بازسازی، نوسازی و تعمیرات ساختمان

مقاله: کاشی کاری در بازسازی آشپزخانه

نصب کاشی آشپزخانه بر روی دیوارهای کثیف و روغنی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. با استفاده از یک دستمال گرد و غبار و روغن را از روی دیوار پاک کنید تا سطح چسبندگی کاشی و دیوار بیشتر باشد. از کف تا ارتفاع کابینت ها را برای کاشی کاری در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین...

18 آبان 1400

بهره برداری از سی و دومین اقامتگاه سنتی در کاشان

معاون مدیرکل و رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان از افتتاح سی و دومین اقامتگاه بوم گردی این شهرستان همزمان با پاسداشت هفته دولت اطلاع داد.

5 شهریور 1400

شروع بازسازی خانه اربابی ینگی کند بوکان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از شروع بازسازی خانه اربابی ینگی کند بوکان اطلاع داد.

22 مرداد 1400

کشف ساختمان باستانی در زیر یک سینما

یک ساختمان رومی باستان در حین کاوش در یک سینمای سابق شهر ورونای شمال ایتالیا کشف شده است و این کشف در حین حفاری در زیرزمین سینما آسترا انجام شد که پس از بیش از 20 سال رها شده در حال بازسازی است.

3 مرداد 1400

صالحی: امام سلاح اش مردم بود

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این توئیت نوشت:

12 تیر 1400

اشتغال 450 نفری و صادرات 2 میلیون دلاری به همت بنیاد برکت

با مساعدت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و با شروع به کار مجدد یک واحد فراوری شمش روی، برای 450 نفر اشتغال آفرینی شده است.

24 خرداد 1400

معرفی 5 قلعه پرتغالی ایران

قلعه های پرتغالی در ایران یادآور دوران استعمار اروپایی ها در این آب و خاک هستند. زمانی که توانسته بودند راه ابریشم را از بین برده و به وسیله خلیج فارس به ایران نفوذ نمایند. اما با رشادت ایرانی ها پس از سال ها پرچم استعمار آنها پایین آمد ولی همچنان آثاری...

10 خرداد 1400

بازسازی بقعه سید فتح الله ورامین آغاز شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازسازی بقعه سید فتح الله ورامین آغاز شد.

31 اردیبهشت 1400

آمریکا 7 شرکت چینی را تحریم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در ادامه اقدامات خصمانه واشنگتن علیه پکن، آمریکا امروز پنج شنبه هفت شرکت چینی را در لیست سیاه خود قرار داد.

11 اردیبهشت 1400

الکاظمی و بن سلمان برای تقویت همکاری توافق کردند خبرنگاران

نخست وزیر عراق در دیدار با ولیعهد عربستان در ریاض با وی درباره تقویت همکاری و روابط مشترک به ویژه در زمینه های اقتصادی بحث و مصاحبه کرد.

26 فروردین 1400

ناگفته های فاطمه معتمدآریا از عدم حضورش در فیلم مادر تا همکاری با بنی اعتماد و کیارستمی

تهران (پانا) - در سلسله نشست های تاریخ شفاهی، موزه سینما اینبار میزبان فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بود که این گفتگو بیش از 3 ساعت به طول انجامید. بخش هایی از این گفتگو که برای اولین بار در نوروز منتشر شده را در زیر می خوانید.

23 فروردین 1400

تملک باغ علاء الدوله و احیا و بازسازی خانه حاکم تهران در قلب طهران

خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 12 اظهار داشت: تنها بخش به جا مانده از خانه-باغ علاءالدوله، حاکم تهران در دوره ناصرالدین شاه و انقلاب مشروطه، واقع در حد فاصل خیابان لاله زار و خیابان فردوسی خریداری شد.

18 فروردین 1400

نشانه وجود انگل در بدن

تهران (پانا) - افرادی که در بدنشان انگل دارند معمولا با نشانه های عفونت روبرو می شوند انگل ها خود را به عنوان یک بافت نرمال نشان می دهند و بدن از مبارزه با آن ها امتنا می نماید.

13 فروردین 1400

نرخ فرسودگی بیمارستان ها به زیر 40 درصد رسید

تهران (پانا) - به گفته معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت عمر ساختمان ها از حدود 24 سال به حدود 10 سال رسیده، نرخ فرسودگی بیمارستان ها از 53 درصد به زیر 40 درصد رسیده است و 94 درصد بیمارستان هایی که فرسودگی داشتند و نیاز به بازسازی داشته و در...

9 فروردین 1400

شورای مشترک ایران و تونس برای حل مسائل اقتصادی تاسیس می شود

بررسی ظرفیت های تجاری و راهکارهای توسعه روابط اقتصادی ایران و تونس، محور اصلی برگزار دیدار سمیر المنصر، سفیر تونس در تهران با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران بود.

25 اسفند 1399

تفاوت بین تخته گچ با صفحات گچی

وقتی به آمریکای قبل از جنگ فکر می کنیم، اهمیت یک چیز را در می یابیم؛ صفحات گچی که در صنعت خانه سازی با انقلابی رو به رو شدند. اگر فکر می کنیم این امر بخاطر تخته گچ صورت گرفت، باید بگویم بله درست است. تخته گچ و صفحات گچی یکی هستند.

19 اسفند 1399

ناو جنگی آمریکا اوراق می شود

ناو تهاجم آبی خاکی USS Bonhomme Richard از کلاس Wasp نیروی دریایی آمریکا که تیر ماه امسال دچار آتش سوزی شده بود در نهایت اوراق خواهد شد.

10 دی 1399

چین و امضای بزر گ ترین توافق تجارت آزاد؛ تحولی در جنگ تجاری

دیروز، یکشنبه عظیم ترین توافق تجاری دنیا بین چندین کشور آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه به امضا رسید، توافقی که می تواند به اقتصاد های زیادی که از کرونا آسیب دیده اند یاری کند. این رویداد عظیم تجاری در شرایطی رخ می دهد که هنوز معلوم نیست موضع دولت آینده ایالات...

26 آذر 1399

بازسازی پازل دیگری از قلعه های تاریخی یزد

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان یزد، بازسازی پازل دیگری از قلعه های تاریخی یزد صورت می گیرد.

25 آذر 1399

لزوم خروج خانه موزه ها از تولیت دولت و شهرداری

شهر: پایداری خانه موزه ها بسیار مهم است، خانه موزه ها باید به درآمدهایی برسند که بتوانند حداقلی ترین هزینه های خود را اداره نمایند اما باید در وهله اول از تولیت دولت و شهرداری خارج گردد و یک متولی داشته باشد؛ اما از آن متولی حمایت گردد نه فقط شهرداری بلکه...

22 آذر 1399
تعداد: (51)