگران همکارانی که ممکن است سلاح حمل کنند هستند. مدیسون کاوتورن، یک کنندگان جمهوریخواه تایید کرد که به هنگام اغتشاش مسلح بوده است.

لورن بوبرت، کننده دور اولی جمهوریخواه نیز مصر به درخواستش برای حمل اسلحه خود در محوطه کنگره بوده است. روز پنجشنبه هافینگتون پست گزارش کرد بوبرت و همچنین چند همکاری جمهوریخواهش شامل اندی بیگز و ریک آلن بعد از خاموش کردن دستگاه مغناطیس سنج از چک شدن توسط فلزیاب دستی امتناع کردند.

بوبرت 34 ساله صاحب یک رستوران و حامی حمل سلاح بوده که تنها چند روز از دور اول کنندگی اش در کنگره می گذرد. او خودش را یک نیروی تحریک کننده و اختلاف برانگیز نشان داده در حالی که می گوید به این شهرت خود افتخار میکند.

بوبرت به ای بی سی نیوز گفت: من دقیقا می دانم قرار است در این زمان کجا قرار داشته باشم. من از قرار داشتنم در اینجا افتخار می کنم. من کند نمیشوم و عقب نمی نشینم.

اغتشاش ششم ژانویه در کنگره برای برخی از سرسخت ترین حامیان ترامپ که بوبرت یکی از آنهاست تعریف کننده و مخاطره آمیز بود. بوبرت در هفته های بعد از وقوع این حمله با سوظن از سوی بسیاری از همکاران جدیدش در واشنگتن روبرو شده است. او در شبکه های اجتماعی با سیلی از مطالب تمسخر آمیز و همچنین تهدیدات جانی روبرو شده است. او همچنین در کلرادو که خانه اوست با واکنش های شدید از سوی منتقدان و حتی برخی حامیان روبرو شده است.

برخی از اعضای حوزه انتخابیه بوبرت در کلرادو با برپایی تجمعی در هفته گذشته خواستار اخراج او از کنگره شدند. دموکراتها یک برنامه تهاجمی جذب نیرو را با هدف معرفی یک رقیب به منظور رقابت با او در سال 2022 به راه انداخته اند. همچنین یک گروه متشکل از 60 مقام منتخب از منطقه وسترن کلرادو که بوبرت کننده اش است در نامه ای سرگشاده به رهبران کنگره خواستار تحقیقات درباره رفتار بوبرت در زمان اغتشاش ششم ژانویه که به گفته آنها غیرمسئولانه و سزاوار سرزنش بوده، شدند.

در این نامه عنوان شد: ما غالبا از سوی اعضای حوزه انتخابیه ما و بنابراین اعضای حوزه انتخابیه او شنیده ایم که نگرانی عمیقی نسبت به اقدامات او در زمان قبل و در جریان اعتراضات منجر به اقدامات خشونت آمیز و مرگبار اوباش در کنگره وجود دارد.

اینکه بوبرت دقیقا در زمان قبل و در جریان اغتشاش در کنگره چه کار می کرده همچنان در معرض شایعه و مناقشه ادامه دار قرار گرفته است.

بوبرت به هنگام ورود افراطگران به کنگره آمریکا در توئیتی نوشته بود: رئیس مجلس کنندگان از اتاقها خارج شده است.

برخی از جنجالی ترین ادعاهای مطرح شده از سوی منتقدان بوبرت این بوده که او به شکل مخفیانه تورهای شناساییی کنگره برای افراطگران ارائه کرده و اینکه مادر او یک اغتشاشگر بوده و هدف از توئیت او درباره نانسی پلوسی، رئیس مجلس کنندگان راهنمایی کردن اوباش بوده است در حالی که به نظر می رسد ثابت نشده و با انکارهای شدید از سوی خود بوبرت همراه شده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: farzin-yeganeh.ir شناسه مطلب: 961

به "مناقشه بر سر تلاش یک نماینده کنگره آمریکا برای وارد کردن سلاح به مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناقشه بر سر تلاش یک نماینده کنگره آمریکا برای وارد کردن سلاح به مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید